Tytułowy Ninja został zapożyczony od Michała Szafrańskiego z bloga Jak Oszczędzać Pieniądze? i jednocześnie autora książki Finansowy Ninja. W tym wpisie chciałem zwrócić uwagę wszystkich na to, że nie można pozwolić aby nasza czujność w związku z finansami i zakupami została uśpiona. Powinniśmy bez przerwy trzymać rękę na pulsie, zwracać uwagę na każdy szczegół związany z naszym budżetem domowym i wydatkami na bieżące potrzeby. 

Drobne kwoty wydawane codziennie dają ogromne sumy!

 Zobacz przykład ze znanych supermarketów: 

 

Lidl: Kawa Jacobs 500g – regularna cena 21,79 zł.

Cena z aplikacją Lidl Plus po aktywowaniu kuponu 14,99 zł (limit 2 kawy)

 

Netto: Kawa Jacobs 500g – regularna cena 21,79 zł.

Cena w okresowej promocji bez aplikacji 14,99 zł

 

Dwa przykłady, obydwa korzystne – z taką różnicą, że w Lidlu trzeba mieć aplikację i jest ograniczenie ilościowe. W tym przypadku zbiegły się rabaty w podobnym czasie, stąd moja obserwacja.  

 

Oczywiście aplikacja Lidl Plus daje inne możliwości, jak zdrapki, konkursy i inne korzyści. Jedni lubią też robić zakupy w jednym markecie, a nie znoszą chodzić do drugiego. Jak zawsze kwestia gustu i upodobań nabywczych. 

 

W tym przypadku chodzi głównie o to, aby uświadomić konsumentów że można nabyć towar taniej i nie trzeba przepłacać. Wystarczy zaczekać na właściwy moment, jednak trzeba porównywać oferty konkurencyjnych sklepów. Dzięki temu więcej pieniędzy zostanie w kieszeni.

 

Bądź wytrawnym poszukiwaczem promocji!

 

Sezonowość w branży odzieżowej jest znana każdemu. Po okresie wakacyjnym są wyprzedaże towaru i możesz kupić mnóstwo ubrań z rabatem -30%, -50%,a nawet -70%. Czasem warto chwilę się wstrzymać z zakupem i upolować coś na finalnym czyszczeniu magazynu. Oczywiście trzeba się liczyć że może nie być Twojego rozmiaru. Oczywiście możesz go dostać ale w regularnej sprzedaży za wyższą cenę. Wybór należy do Ciebie! Kilka razy w życiu zdarzyło się że kupiłem coś o wiele taniej np. kardigan w Reserved w regularnej cenie był 169 zł, a w promocji za 49 zł. Istotny był fakt, że znalazłem ostatnią sztukę w moim rozmiarze – no cóż, czasami jest to kwestia szczęścia 🙂

 

Przykładów można pokazać mnóstwo. Najważniejsze jest jednak to, że spore sumy naszych pieniędzy można zostawić w kieszeni i spożytkować na coś zupełnie innego. Pamiętajcie, że drobne kwoty z czasem przeobrażają się w astronomiczne sumy. Dobrze jest wiedzieć gdzie uciekają pieniądze – na które pracujemy każdego dnia.

2 Comments
  1. Też często trafiam na ciekawe promocje w Reserved, mają tam bardzo dobrą ofertę odzieży.

    1. To prawda, w okresie wyprzedaży można w sklepach Reserved kupić ubrania dużo taniej. Dodatkowo posiadają bogatą ofertę i każdy może upolować coś ciekawego dla siebie. Dobrze jest zaczekać i dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *