Pasja i walka – tak można w dwóch słowach skondensować karierę Roberta. Autorzy przeprowadzają Nas przez pasjonująca opowieść wspaniałego człowieka, który kieruje się pasją i marzeniem o F1. Powiem szczerze, że obawiałem się iż książka będzie bardzo bezosobowa oraz poświęcona wynikom i wyborom kierowcy z Krakowa  jednak okazało się że …

O czym jest książka?

Publikacja poświęcona jest Robertowi Kubicy, kierowcy który nie miał prawa zaistnieć w motor sporcie, a mimo to dotarł na szczyt. Autorzy przybliżają jego drogę na szczyt – pełną wyrzeczeń, pasji poświęceń oraz wielokrotnie niepewności. Od najmłodszych lat Robert oddał się pasji ścigania, co doprowadziło go do opuszczenia polski i zamieszkania we Włoszech. Nie były to łatwe chwile, tym bardziej – że koszty nie były małe. W pewnym momencie rodzice nie mogli już dalej pomagać Robertowi, kariera naszego kierowcy zawisła na włosku, w sumie nie ostatni raz. Jednak swoim zaangażowaniem i umiejętnościom zdobył finansowanie w renomowanym teamie kartingowym. Można powiedzieć, że w tym momencie Robert stał się pełnoprawnym kierowcą zawodowym. Jego kariera nabierała tempa, aż dotarł do F1.

Jego nową pasją są rajdy. Podpisuje kontrakt z Ferrari (o czym dowiemy się po latach) i bierze udział w ostatnim swoim rajdzie, przynajmniej taki był zamysł. Jednak kończy się on tragicznie. Kubica wpada w poślizg uderza w bandę, która przebija jego auto. O mały włos a Robert stracił by w tym rajdzie życie. Obrażenia nie pozwalają na starty w F1. Jego oczy ponownie zwracają się ku rajdom. Robert zostaje mistrzem świata w WRC2. Wygrywa oesy w WRC – jednak to nie jest to. Rozpoczyna ponownie walkę o powrót do królowej motosportu. Jak dobrze wiecie z powodzeniem.

Dla kogo?

Książka przeznaczona jest dla każdego fana F1 oraz Roberta Kubicy. Poza zmaganiami w sporcie dowiemy się, jak dużo Polak musiał poświęcić aby trafić na szczyt i ile kosztował go spadek ze szczytu po wypadku. Jeżeli sądzisz że Twoje życie jest ciężkie, to koniecznie musisz sięgnąć po tą publikację. Dowiesz się z niej, że nasze problemy przy tych Roberta –  są zwyczajnie błahe. Jego walka o życie niejednego z Nas by zniszczyła, a On mimo wielu wątpliwości i błędnych decyzji dociera ponownie na szczyt. Historia Roberta jest pasjonująca i pozwalająca na zajrzenie za kulisy mistrzów kierownicy.

Czy warto?

Książka według mnie obowiązkowa. Każdy fan motor sportu powinien ją przeczytać oraz każdy kto chce zapoznać się z pasjonującą sylwetką Roberta. Publikacja daje do myślenia i pokazuje, że nasze życie często jest trudne – ale będąc na szczycie nasze rozterki są bardzo łatwe do rozwiązania. Polecam 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *