Mnóstwo osób spogląda na innych ludzi i zastanawia się – jak to się stało że mają oni tak ciekawy i bogaty styl życia? Porównując się do obcych osób narzekają i zazdroszczą im majątku, zagranicznych wakacji, fajnych znajomych oraz domu i dochodowej pracy. Zamiast zadać sobie pytanie – jak samemu to zdobyć? Wolą obgadywać, zazdrościć i krytykować. Może jednak trzeba udać się po poradę do kogoś, kto odnosi sukcesy i zapytać – co muszę zrobić by być w takiej samej sytuacji w jakiej się teraz znajdujesz? Należy dowiedzieć się jakie konkretne kroki trzeba podjąć i jakie umiejętności zdobyć, aby również polepszyć standard swojego życia. Jeżeli masz w swojej głowie obraz idealnego życia, to nic nie spełni się z dnia na dzień. Wszystko wymaga czasu, wytrwałości i determinacji. Czasami będziesz się niecierpliwił i obwiniał siebie oraz innych, że nie masz rezultatów o pożądanych wynikach. Jednak bardzo często pośpiech nie jest najlepszym doradcą i trzeba uspokoić swoje emocje. Każde wartościowe przedsięwzięcie jest budowane element po elemencie. Jego długotrwały sukces objawia się na solidnymi fundamentami. Niekiedy kilka miesięcy dłuższej pracy mogą przynieść takie efekty, o których nawet wcześniej nie marzyliśmy.

Tworzenie swojej rzeczywistości

Zbudowanie stylu życia na którym nam zależy, jest uwarunkowane naszymi staraniami i decyzjami jakie podejmiemy. Możemy dokonywać wyborów w jakim kierunku chcemy pójść i w jaki sposób zarabiać pieniądze. Nie zawsze posiadamy umiejętności i wiedzę potrzebną w danym momencie. Jeżeli chcemy podjąć pracę na której nam zależy lub stworzyć biznes, to musimy zdobyć określone umiejętności. Nikt nie posiada całej wiedzy dostępnej na świecie. To co należy zrobić to po prostu sięgnięcie po nią. Ogrom informacji jakie są teraz dostępne, powoduje że możemy rozwijać się na dowolnej płaszczyźnie jaka nas aktualnie interesuje. Nigdy również nie będzie sytuacji w, której nasza edukacja się zakończy. Na każdym kroku pojawią się nowe zagadnienia, aby być na bieżąco musimy je opanować. W dobie globalizacji ważne jest opanowanie przynajmniej języka angielskiego, który jest w stanie umożliwić nam rozwój naszego biznesu lub firmy w której pracujemy. Jest on uniwersalnym narzędziem do komunikacji. Budując międzynarodowy biznes, jest on niezbędny. Komunikacja z ludźmi poza granicami naszego kraju, pozwoli nam wynieść naszą karierę na znacznie większy poziom. Dzięki temu będziemy mieli okazję poznać więcej osób i zbudować ogromną sieć kontaktów, dzięki którym możemy dotrzeć do nowych rynków.

Spoglądanie prawdzie w oczy

Jeżeli chcemy coś zmienić w swoim życiu na lepsze, to musimy ocenić rzeczywistość w rzetelny sposób. Należy dokonać szczerej i prawdziwej analizy życia osobistego i zawodowego. W momencie gdy już zdobędziemy informacje nad czym musimy popracować i w czym jesteśmy dobrzy, to będziemy mogli coś z tym zrobić. Jeśli udajemy i okłamujemy samych siebie to jest to droga donikąd. Gdy mamy trudność spojrzenia prawdzie w oczy, że nasza wiedza ma ogromne luki, to nigdy nie uda nam się zmienić tego stanu rzeczy. Jeżeli przyznamy się do niewiedzy, będzie to już ogromny krok i połowa drogi do sukcesu oraz podniesienia swoich kwalifikacji. Każdy kurs online, szkolenie stacjonarne i nowa przeczytana książka zwiększą prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w wybranej branży. Jest mnóstwo trenerów i szkoleniowców, którzy są specjalistami z różnych dziedzin i warto korzystać z ich porad. Czerpmy od Nich najwięcej jak się da oraz wprowadzajmy tę wiedzę w życie a sami z czasem staniemy się specjalistami w danej dziedzinie. Nie musimy wiedzieć wszystkiego jednak należy pamiętać o rozwoju w wieku kierunkach na poziomie podstawowym. Biznes i gospodarka są to sieci wzajemnie powiązane ze sobą. Brak wiedzy na temat jednego elementu może nas wiele kosztować. Warto dlatego zasięgać rad i opinii innych osób, które pomogą i podpowiedzą nam co należy w danej sytuacji zrobić.

Odpowiedź często leży pod nogami

W głowie każdej osoby  mogą pojawić się wątpliwości – co należy robić i czym się zajmować? Każdego dopadają wątpliwości i rozterki, stajemy niekiedy na rozstaju dróg i miotają nami dylematy. Przemyślenia kotłują się i nie wiemy jaką decyzję podjąć. Włącza się wewnętrzny krytyk i nie dajemy sobie szansy na realizację upragnionych celów. Bardzo często też szukamy odpowiedzi i szczęścia gdzieś bardzo daleko, a okazuje się że wszystko czego potrzebujemy jest w nas lub w bliskiej odległości. Każdy inaczej postrzega sukces i osobiste spełnienie. Mamy inne oczekiwania i wizję życia, dlatego warto wsłuchać się w siebie lub zaczerpnąć porady osoby, z której zdaniem się liczymy. Może odnajdziemy odpowiedzi na pytania, które nas nurtują w jakiejś książce. Pozycja która może nam pomóc rozwiać wątpliwości, to na przykład “Plemię mentorów” autorstwa Tima Ferrissa. Znajdziecie tam mnóstwo wiedzy, dzięki której możecie odnaleźć wewnętrzny spokój i sposób na realizację swoich zamierzeń. Recenzję tej książki znajdziecie na naszym blogu pod tym linkiem: https://silanauki.pl/plemie-mentorow-timothy-ferriss/

Masz w sobie potrzebną moc do działania

Każdy ma wewnątrz siebie zasoby, które pozwolą nam stworzyć życie jakiego pragniemy. Nie trzeba odbyć pielgrzymki do Częstochowy lub Tybetu, aby zrozumieć na czym nam zależy i co chcemy robić. Odkrywamy to codziennie, robiąc nowe rzeczy i wykonując kolejne kroki – jeden za drugim. Realizowanie naszych pomysłów jest darem, możemy dawać przykład innym i mieć realny wpływ na rozwój świata. Najważniejsze to wyruszenie w podróż i działanie zgodnie ze swoim sercem i umysłem. Możemy odkrywać siebie ciągle na nowo i robić to, co nam sprawia frajdę i daje ogromną satysfakcję. Najwspanialszy jest udział w grze jaką jest życie. Nie czekaj na przyzwolenie i działaj tak, że nie ma możliwości porażki. Nikt nie wykona za Ciebie pracy i właściwych kroków, aby zdobyć to czego pragniesz. Nie możesz zrzucić odpowiedzialności za swoje życie na inną osobę. Obarczanie kogoś innego Twoimi problemami tylko wydłuży okres trwania obecnej sytuacji. Weź się w garść i zdobywaj to co najlepsze ma do zaoferowania świat. Podczas realizowania swoich pomysłów i celów można wiele razy upaść i doznać porażki, jednak zwycięzcy nigdy nie rezygnują. Nieustanna ofensywa i wytrwałość zaprowadzą Cię tam gdzie chcesz, a być może rezultaty przekroczą Twoje najśmielsze oczekiwania.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.