W dniach 17-19 marca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi Euro Target Show 2023. W trakcie wydarzenia można było podziwiać szereg atrakcji przygotowanych dla odwiedzających i wielbicieli militariów. Pasjonaci broni, służb mundurowych, strzelectwa i survivalu mogli poczuć się jak w raju, ponieważ przygotowana oferta była niezwykle bogata. Wśród wystawców pojawiły się m.in. firmy zajmujące się handlem i dystrybucją broni, systemów łączności, samochodów dla myśliwych, mobilnych stacji zasilania, odzieży, optyki czy też noży i sprzętu łowieckiego. 

Wydarzenia towarzyszące

W trakcie targów była możliwość uczestniczenia w prelekcjach związanych z wojskiem i  myślistwem. Szerokie grono słuchaczy zgromadziło spotkanie pt. “Współczesna droga do wojsk specjalnych” – które poprowadził Wojciech „Zachar” Zacharków. W trakcie prezentacji omówił, jakie wymagania należy spełnić, aby dostać się do jednostek specjalnych, takich jak GROM, JW AGAT, Formoza czy też JW NIL. Zaprezentował wymagania sprawnościowe i predyspozycje psychiczne jakie należy spełnić aby dołączyć do sił specjalnych. Przy stoisku Zachar Selekcja oraz Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM była możliwość przetestowania swoich umiejętności na torze Zachara. Bardzo ciekawa i interesująca okazała się także prelekcja pt. “Działanie w sytuacjach kryzysowych w oparciu o Survival” – którą zaprezentował Paweł „Szlendi” Szlendak – ekspert i instruktor sztuki przetrwania.

 

Strzelectwo

Podczas Euro Target Show 2023 była także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. W trakcie targów odbywały się zawody strzeleckie oraz zostały przygotowane stanowiska dla amatorów, gdzie można było oddawać strzały z różnych rodzajów broni. Dla pasjonatów strzelectwa, targi były doskonałą okazją do zapoznania się z nową ofertą akcesoriów dla strzelnic, amunicji, odzieży i akcesoriów dla strzelców. Jeśli ktoś pojawił się w pawilonie nr 5 na Międzynarodowych Targach Poznański, nie miał powodu do nudy i narzekania na brak atrakcji.  

Podsumowanie

Targi Euro Target Show to wyjątkowa okazja dla pasjonatów strzelectwa, broni, survivalu, łowiectwa i wojska. W trakcie trzech dni można zapoznać się w nowinkami na rynku broni, amunicji i różnego rodzaju sprzętu związanego z szeroko rozumianym strzelectwem. Swoje stanowiska na terenie MTP miała także Agencja Mienia Wojskowego – Oddział Regionalny Poznań, International Police Association – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Sekcja Polska – Wielkopolska Grupa Wojewódzka, Uniwersytet Przyrodniczy im. A. Cieszkowskiego Katedra Mechanicznej Technologii Drewna, Wydział Leśny i Technologii Drewna czy też Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Poznaniu. Prezentowana oferta była niezwykle bogata i śmiało można było zaplanować sobie całodzienny udział w targach, podczas którego można było dowiedzieć się wielu cennych informacji o broni i całej otoczce jaka towarzyszy strzelectwu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *