Mars jest niezwykłą planetą, która od zawsze fascynowała ludzi. W mitologii jego nazwa była przypisywana bogowi wojny, natomiast w czasach współczesnych, stał się obiektem pożądania w celu jego zamieszkania. Mars pobudza wyobraźnię i zmysły – jak żadna inna planeta. Ma w sobie coś magicznego i kuszącego. Stąd też, tak bogata jego obecność w popkulturze, badaniach i nauce. Każdy pasjonat tej planety, może teraz szerzej zapoznać się z jej historią i oddziaływaniem na ludzi mieszkających na ziemi. Wszystko to za sprawą książki Wielka księga Marsa – której autorem jest Marc Hartzman. Za jej wydanie odpowiada wydawnictwo Bo.wiem, które jest marką Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zdjęcie pochodzi od wydawnictwa Bo.wiem

Wielka wyobraźnia

W książce znalazły się fascynujące opowieści o tym, jak ludzie postrzegali czerwoną planetę i jak wyobrażali sobie jej potencjalnych mieszkańców. Dzisiaj opowieści o marsjanach i próbach kontaktu z nimi, czytamy z przymrużeniem oka i uśmiechamy się, gdy dowiadujemy się jak wielką wyobraźnię w tym zakresie mieli ludzie. Co najistotniejsze, nie tylko szaleńcy i osoby, które były traktowane z dystansem miały wielkie wizje nawiązania kontaktu z istotami z innej planety. Wśród nich były także takie osobowości jak Nikola Tesla. Ciekawostki związane z tymi wydarzeniami. które są opisane w książce, czyta się z wielkim zaciekawieniem i dostarczają mnóstwo interesujących historii. Aż trudno uwierzyć, gdzie mogła zaprowadzić ludzi wyobrażenia na temat Marsa. 

Zdjęcie pochodzi od wydawnictwa Bo.wiem

Popkulturowe znaczenie

Planeta Mars była wielką zagadką dla naukowców i z równie wielkim zaciekawieniem przyglądali się jej ludzie z show biznesu i szeroko rozumianej popkultury. Dzięki temu, w Hollywood powstało mnóstwo filmów związanych z przybyszami z Marsa. Obraz na ekranie kin i telewizorów pokazywał Marsjan w różny sposób i przedstawiał ich różne oblicza. Twórcy filmowi prześcigali się od dziesięcioleci w coraz to nowym ukazaniu kosmitów, tak aby zaciekawić odbiorców. Dzisiaj jest to fascynująca historia kinematografii i ważna część branży filmowej. Jeśli jesteście głodni wiedzy o filmach związanych z przybyszami z obcej planety, to koniecznie sięgnijcie po książkę Wielka księga Marsa – będzie to dla was niesamowita dawka wiedzy i rozrywki. 

Zdjęcie pochodzi od wydawnictwa Bo.wiem

Podsumowanie

Książka Marca Hartzmana pokazuje różne oblicza postrzegania i badania planety Mars. Pokazuje nam wyobraźnię ludzi i naukowe dowody na jej funkcjonowanie – łącznie z wysłaniem łazika, który dotykał jej powierzchni i badał jej strukturę. Autor pokazuje korzyści z potencjalnej kolonizacji planety i zagrożenia z jakimi musimy się zmierzyć, gdy przyjdzie ludziom postawić tam stopę. Szans i zagrożeń jest mnóstwo, i bardzo ważne jest to, że w publikacji znajdziemy mnóstwo interesujących spostrzeżeń, na temat ewentualnego zamieszkania planety Mars przez ludzi. Możemy dowiedzieć się także tego, kto i w jaki sposób planuje tam polecieć i jakie trzeba spełnić warunki, aby lepiej poznać czerwoną planetę. Publikacja Wielka księga Marsa nie jest wyłącznie naukową pozycją, ponieważ znajdziemy w niej mnóstwo humorystycznych ciekawostek i wiedzy, o której z pewnością nie mieliśmy pojęcia. Gorąco polecam przeczytanie tej publikacji, w celu lepszego poznania Marsa. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *