Mnóstwo osób w naszym społeczeństwie łudzi się, że istnieje magiczne zaklęcie na stanie się bogatym. Mają nadzieję, że pewnego pięknego dnia los się do nich uśmiechnie i nagle wygrają na loterii mnóstwo pieniędzy. Wierzą również, że znajdą wytrych do tego aby jednym posunięciem dokonać transakcji życia i fortuna spłynie strumieniem. Drodzy czytelnicy – nic takiego nie będzie miało miejsca jeśli liczycie wyłącznie na łut szczęścia. Majątek i trwały sukces buduje się latami dzięki ciężkiej i mądrej pracy. To jest klucz do spełnienia swoich marzeń o bogactwie, a nie czekanie aż coś niezwykłego samo się zdarzy.

Kłamstwo gier losowych

W przypadku gier tego typu większość osób zwyczajnie nie wygrywa nic. Mnóstwo osób wysyła sms-y, kupuje żetony i zdrapki. Jednak bardzo niewielka ilość osób cokolwiek zyskuje.. Liczenie w tym przypadku na ślepy traf jest po prostu marnowaniem czasu. Większość ludzi którzy grają np. na automatach typu jednoręki bandyta traci mnóstwo pieniędzy. Powoduje to nałóg i doprowadza ostatecznie do tego, że uzależnieni od gry ludzie tracą swój majątek i zadłużają się. Nie dopuszczają do siebie myśli że stracili pieniądze i pragną się odegrać. Wierzą przez cały czas że odzyskają swój wkład i dodatkowo wygrają ogromną sumę pieniędzy. Takie złudzenie doprowadziło do bankructwa wielu śmiałków gier losowych. Uzależnionym od hazardu bardzo trudno wyrwać się z jego uścisku i niestety pochłania majątki ludzi a czasem nawet ich życie.

Cudowne inwestycje

Znamy przykłady różnych afer, gdzie ludzie zostali oszukani i nabici w butelkę. Obietnica wielkiego zysku omamiła i zaślepiła tych, którzy wierzyli w bagatelne i szybkie zyski. Najczęściej kończyło się to wielkim skandalem i wyparowaniem ogromnych sum pieniędzy. Ludzie powierzali różnym instytucjom oszczędności całego życia i nagle okazywało się, że ta firma z dnia na dzień przestaje istnieć. Płacz, lament i wielki dramat – ponieważ można szukać jedynie wiatru w polu. Zamknięta siedziba, telefony milczą a po pieniądzach i odpowiedzialnych za nie osobach słuch zaginął. Wszyscy skuszeni obietnicami zysku załamali ręce i musieli przełknąć gorzką pigułkę po nieudanej inwestycji – która była zwyczajnym oszustwem. Nie jest to ich wina że i ktoś ich oszukał, jednak wiara w szybki zysk w wątpliwej firmie i branży jest dość naiwna.

Manna z nieba

Nic nie spada z nieba i nikt nam nie wręczy walizki pełnej banknotów bo takie mamy życzenie. Jeżeli chcemy zdobyć majątek to musimy sobie na niego mocno zapracować. Każdego dnia powinniśmy wstawać i ciężko pracować aby się wzbogacić. Oczywiście dobrze ulokowane pieniądze pozwolą nam na zyski. Lecz piramidy finansowe i podejrzane instytucje to nie jest dobry trop. Warto poradzić się specjalistów i ekspertów, którzy doradzą gdzie mądrze jest ulokować nasze fundusze aby pracowały i zarabiały. Trzeba zdobyć dużą wiedzę dotyczącą przedsiębiorczości i inwestowania. Dzięki temu będziemy mogli zgromadzić satysfakcjonujący majątek. Duży i trwały sukces finansowy buduje się latami. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *