Codziennie zastanawiasz się dlaczego jeszcze nie osiągnął celu w swoim życiu? W ogóle wiesz jaki on jest? Co dla Ciebie jest ważne? Są to bardzo trudne pytania. Jednak bez odpowiedzi, nie będziesz wiedział gdzie masz skierować swoją energię i skupienie. Zamiast tego rozproszy się Twoja energia na bezwartościowe i pomijalne chwilowe radości.

Co chcesz w życiu robić? 

Co tak naprawdę chcesz w życiu robić? To jest tak trudne pytanie, że w pewnych sytuacjach odpowiedź może Ci zająć miesiące lub lata. Jeśli nie będziesz próbował na nie odpowiedzieć nigdy nie będziesz wiedział w jaką stronę powinieneś podążać. Będziesz ciągle narzekał na swoje aktualne zajęcie a czas wolny rozpłynie się na kolejnym serialu, bądź imprezie po której będziesz leczył kaca przez kolejne dwa dni. Odpowiadając na to pytanie, będziesz mógł zaplanować swoją drogę i pokierować nią jak uważasz a nie jak zewnętrzne czynniki nim pokierują.

Plan rozwoju

Wiedząc co chcesz robić w życiu możesz zaplanować swoją drogę do sukcesu. Oczywiście wielu wydarzeń nie przewidzisz, ale jak wiesz gdzie podążasz o wiele łatwiej zauważyć kiedy zeszło się ze szlaku. Dlatego tak ważne jest aby wyznaczyć sobie cele pośrednie i je realizować z zawziętością i pasją. Poukładaj sobie tak swoją drogę do sukcesu, aby znalazły się na niej wszystkie niezbędne punkty do “zaliczenia”. Im lepiej ją wyznaczysz tym większy sukces odniesiesz. Dobre drogowskazy pozwolą zauważać rozwój i osiąganie celów pośrednich.

Padłeś powstań

Jak już wcześniej wspomniałem, nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji w życiu, dlatego kolejną umiejętnością jaką musisz się nauczyć – to wstawanie z kolan. Niejednokrotnie będziesz musiał zejść z obranej drogi. Jednak przygotowany plan podróży pomoże Ci na niego wrócić. Wielokrotnie będziesz musiał zrewidować czas osiągnięcia celu pośredniego, przemyślenia swojej drogi, a być może i zmianę kierunku w którym się poruszasz. Musisz mieć w głowie zapał do parcia przed siebie ale również świadomość, że wiele rzeczy jest niezależny od Ciebie  i musisz przyjąć porażkę z pokorą i zacząć ponownie marsz w obranym kierunku. Więcej razy upadniesz niż możesz się spodziewać. Jednak jak nas uczą historie osób , które osiągnęły ogromne sukcesy, osiągały je dlatego, że potrafiły wstać z kolan otrzepać się, wyciągnąć wnioski i ponownie przeć przed siebie.

Dotarcie do celu

Musisz jeszcze wiedzieć, że dotarcie do celu nie oznacza końca drogi. To jest wyłącznie część Twojego życia. Teraz musisz znaleźć sobie kolejny cel w życiu. Zresztą sam zobaczysz, że osiąganie celów w życiu nakręca do Tworzenia własnej rzeczywistości, niezależnej od nikogo i niczego, a każde kłody da się pokonać. Ponadto osiągnięcie kolejnego celu uczy Nas szybciej do nich dochodzić. Zacznij a nigdy nie przestaniesz!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *