Co sprawia że akceptujesz różnego rodzaju sytuacje w swoim życiu? Czy godzisz się na to aby znosić cierpienie, czy robisz wszystko co w Twojej mocy by go uniknąć? Masz do wyboru dwie drogi. Pogodzenie się z aktualną sytuacją lub podjęcie działania i jej zmianę. Wszystko zależy od tego, co jesteś w stanie zaakceptować oraz jakie kroki podjąć aby zmienić aktualną sytuację.

Sprostanie wyzwaniu

Będąc w trudnej sytuacji możesz wykorzystać swoją energię aby rozwiązać problem lub zmarnować ją i zużywać na znoszenie cierpienia. Żyjemy w czasach w których ludzie oczekują natychmiastowej gratyfikacji. Rezultaty i spektakularne wyniki powinny pojawiać się w mgnieniu oka. Jednak życie to nie serial, na imponujące osiągnięcia trzeba solidnie zapracować. Pytanie tylko, czy jesteś w stanie poświęcić swój czas i poddać się tymczasowej niewygodzie, by w przyszłości wieść życie o jakim nieustannie marzysz. Nie każdy jest gotowy by przeznaczyć kilka lub kilkanaście lat swojego życia na intensywną pracę. Podczas której będą zdarzać się wzloty i bolesne upadki. Najczęściej wybierana jest droga po najmniejszej lini oporu. Wracając do domu po pracy, ludzie decydują się na oglądanie ulubionych filmów oraz programów lub błogie lenistwo. W ten sposób marnują swój potencjał, poświęcając czas na bezproduktywność. Bardzo łatwo jest popaść w marazm codzienności. Obowiązki które mamy każdego dnia zabierają ogromną ilość czasu, i  nie wystarcza nam dnia by podołać wszystkim wyzwaniom.

Czas zmian

Czy jednak nie ma możliwości zmiany takiego stanu rzeczy? Istnieje coś co łączy wszystkich ludzi na świecie, a mianowicie jest to czas który posiadamy. Każdy ma do dyspozycji codziennie dwadzieścia cztery godziny. Tylko i wyłącznie od nas zależy jak wykorzystamy ten dostępny nam przedział czasowy. Z pewnością nie jest łatwo osiągnąć rzeczy z pozoru wręcz niemożliwe. Wracając do domu po pracy etatowej, niektórzy marzą o tym aby odpocząć, a inni z niecierpliwością czekają na to, aż zabiorą się do dodatkowych zajęć. Mogą to być własne projekty, które realizujemy jako freelancerzy w ramach własnej działalności gospodarczej.

Możemy uczestniczyć w kursach online, dzięki którym uzyskamy nową wiedzę, która pomoże zdobyć nam lepiej płatną pracę. Cyfrowy świat daje nam dzisiaj ogromne możliwości, większość wiedzy którą chcemy zdobyć jest za darmo, bądź dostępna jest za niewielkie pieniądze. Nie trzeba wydawać ogromnych kwot by skorzystać ze szkoleń stacjonarnych. Można poszukać także takich które organizowane są przez stowarzyszenia wspierania przedsiębiorczości. Bardzo często są one darmowe, ponieważ posiadają dofinansowanie z urzędu miasta lub Unii Europejskiej.

Poświęcenie i wytrwałość

Musisz sobie jednak odpowiedzieć na zasadnicze pytanie, czy jesteś gotowy na poświęcenie swojego prywatnego czasu na naukę i pracę na własny rachunek? Nie jest łatwo zrezygnować z wieloletnich przyzwyczajeń oraz codziennych przyjemności. W momencie gdy zdecydujesz się zmienić swoje życie na lepsze, będziesz musiał zrezygnować z tego które prowadzisz do tej pory. Nie będzie to proste zadanie, ponieważ będzie wiązało się odrzuceniem wielu czynności które wykonywałeś do tej pory. Może nawet będziesz musiał zrezygnować z niektórych znajomości, odwiedzania pewnych miejsc. Jeśli zrobisz w swoim życiu miejsce, to pojawią się nowe możliwości i okoliczności które je wypełniają.

Wszechświat nie lubi pustki. Za każdym razem gdy coś zniknie, będziesz miał możliwość uzupełnić lukę. Wystarczy otworzyć swoją głowę i dostrzec wokół siebie nowe szanse. Trzymając się na siłę jednej rzeczy, nie będziesz mógł osiągnąć innej. Czasami trzeba zrezygnować z niektórych rzeczy by zdobyć to czego się pragnie. Takie zdarzenia mogą nie być wygodne i proste. W naszej głowie rodzą się przeróżne myśli, czasem blokują nasze postępowanie oraz przeszkadzają w dążeniu do celu. Zmiany są nieodłącznym elementem życia oraz procesu osiągania sukcesu. Trzeba zaakceptować fakt że będą pojawiać się przez cały czas. Jeżeli tych procesów nie będziemy dostrzegać, to niestety zostaniemy zdmuchnięci przez wiatr zmian. Świat będzie pędził nieubłaganie do przodu, tylko od nas zależy czy będziemy podążać razem z nim.

Nie ma nic za darmo

W życiu rzadko dostaje się coś zupełnie za darmo. W momencie gdy będziesz dążył do zdobycia upragnionych sukcesów, może się zdarzyć że będziesz musiał z czegoś zrezygnować. Być może będzie to czas spędzony z rodziną lub sen. Przez pewien okres ten koszt może wydawać się wysoki. Czy jednak nie warto przez jakiś czas zrezygnować z czegoś, by później rozkoszować się życiem spędzonym w taki sposób, w jaki tylko mamy ochotę? Odpowiedź należy wyłącznie do Ciebie. Sam jesteś kowalem swojego losu i decydujesz jak nim pokierujesz. Nie możesz obarczać odpowiedzialnością nikogo poza sobą. Ty sam kontrolujesz swoje myśli i poczynania.

Oczywiście mogą się zdarzyć nieprzewidziane okoliczności i zdarzenia, jednak nie możesz nikogo obwiniać. To w jakim znalazłeś się miejscu swojego życia zależy wyłącznie od Ciebie. Odwracanie się plecami od problemów na pewno nie pomoże w ich rozwiązaniu, musisz się z nimi zmierzyć bezpośrednio. Im więcej zrobisz w swoim życiu niewygodnych rzeczy, tym lepszej jakości ono będzie w przyszłości. Jeżeli codziennie robisz coś czego się boisz, to po pewnym czasie i wielu konfrontacjach, strach po prostu znika. Zyskujesz pewność siebie i robisz w życiu odważne kroki. Świat należy do ludzi odważnych, to oni sięgają po najlepsze dobra tego świata. Osobom schowanym przed życiem pozostają tylko okruchy tego czego nie zdobędą zwycięzcy. Tym będziesz musiał się zadowolić jeśli będziesz chował głowę w piasek.

Dlatego coś robisz?

Dlaczego w swoim życiu zajmujesz się tym a nie czymś innym? Czy wiesz co napędza Cię każdego dnia? Zadaj sobie te pytania i odpowiedź na nie, ponieważ mogą one zmienić Twoją perspektywę i wyznaczyć kierunek w którym zaczniesz podążać przez życie. Jeżeli masz zamiar dokonać niewyobrażalnie wielkich rzeczy, musisz wiedzieć po co i dla kogo chcesz je zrobić. Przeczytaj nasz wpis o dążeniu do >>celu<<. To pomoże odnaleźć sens i naładować Twój życiowy akumulator dużą ilością paliwa. Nie przestawaj działać, próbuj i weryfikuj swoje założenia. Dąż do jak najlepszych rezultatów i uwierz że możesz osiągnąć wszystko czego zapragniesz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *