Dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebel, mieliśmy okazję zagrać w bardzo prostą i lekką grę, jaką jest Memento mori. Rozgrywka jest łatwa i szybka. Brak skomplikowanych zasad, pozwala na szybką rozgrywkę w dużym gronie graczy. Zapraszam na recenzję gry karcianej Julien Teilhet.

Zawartość pudełka 

Gra posiada bardzo mało elementów, dzięki temu jest bardzo łatwa. W jej skład wchodzą trzy karty kategorii, dwieście kart postaci oraz krótka instrukcja z opisem wielu form rozgrywki. Jak sam widzisz nie ma tu skomplikowanych plansz czy ksiąg gry. Moja grupa dzięki temu bawiła się bardzo dobrze.

Memento mori gra karciana

Rozgrywka

Rozgrywka jest banalnie prosta. Rozkładamy karty kategorii, karty postaci tasujemy i dzielimy na mniej więcej trzy równe stosy. Kładziemy je nad kartami kategorii. Teraz pozostaje nam zabrać po jednej karcie ze stosu i ułożyć je pod kategoriami (data urodzenia, długość życia, data śmierci). Posłużą one jako karty referencyjne. Grę zaczyna osoba, której urodziny będą najwcześniej. Pobiera jedną karę z wybranego przez siebie stosu i musi poprawnie ją ułożyć poniżej w chronologicznej kolejności. Nic trudnego a sprawia wiele radości gdy uda się zrobić to poprawnie. Jeżeli wiedziałeś lub trafiłeś, karta zostaje na stole w rzędzie, jeżeli nie, to zabierasz kartę i układasz ją przed sobą i otrzymujesz karny punkt. Rozgrywka toczy się tak długo, aż na stole w rzędach nie będzie po 12 kart w każdym. Wygrywa ten, kto zdobył najmniej punktów karnych. Autorka gry przygotowała dodatkowe warianty zabawy jak: na szybko, na sztywno czy kim jesteś? 

Memento mori gra karciana

Podsumowanie

W grę gra się bardzo dobrze a w szególności jak graczy jest więcej. Podczas rozgrywki nie brak śmiechu i niedowierzań, że ktoś mógł nie wiedzieć. Nie ukrywam, trochę wiedzy z historii jest potrzebne, ponieważ wtedy łatwiej jest oszacować, kiedy dana postać żyła czy umarła. Polecamy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *