PREMIERA 26 PAŹDZIERNIKA

Paweł Mateńczuk „Naval”
Marian Ślimak „Maniek”
Ryszard Wasilewski „Mucha”

LIDER W STYLU GROM

https://bit.ly/3STsPO0

To książka inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, doświadczeniem zdobytym na polu walki oraz szkoleniami GROM-u i NAVY SEALs.

 

Jak wykorzystać sekrety i tajemnice planowania operacji bojowych sił specjalnych w biznesie?

Autorzy to nie tylko byli żołnierze GROM-u, ale także osoby, które prowadzą już własne biznesy oparte na amerykańskim bojowym know-how. Praktyczne działania popierają uzyskanym doświadczeniem
i wykształceniem najlepszych wyższych amerykańskich uczelni wojskowych oraz szeregiem kursów
i szkoleń.


Opisana metodologia planowania opiera się na bojowych przykładach i realnych działaniach Zespołu Zadaniowego GROM w czasie misji w Iraku w 2004 roku.

„Ta książka pokazuje, skąd się bierze wyjątkowość ludzi z Jednostki Wojskowej GROM, a zarazem jak wiele elementów planowania, rozpoznania i szukania optymalnego rozwiązania jest podobna do
naszego życia biznesowego. My cywile zwykle mamy wiele czasu na podjęcie decyzji i nie zawsze jest ona optymalna. Dlatego szukamy osób, które potrafią wyważyć ryzyko, rozpoznać problem i pomóc nam dokonać właściwego wyboru. Autorzy przeszli długi i niebezpieczny szlak bojowy wraz z GROM-em i należą do tej właśnie kategorii osób, stąd moja rekomendacja, by prześledzić, skąd i jak zdobywa się niezbędne doświadczenie przydatne także na rynku cywilnym.”


                                                                                                            gen. bryg. (rez.) Gromosław Czempiński

„Precyzja, wizjonerstwo i pełen profesjonalizm – dowództwo GROM-u działa na najwyższym
poziomie, o czym niejednokrotnie przekonałem się podczas wspólnych misji US Navy SEALs i GROM-u w Iraku. Dowódcy wspierali myślenie strategiczne i znakomicie ustalali priorytety rozwoju każdego
w jednostce. Wyróżnia ich otwartość, innowacyjność i pasja do swojej pracy. Tak działają
najlepsi liderzy!”


                                                                                                        „Drago” (Thomas Dzieran), US Navy SEALs

O autorach:

Paweł Mateńczuk „NAVAL” – jako operator w zespole bojowym w JW GROM spędził
czternaście lat. Wiele z nich spędził na misjach zagranicznych w Zatoce Perskiej, Iraku i Afganistanie. Prowadzi firmę NAVAL Polska, w której przekłada na grunt cywilny swoje doświadczenie związane
z bezpieczeństwem osób cywilnych, instytucji oraz strategicznych miejsc w kraju i na świecie. Jest autorem książek: Przetrwać Belize; Ostatnich gryzą psy; Zatoka; Camp Pozzi; Chłopaki z Marsa; Afganistan na kołach oraz poradników: Ekstremalnie. Poradnik treningowy; Ekstremalna Strzelnica Navala; Świat na celowniku.

Marian Ślimak „MANIEK” – spędził w GROMie trzynaście lat. Absolwent podyplomowych studiów
w Command and General Staff College Fort Leavenworth Kansas. Uczestnik elitarnych kursów antyterrorystycznych oraz z zakresu operacji specjalnych organizowanych przez FBI, US SOF.

Ukończył kurs prowadzenia operacji w dżungli zorganizowany przez British Army Training Support Unit Belize. Uczestnik operacji antyterrorystycznej w Iraku w ramach jednostki o kryptonimie „Thunder” realizującej operacje specjalne w strukturach NAVY SEALs.

 
Obecnie ekspert i doradca bezpieczeństwa dla spółek kapitałowych, członek zarządu spółki B&SGK sp. z o.o. zajmującej się doradztwem z obszaru bezpieczeństwa oraz szkoleniami.

 

Ryszard Wasilewski „MUCHA” – były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM. Uczestnik operacji wojskowych w Bośni i Hercegowinie, Syrii, Iraku i Afganistanie. W 2003 r. przedstawiciel Polskiego Zespołu Łącznikowego przy Dowództwie Centralnym (US CENTCOM) w USA podczas operacji „Iraqi Freedom”. Uczestnik wielu ćwiczeń i kursów międzynarodowych, m.in. planowania operacji specjalnych NATO i USA.

Ukończył Centrum Marshalla w Garmisch-Partenkirchen – program z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego, National Defense University w Waszyngtonie – studia o specjalności antyterrorystycznej. Pełnił też służbę w Dowództwie Wojsk Specjalnych. 

Obecnie pracuje w spółce Skarbu Państwa i zajmuje się problematyką obronności i ochrony informacji niejawnych.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *