Każdy z Nas lubi zabawić się w gronie osób dzielących nasze pasje oraz zainteresowania. Na festiwalach poznajemy ciekawych ludzi, jesteśmy częścią wydarzenia oraz odpoczywamy psychicznie. Mimo tych zalet wiele osób świadomie rezygnuje z poczucia wyobcowania oraz strachu, że nie będzie tak ciekawie jak sobie wyobrażają. To jest ogromy błąd.

Dla każdego coś dobrego

Organizatorzy festiwali przykładają wiele uwagi aby każdy znalazł coś dla siebie oraz zadbają o naszą rodzinę i przyjaciół. Ważnym aspektem jest aby trafić na festiwal naszych zainteresowań. Jeżeli wybierzecie się na festiwal muzyki ludowej a na co dzień słuchacie muzyki Dawida Podsiadło to na pewno wyjdziecie niezadowoleni i rozczarowani. Dobrym pomysłem dla Beer Geeka jest festiwal piwa np. WFDP który odbył się w miniony weekend. Pierwsza i podstawowa zasada – wybierz imprezę zgodną ze swoimi zainteresowaniami.

Ciekawi ludzie

Jeśli udacie się w odpowiednie miejsce poznacie ciekawych ludzi zarażonych taką samą pasją jak wasza. Bardzo szybko znajdziecie wspólny język. Jeżeli obawiasz się osamotnienia znajdź forum\vloga\bloga traktujący o danym temacie. Na pewno uda Ci się nawiązać kontakt z tymi ludźmi i spotkasz ich festiwalu. Dzięki takim eventem poznacie się osobiście oraz nawiążecie bliższe relacje co pociągnie za sobą kolejne festiwale oraz być może nowe przyjaźnie i znajomości. Ludzie dzielący wspólną pasję są otwarci na zawieranie nowych znajomości i relacji, w końcu jarają się tą samą pasją.

Dużo atrakcji

Na każdym festiwalu znajdziecie masę atrakcji takich jak koncerty, konkursy, szkolenia, pokazy itd. Wszyscy organizatorzy dbają o wypełnienie czasu i przyciągają uwagę odwiedzających. Standardem są strefy dla dzieci aby nasze pociech mogły wybrać się z nami a jednocześnie się nie nudzić. Od jakiegoś czasu również duża uwaga jest kierowana na zdrowie i niejednokrotnie spotkałem specjalnie przygotowane strefy ruchu gdzie można trochę po rywalizować z innymi co również jest dobrą zabawą. Jest w czym przebierać.

Odpoczynek psychiczny

Najważniejszym aspektem według mnie jest odpoczynek psychiczny. Wchodzimy w świat naszych zainteresowań. Zapominamy o życiu codziennym. Daje nam to niesamowitą świeżość oraz przestajemy odczuwać płynący czas. Zaczynamy bawić się o 18 a po 8 godzinach zastanawiamy się jak to szybko minęło i już pora udać się do domu. Nawiązując przy tym nowe znajomości umawiamy się na kolejny festiwal i nasze życie wypełnia cel oraz nowi ludzie.

W komentarzach napiszcie na jakich ostatnio byliście festiwalach. Co się Wam na nich podobało, ilu nowych ludzi poznaliście oraz dajcie znać jakie rzeczy Was rozczarowały.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *