Duża część społeczeństwa nie rozumie idei posiadania hobby. Natomiast Ci którzy je uprawiają, nie rozumieją jak można go nie posiadać? Dlaczego z mojej perspektywy hobby jest dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem i w jakim celu dobrze je posiadać? Przedstawię Wam zalety i wady uprawiania pasji.

Hobby

Wiele osób nie rozumie pojęcia hobby. A jest nim pasja i przyjemność płynąca z uczenia się, zdobywania i rozwijania nowych umiejętności, uprawiania sportu czy zgłębiania tajników danego zagadnienia. Wszystko to robimy w czasie wolnym dla przyjemności. Są osoby, które na hobby zarabiają ale podstawowym zadaniem jest relaks i oderwanie się od otaczającego nas świata. 

Hobby poprawia stan psychiczny

Nasze życie jest naszpikowane trudami dnia codziennego. Musimy pracować i współpracować z innymi osobami.. W domu nie zawsze jest łatwiej, poirytowana żona, dorastające dzieci a na to wszystko teściowa z wizytą. Są dni że można dostać na głowę i najchętniej rzucili byśmy wszystko i przeprowadziliśmy się w Bieszczady hodować alpaki na skarpety. Oczywiście mocno pokolorowałem ale kto z Nas nie ma gorszego dnia? Wtedy wszystko Nas denerwuje i wyprowadza z równowagi. Wtedy z odsieczą przychodzi nasze hobby, w którym możemy pogrążyć się bez rozmyślania nad trudami dnia. Uspokaja nasze zszargane nerwy, odzyskujemy równowagę emocjonalną i zaczynamy czuć empatię do naszej zirytowanej żony dla której zaparzyć dobrą kawę i postaramy się wysłuchać coś się dzisiaj wydarzyło.

Hobby jest drogie!!

Część osób słysząc hobby widzi oczami wyobraźni worek pieniędzy, które musi wydać  a nie zawsze tak jest. Wielu z Nas nie zdaje sobie sprawy, że rzeczy które robi na co dzień, może zamienić na wspaniałe hobby. Nawet osoby które uwielbiają wyłącznie pić piwo mogą z tego zrobić hobby np. zgłębiając tajniki piwowarstwa a zamiast kupować piwo w sklepie mogą je sami zrobić w domu. Oczywiście to kosztuje, jednak policz ile wydajesz na sklepowe piwo i zobacz ile będzie kosztowało uwarzenie tego samego piwa w domu. Drożej nie będzie, nawet jak policzysz sprzęt na np. 40 l piwa. Piwowarstwo oczywiście nie jest dla każdego,  dlatego pokażę inny przykład. Każdy z Nas musi jeść. Wiele osób wychodzi na “lepsze” jedzenie na miasto zamiast zrobić je sami. Wiele osób pasjonuje się kuchnią i potrafi w własnych garnkach zrobić takie dania, że czapki z głów spadają. Jeżeli kochasz dobrą kuchnię, zacznij sam eksperymentować. Z całą pewności jedno danie będzie CIę mniej kosztowało niż w dobrej restauracji. Nie każde hobby jest drogie. Oczywiście są takie co kosztują tysiące złotych, bądź nawet setki tysięcy ale z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie na co będzie go stać!

Moje hobby 

Dużo Wam mówię na blogu że warto mieć hobby to podzielę się z Wami moimi. O pierwszym już wspomniałem. Jest nim piwowarstwo. Zawsze lubiłem poznawać smaki i piwo a te światy się mieszają. Stylów piw jest ogrom a wariaci na ich tematy nie ograniczona ilość. Uwielbiam uwarzyć dobre piwo z ciekawymi dodatkami jak agrest czy łuska kakaowca i zaskoczyć znajomych. A moją największą miłością są sporty motorowerowe. Piekielnie droga zabawa. Aktualnie w moim garażu znajduje się wyłącznie motocykl Suzuki GSX-R. Uwielbiam w słoneczną pogodę wyskoczyć na przejażdżkę. Miałem jeszcze ciekawe auta ale jak już wspomniałem jest to piekielnie droga zabawa, więc na czas jakiś musiałem auta odstawić na bok, jednak za jakiś czas pojawi się kolejne. Na wszystko przyjdzie czas. Oczywiście pasjonuję się F1 i MotoGP. Staram się przynajmniej raz w roku być na tych wyścigach. 

A Wy jakie macie hobby? Co Was w nich pasjonuje i dlaczego nie pozwolicie sobie ich odebrać? 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *