Szukasz sposobu na lepsze kontakty z ludźmi z Twojego otoczenia? Masz kłopoty z dogadaniem się z własnym dzieckiem czy partnerem? A może nie umiesz porozumieć się z własnym szefem? Chcesz się nauczyć porozumieć z każdym w każdej sytuacji? Musisz sięgnąć po książkę “Jak dogadać się z każdy i w każdej sytuacji” autorstwa Laurence Alison i Emily Alison.

Autor

Czytając książki, które mają Was czegoś nauczyć, są pozycjami naukowymi, bądź tłumaczą działania świata, należy dowiedzieć się  kim są autorzy. Sprawdź czy ich wiedza pozwala na to, aby mówić Wam o powyższych tematach.

Profesor Laurence Alison – psycholog sądowy i śledczy, współpracuje z Brytyjskim Wojskiem, FBI, DoD, CIA. Otrzymał wiele grantów od Home Office, Department of Defence, Komisję Europejską oraz FBI. Wypracowanych i przebadanych technik negocjacyjnych oraz form przesłuchań używa 24 państw europejskich oraz w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i Izraelu. Trzeba przyznać, że osiągnięcia profesora robią ogromne wrażenia.

Rozwiąż swoje problemy!

Publikacja uczy nas jak w spokoju i przemyślany sposób prowadzić konwersację – nie tylko w domu i pracy, ale również w nieprzewidzianych i trudnych sytuacjach. Uczy nas jak radzić sobie z emocjami, które nigdy nie pomagają porozumieć się z drugą osobą. Ogromna ilość przykładów pokazuje nam, jak możemy przeprowadzić rozmowę, aby nasza relacja była silniejsza i lepiej działała. Jeżeli wydaje Ci się, że nakazami i zakazami wpłyniesz na inną osobę, to mogę Ci zagwarantować, że tak ale czy Wasza relacja będzie nadal silna – nie sądzę – co z resztą udowadniają autorzy książki. Jeżeli chcesz w końcu nauczyć się budować pozytywne relacje z ludźmi, musisz sięgnąć po tą książkę. 

Lekkość przekazu

Nie jest to pierwsza książka, którą przeczytałem w tej tematyce, ale jest to książka zdecydowanie najlepiej napisana. Jej przekaz jest bardzo lekki, co nie oznacza, że nie jest wartościowy. Wręcz przeciwnie, masa przykładów, dialogów, sytuacji i objaśnień błędów w nawiązywaniu kontaktu z innymi ludźmi otwiera oczy na nasze codzienne błędy. Od razu zaczynamy rozumieć, dlaczego nie umiemy porozumieć się z naszym dorastającym nastolatkiem czy rodzicem w podeszłym wieku. Zauważamy jak niuanse i słowa odbierają nasi rozmówcy. Jeżeli zaczniesz stosować opisane w książce techniki, jestem przekonany, że Twoje kontakty z ludźmi poprawią się zdecydowanie i zaczniesz być postrzegany jako cierpliwy, empatyczny, wyrozumiały oraz zaangażowany w relację, a to jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne.

Badania naukowe

Cała wiedza i techniki nawiązywania kontaktów w “Jak dogadać się z każdy i w każdej sytuacji” są poparte badaniami naukowymi. Nie ma w tej książce miejsca na domysły i własne odczucia. Wszystko czego się dowiadujemy, autorzy podpierają wiedzą i doświadczeniem, a jak już wiesz z powyższej informacji, współpracują z najlepszymi na świecie. Bardzo cenię kiedy autorzy powołują się na sprawdzone, a przede wszystkim przebadane schematy.

Opinia

“Jak dogadać się z każdy i w każdej sytuacji” jest książką dla każdego. Nawet jak nawiązywanie relacji przychodzi nam łatwo, to są na pewno miejsca gdzie można poprawić ich trwałość. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, przykłady zachowań i dialogów są ciekawe a do tego każdy z nas w naszym życiu miał podobne problemy jak opisane w publikacji. Gorąco polecam i wydaje pozytywną rekomendację tej książce.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *