Od kilku lat na arenie światowej dochodzi do przetasowań i zmiany układu sił. Już nie mamy jednego panującego nad całym światem hegemona – jakim były Stany Zjednoczone – lecz pojawił się drugi istotny gracz – Chiny. Ta sytuacja znacząco wpływa na losy tych państw, jak i na pozostałe – w tym naszą Polskę. Mimo iż wyczuwa się trzęsienie w posadach świata, polscy politycy nadal żyją w błogim letargu. Zachowują się jak dzieci, które uważają, że mama i tata (tutaj USA i Unia Europejska) zadbają o nasze i interesy i bezpieczeństwo na świecie. Jak się niestety okazuje, nie mamy żadnych gwarancji, że jesteśmy bezpieczni i że ktoś się nami zaopiekuje. O tych właśnie niepewnościach i dylematach jest książka Jacka Bartosiaka i Piotra Zychowicza – o złowrogim tytule – Nadchodzi III wojna światowa” – wydana przez wydawnictwo Rebis

Koniec beztroski

Autorzy w swojej publikacji zdejmują ciemne zasłony z przestarzałych – jak często podkreślają – “map mentalnych” Polaków. Przedstawiają nam swoją wizję aktualnego stanu rzeczy w Polsce i na świecie – w kontekście geopolityki, wojny i podejmowanych przez polityków decyzji. Oczywiście pojawiają się głosy oburzenia, że Stany Zjednoczone nas obronią w razie wojny – jednak czy takie osoby położą swoją głowę pod topór i dadzą 100 % gwarancję w razie konfliktu. Czy historia nas niczego nie nauczyła? Po lekcje z przeszłości odsyłam na karty książki – w której zawarta jest ogromna wiedza Jacka Bartosiaka i Piotra Zychowicza. Jeśli nadal ktoś trwa w przekonaniu, że jesteśmy bezpieczni, to taką osobę czeka gorzkie rozczarowanie i zniszczenie jego światopoglądu. Jeżeli sytuacja na granicy z Białorusią i wycofanie wojsk z Afganistanu przez USA nie skłaniają do refleksji – to jedynie wybuch III wojny światowej może to uczynić. Czas aby polscy politycy wyszli z piaskownicy i zajęli się realną polityką, zadbali o interesy naszego kraju i życie naszych obywateli.

 Projekcja przyszłości

Na bazie przeszłości, w książce pojawiają się przewidywania dotyczące potencjalnego przebiegu przyszłych wydarzeń. Nie znajdziecie tutaj gotowych i pewnych odpowiedzi, tylko możliwe scenariusze jakie mogą mieć miejsce. Pytanie tylko – czy nasze elity wezmą sobie do serca te informacje i dokonają prawidłowej oceny. Niestety widząc ich aktualne zachowanie, można mieć co do tego mocne wątpliwości. Zamiast budować kraj z którym będą liczyć się takiej mocarstwa jak Chiny, Rosja, USA i Niemcy – tkwimy w małostkowości i zajmowaniu się sprawami, które podważają naszą wiarygodność na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają autorzy, ostatnie 30 lat zostało doszczętnie zrujnowane na budowanie sojuszy na wschodzie i balansowanie potęgami świata. Dzisiaj nie mamy lewarów i sił nacisku w grze o największe stawki. Czy to się zmieni? Trudno wyrokować, ale ostatnie dekady pokazują, że to my będziemy rozgrywani – nie odwrotnie. Zaniedbania już są widoczne, aż strach pomyśleć co będzie za kilka lat. Książkę “Nadchodzi III wojna światowa” powinni przeczytać obywatele naszego kraju, a w szczególności nasi politycy wszelkiej maści. 

Nowe oblicze wojny

Publikacja jest zapisem rozmów Jacka Bartosiaka i Piotra Zychowicza, jakie były publikowana na kanale YouTube “Historia realna”. Zostały one jednak rozszerzone o dodatkowe myśli i niepublikowane materiały. Jest to nie lada gratka dla fanów obu panów i sympatyków geopolityki i historii. Autorzy dużo czasu poświęcono na omówienie poprzednich wojen i tych trwających. Dokonują także dywagacji na temat przyszłych działań zbrojnych i tego, jak może wyglądać współczesne pole działań wojennych. W te potyczki na pewno będą zaangażowane nowe technologie i urządzenia znajdujące się w kosmosie. Jak może to wyglądać w praktyce? Tego dowiecie się z rozmowy autorów w ich najnowszej książce. 

Podsumowanie

Każdy komu leży na sercu dobro naszego kraju powinien interesować się geopolityką i aspektami, które tworzą nasze bezpieczeństwo na arenie międzynarodowej. Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz popularyzują wiedzę z tego zakresu i dokonują trzeźwej i brutalnej oceny naszego kraju oraz naszych sojuszników i wrogów. Dzięki nim, do debaty publicznej przeniknęło wiele ważnych zagadnień o których wcześniej nie można było usłyszeć. Są to ważne głosy jakie mogą doprowadzić do otrzeźwienia naszych elit. Dobro naszego kraju zależy od nas samych i naszych zdolności na wielu frontach. Mam nadzieję, że dojdzie do przełomu, podjęcia konkretnych kroków i budowy Armii Nowego Wzoru – która zapewni nam bezpieczeństwo. Polecam lekturę tej niesamowitej książki, która wylewa kubeł zimnej wody na głowy ignorantów, niedowiarków i osób myślących, że historia się już skończyła, a my będziemy żyć w błogim bezpieczeństwie i dostatku – o które zadba ktoś z zewnątrz. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *