Tim Ferriss jest jednym z najpoczytniejszych i najpopularniejszych autorów książek na świecie z zakresu rozwoju osobistego i biznesu. Był wczesnym inwestorem w takich firmach jak Uber, Facebook, Twitter czy Alibaba. Zasłynął przede wszystkim jako autor książki “4 godzinny tydzień pracy”. Dzięki czemu zjednał sobie fanów i zwolenników na całym świecie. Pozycja ta okazała się przełomowa i innowacyjna na rynku wydawniczym. Prowadzi również podcast którego ilość pobrań przekroczyła już ponad 200 mln. Do udziału w nagraniach zaprasza celebrytów, aktorów, biznesmenów oraz osoby które mają realny i istotny wpływ na świat oraz ludzi. Jest zwolennikiem eksperymentów z różnego rodzaju dietami, produktami, rzeczami oraz jest miłośnikiem podróży po całym świecie. Jego materiały video na YouTube zostały wyświetlone już wiele milionów razy. Warto zapisać się na jego newsletter, w którym co piątek przesyłam ciekawostki dotyczące interesujących rzeczy, które wypróbował. Są to książki, jedzenie, podcasty, suplementy oraz cytaty które zainspirowały go w danym tygodniu.

O czym jest książka?

Autor zebrał w swojej publikacji odpowiedzi na 11 identycznie zadanych pytań, które skierował do światowej sławy osób – biznesmenów, trenerów, aktorów, sportowców, muzyków czy też autorów książek. Wśród których znaleźli się m.in. Maria Sharapova, Steve Aoki, Ben Stiller, Peter Guber, Steven Pressfield, David Lynch, Rick Rubin, Neil Strauss, Jerzy Gregorek czy Susan Cain. Każda z tych osób odpowiedziała w odmienny sposób na zadane pytania. Choć można znaleźć pomiędzy wypowiedziami kilka wspólnych elementów, to każda z nich jest wyjątkowa i niezwykle wartościowa. Znajdziecie tutaj porady i wskazówki, które pomogą podążać w odpowiednim dla każdego czytelnika kierunku. Ilość informacji jest tak ogromna, że można do woli wybierać i testować różne rozwiązania polecane przez te osoby. Interesującym punktem książki są odpowiedzi udzielone przez Jerzego Gregorka i jego żonę Anielę Gregorek. W pamięć zapada cytat Jerzego Gregorka – “Trudne wybory, łatwe życie. Łatwe wybory, trudne życie”. Stwierdza również, że w życiu kieruje się filozofią stoicką, która pozwala mu dokonywać właściwych wyborów oraz żyć w harmonii, spokoju i w zgodzie z samym sobą. Każda osoba, która zgodziła się na publikację swoich wypowiedzi wniosła ogromną wartość do książki. Byli również tacy co nie zgodzili się na udział w projekcie. Jak wspomina Ferriss – niektóre odmowy były tak uprzejme i ciekawe że również postanowił kilka opublikować.

Dla kogo jest ta książka?

Ta publikacja jest z pewnością dla osób które szukają kierunku, w którym powinny podążać w swoim życiu. Dla tych którzy szukają inspiracji, duchowego wsparcia, równowagi, harmonii i mentalnego wsparcia. Czytając wypowiedzi można czerpać garściami z wiedzy, która jest zawarta w książce. Nie jest to z pewnością pozycja do przeczytania jednym tchem i wyłącznie jeden raz. Najlepiej konsumować ją po jednym bohaterze dziennie, tak aby jak najwięcej wydobyć z przesłania, które dana postać chce przekazać swoimi słowami. Łatwo się zatracić w czytaniu i jest ogromna pokusa aby przeczytać jak najwięcej w ciągu jednego dnia. Ponieważ jest to książka bardzo wciągająca i interesująca, każda osoba jest wyjątkową postacią i potrafi zainteresować tym co zawarła w odpowiedziach. Każdy kto sięgnie po tę pozycję znajdzie fragment który go zaciekawi i wpłynie na jego myślenie oraz postępowanie.

Czy warto przeczytać?

Książka “Plemię Mentorów” jest fenomenem wydawniczym w skali światowej. Napisana i skonstruowana w wyjątkowej formule. Każda jej część ma ogromne znaczenie dla czytelnika. Sam autor w zaskakujący sposób rozpoczął i zakończył jej treść. Czasem w zabawny sposób potrafi zaciekawić i zainspirować czytelnika. Ogromna wartość jaka płynie z przesłania całej książki z pewnością zostanie doceniona przez osoby, które sięgną po tę publikację. Zdecydowanie nie jest to książka, którą można odłożyć na półkę po ukończeniu czytania. Jest to treść, którą należy studiować regularnie i wdrażać wiedzę w życie. Z czasem będziemy doceniać jaki wpływ ma ta książka na nasze życie.

Serdecznie zachęcam wszystkich do sięgnięcia po tą pozycję. Jest to przyjemna i często niezwykle poruszająca oraz inspirująca lektura, która może zmienić wiele w myśleniu o sobie i naszym życiu. Otrzymacie wiele wskazówek od inspirujących postaci, które osiągnęły ogromny sukces na płaszczyźnie prywatnej i zawodowej.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *