Po przeczytaniu wielu książek dotyczących biznesu i start-upów – śmiało mogę stwierdzić – że pozycja “Przeskok” – jest niezwykle wyjątkowa. Na taką opinię składa się kilka czynników. Przede wszystkim jest to publikacja o zacięciu praktycznym. Podczas gdy wiele książek  jest czysto teoretyczna – tutaj mamy do czynienia z ogromem wskazówek, które możemy wykorzystać w codziennej pracy nad własnym biznesem. Nie spotkacie tutaj pompatycznych porad – musisz wierzyć i na pewno się uda osiągnąć sukces oraz że Twoja firma będzie kolejnym ewenementem jak Google, Apple czy Facebook. Jeżeli chcesz stworzyć coś stabilnego i dochodowego – najpierw musisz poznać zasady gry i je przestrzegać.

Chłodna kalkulacja

Autor książki sprowadza nas na ziemię, i odradza stosowania wyłącznie pozytywnego myślenia – jako narzędzia do budowy firmy. Jeśli będziesz się tylko tym kierował i zignorujesz kluczowe reguły prowadzenia biznesu – jesteś skazany na porażkę. Więcej osiągniesz determinacją, postawą i szybkim podnoszeniem się po porażkach. Nie zapominając oczywiście o kompetencjach twardych i miękkich. 

Narzędzia do pracy

Warto zwrócić uwagę na wiele praktycznych elementów w książce. Poczynając od porad sprzętowych, poprzez programy i aplikacje z jakich warto korzystać. Jest to baza do tego – aby zacząć budowę biznesu – dzięki któremu osoby na etacie, będą mogły wykonać tytułowy przeskok. 

Postawa i odpowiedni mindset

Przy prowadzeniu biznesu wymagane będą cechy charakteru – które nie pozwolą na rezygnację, gdy pojawią się pierwsze problemy. Autor pokazuje jak należy racjonalnie działać aby się nie poddać. Odpowiednie nastawienie jest zasadnicze, jeżeli chce się być przedsiębiorcą. Jest to również inny rodzaj myślenia i postrzegania otoczenia oraz spraw związanych z biznesem. Dowiecie się z książki także, jak wprowadzać się w stan flow. 

Klienci i sprzedaż

Firma musi zarabiać, a zarabia dzięki sprzedawaniu swoich produktów lub usług. Bez tego elementu Wasz biznes nie przetrwa. Dlatego warto dowiedzieć się jak sprzedawać i jak traktować klientów, aby kupowali właśnie u Was. Jest to jeden z najistotniejszych elementów biznesu. Ważne jest żeby o tym pamiętać każdego dnia prowadząc własną firmę. Odpowiednie podejście do klienta może zapewnić zyski przez wiele długich lat. Pamiętajcie o tym – ponieważ błędy w obsłudze klienta mogą być kosztowne.

Autor instytucja

Grzegorz Kubera działa wielowymiarowo w swoim życiu, i taka również jest ta książka. Znajdziecie w niej mnóstwo odwołań, linków i źródeł. Jest to skarbnica wiedzy przedsiębiorców – tych początkujących, jak również tych już działających wiele lat na rynku. Każdy kto ma związek z przedsiębiorczością znajdzie w niej coś interesującego – co mu bardzo pomoże. Warto zajrzeć na strony internetowe, które prowadzi autor i dowiedzieć się o nim więcej. Sprawdzajcie regularnie serigalatech.pl oraz glive.pl. Takiej pozycji brakowało na naszym rynku wydawniczym dla osób myślących o własnej firmie i odejściu z etatu. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *