Wszyscy dookoła walczą o naszą uwagę i czas. Są to najcenniejsze rzeczy jakie mamy, a mimo to oddajemy je bez większego zawahania i to za darmo. Czas w pracy odliczamy bardzo skrupulatnie i broń Boże abyśmy próg zakładu przekroczyli chociażby z 10 minutowym opóźnieniem, lecz po tym “magicznym” momencie, przestajemy liczyć się z czasem a naszą uwagę zabierają wszyscy dookoła tylko nie MY!

Nasza uwaga

Naszą uwagę stara się przyciągnąć każdy – dosłownie każdy! Wracając z pracy, mijasz kilkanaście bilbordów, idziesz na zakupy i pierwsze na co spoglądasz to witryny, im lepiej zaprojektowana, tym bardziej jesteś skłonny wejść do środka, włączasz ulubiony serial – reklama przed, w trakcie i po. Jak sam zauważasz, nie ma chwili kiedy ktoś nie walczy o twoją uwagę i czas. Zauważ, że my jako blogerzy również walczymy o Twoją uwagę. Jednak staramy się podzielić z Wami wartościowymi treściami z których możesz wyciągnąć wiele informacji z korzyścią dla siebie. Staramy się aby Twoja uwaga i czas były dobrze wykorzystane. Niestety w większości przykuwa się uwagę tylko po to aby na Was zarobić.

Duże pieniądze

Zauważcie, że podczas przeglądania co słychać u znajomych na Facebooku, co chwilę zostają nam wyświetlane reklamy. Oglądając ulubionego twórcę na Youtubie również co chwilę widzimy reklamy, a poza tym algorytm podpowiada nam kolejne treści o podobnej tematyce – nie po to abyśmy spędzili miło czas – a po to aby wyświetlić jeszcze więcej reklam. Oczywiście możesz zapłacić i tych reklam nie oglądać. Jeżeli zaczynasz zastanawiać się czy aby nie próbuję Cię oszukać i nie jest tak, że duże koncerny zarabiają na Twoim czasie, to sam sprawdź ile zarabiają najwięksi giganci. Aby podsycić Twoją ciekawość powiem Ci jedynie że w okresie Październik – Grudzień 2020 roku Facebook zarobił 11,2 mld $ co dało zarobek 8,62 $ na każdym użytkowniku. 

Czas ucieka

Jak dobrze wiesz czas nie jest z gumy. Im więcej poświęcasz go na różnego rodzaje przyjemności, tym mniej masz go dla siebie i rodziny. Pamiętaj, że nie umiemy cofać czasu i podczas pochłaniania kolejnych filmów tracisz go bezpowrotnie. Oddajesz to co masz najważniejsze. Póki zauważasz różnicę pomiędzy życiem realnym a wirtualnym, pozostaje wyłącznie wyćwiczenie umiejętności odkładania urządzeń na bok, ale jak zacierają Ci się te dwa światy, musisz rozwiązać ten problem. Instagramerzy bardzo często pokazują nam wymyślony świat, który  istnieje tylko po to aby przyciągnąć waszą uwagę i coś zareklamować za bajońskie sumy. A ty jak zawsze tracisz czas a może i pieniądze jak postanowisz sprawdzić produkt.

Rodzina czy inni?

Zamiast oddawać swoją uwagę na rzecz ogromnych koncernów i ludzi pokazujących wymyślone życie, lepiej skup się na rodzinie i swoich potrzebach. Zacznij je w końcu realizować, a nie ciągle marzyć o nich. Porzucając większość zjadaczy czasu, takich jak Social Media czy platformy streamingowe, uwolnisz masę pokładów uwagi na coś o wiele ważniejszego niż kolejne “skrolowanie” wirtualnego świata. Wiem, że nie jest to takie łatwe i oczywiste, Nasze dzieci wolą oglądać Ekipę “bo tam się dzieje”. W Twoim życiu też może się dziać – zależy to wyłącznie od Ciebie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.