Ludzki mózg skrywa wiele tajemnic i jest niezwykle potężnym narzędziem. Do tej pory nie udało się nikomu ujawnić wszystkich zawiłości i mocy jakie skrywa. Na szczęście lekarze i naukowcy nie składają broni i cały czas prowadzą badania nad tym skomplikowanym organem. Nieustannych prób jego lepszego poznania dokonuje Rahul Jandial – czego efektem jest książka Jak otworzyłem mózg. Lekcje życia od neurochirurga”.

Struktura mózgu

Autor przybliża czytelnikom budowę mózgu i wszelkie powiązania jakie posiada z resztą ciała. Jest to punkt wyjścia do dalszego poznania funkcji jakie spełnia. Jest on centrum układu nerwowego i odpowiada za szereg funkcji życiowych i procesów zachodzących we wnętrzu naszego organizmu. Dzięki szczegółowym opisom, otrzymujemy precyzyjną i skondensowaną lekcję anatomii, od światowej sławy neurochirurga. Mamy okazję dowiedzieć się, jakie obszary mózgu odpowiadają za pracę konkretnych części ciała.

Nietypowe przypadki

Rahul Jandial nie skupia się wyłącznie na teoretycznych opisach, przedstawia czytelnikowi wiedzę opartą na swoim doświadczeniu z praktyki lekarskiej. Przedstawia historie swoich pacjentów i wyjątkowo skomplikowane przypadki z którymi musiał się zmierzyć. Za wszelką cenę chciał uratować życie każdego z nich lub poprawić komfort funkcjonowania. Niekiedy musiał posunąć się do drastycznych rozwiązań. Próba ocalenia życia człowieka zmuszała go do skrajnych posunięć. Ważne jest to, że trudne decyzje spowodowały poprawę zdrowia wielu osób.

Obalanie mitów

W książce mamy okazję zapoznać się z wieloma mitami jakie narosły wokół funkcjonowania mózgu. Autor skutecznie i zwięźle opisuje – niekiedy wręcz – absurdalne zagadnienia, które były utrwalane w powszechnym obiegu przez lata. Rozwianie wątpliwości i mitów, jest jednym z głównym powodów aby sięgnąć po tę książkę. Wiara w nieprawdziwe informacje może spowodować wiele szkody – a osoba na co dzień badająca mózg – jest  wiarygodnym źródłem tych prawdziwych.

Trening

Interesującymi punktami książki, są wskazówki dotyczące trenowania naszego mózgu. Autor dzieli się z czytelnikami ćwiczeniami, które możemy sami wykonywać aby poprawić sprawność naszego umysłu. Dzięki nim możemy również uchronić siebie przed wieloma dolegliwościami i chorobami. Otrzymujemy wiele porad związanych z dietą, używaniem social mediów i zachowaniem sprawności naszego ciała. Wszystko to po to, aby nasza głowa funkcjonowała sprawnie przez długie lata. 

Podsumowanie

Książka jest bogatym studium przypadków traktujących o naszym mózgu. Celem autora – jak sam wspomina – jest pomoc czytelnikom w osiąganiu celów i prowadzeniu lepszego życia. Jego porady i obserwacje, są oparte na jego pracy z pacjentami, którym pomógł wyjść z poważnych dolegliwości. Dzięki temu jest w stanie przekazać sprawdzone i cenne wskazówki, aby inni mogli uniknąć niektórych nieprzyjemnych doświadczeń. Jak sam głosi – ważne są codzienne nawyki jakie stosujemy w naszym życiu. Po tę książkę powinien sięgnąć każdy – niezależnie od tego jakie lektury preferuje. Wiedza w niej zawarta jest potrzebna każdej osobie do tego, aby wieść owocne i sprawne życie. Głowa steruje resztą naszego ciała i to na niej powinniśmy się skupić w największym stopniu. Gorąco polecam tę pozycję. Jej lektura przełoży się na lepsze zrozumienie tego, co dzieje się wewnątrz naszego mózgu. Dbając o głowę zadbamy o nasze ciało i polepszymy swoje życie.  

Książka została wydana przez wydawnictwo:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *