Po zwycięstwie Kamila Stocha w mediach głównego nurtu pojawiły się artykuły, ile zarobił oraz jak mieszka nasz skoczek. Zamiast cieszyć się z jego sukcesu, przedstawiamy jednego z najlepszych sportowców skoków narciarskich ze złej strony. Nawet nie przytoczę Wam komentarzy pod tymi “informacjami” ponieważ ręce opadają. Jak je czytam mam wrażenie że nie umiemy się cieszyć z niczego, potrafimy jedynie zazdrościć i obrażać. 

Duma

Osobiście odczuwam ogromną dumę kiedy nasi reprezentanci zdobywają wysokie miejsca w zawodach klasy światowej oraz odczuwam smutek po porażkach. Nie umiem pojąć, dlaczego w tak wielu naszych rodakach budzi to odrazę i złość? Jeżeli umiecie mi wyjaśnić tą sytuację, napiszcie w komentarzach co prowadzi do takich emocji? Oczywiście w wielu naszych rodakach jest zadowolenie i duma. Potrafimy to pokazać jako najlepsi kibice na świecie lub czekając na lotniskach za naszymi bohaterami. Jednak od dłuższego czasu mam wrażenie, że negatywna strona zaczyna przechylać szalę i pozytywny odbiór słabnie. Mam nadzieję, że się mylę.

Promocja

Sport jest również najlepszą promocją krajów, które są reprezentowane przez najlepszych sportowców. Sam jestem fanem F1 i jak tylko mogę wybieram się na wyścigi. Przyczynia się to większej rozpoznawalności danego kraju, co powoduje większy ruch turystyczny, większe przychody, pracę w turystyce itd. Musimy zrozumieć, że dzięki sportowcom nasz kraj jest lepiej postrzegany i chętniej odwiedzany. Wiele gałęzi gospodarki jest uzależniona od turystyki. Jeżeli nie potrafimy docenić kunsztu najlepszych na świecie, to chociaż doceńmy ich wkład w promowaniu Polski i zwiększeniu dzięki temu PKB naszego kraju. Pamiętajcie, że każdy kij ma dwa końce.

Pot i łzy

Najlepsi na świecie zarabiają ogromne pieniądze. Jednak musisz pamiętać, że nie przychodzi to tym ludziom łatwo. Kiedy Ty się bawisz w najlepsze na kolejnej imprezie czy oglądasz film, popijając ulubionym piwem i zagryzając chrupkami, oni trenują w pocie czoła, trzymają rygorystyczne diety, bez przyjemności i bardzo często daleko od rodzin. Ich praca jest wielokrotnie wymieszana z potem, łzami i krwią. Jeżeli chcesz sprawdzić jak ciężko być najlepszym, spróbuj pójść na lokalną siłownię i dotrzymać kroku najlepszym. Nie tylko sport jest wymagający, ale również każda dziedzina w naszym życiu. Jeśli myślisz, że najlepiej zarabiające osoby na świecie świetnie się bawią przy tym, zastanów się dlaczego nie jesteś w ich gronie jak tak łatwo wszystko przychodzi, tylko pracujesz jak dobrze idzie za kilka tysięcy miesięcznie. Dlaczego nie ma Cię jeszcze na szczycie?? Ponieważ wymaga to zaangażowania, ciężkiej pracy oraz samodyscypliny, której większość z Nas nie ma!!

Zarobki

Jak sam pewnie się domyśliłeś, nie powiem Wam ile zarabiają najlepsi sportowcy, bo to nie ma znaczenia, ani dla mnie ani dla Ciebie. Wpis ten ma nauczyć Was szacunku dla poświęceń tych osób i nauczyć jak należy patrzeć na ich sukcesy. Przyznaję, że tytuł jest “klikbajtowy” po to aby jak najwięcej osób przeczytało, jak ciężko te osoby muszą pracować na sukces i to czy zarobią 100 000 zł czy 1000 000 zł nie ma znaczenia. Liczy się co dzięki temu osiągają wszyscy. Duma Nas powinna rozpierać za każdym razem kiedy zwycięża Kamil Stoch lub kolejną nagrodę odbiera Robert Lewandowski.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *