Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak jedna decyzja może wpłynąć na Twoje życie oraz najbliższych? Co może się wydarzyć przez jeden nieodpowiedzialny ruch lub nieprzemyślaną decyzję? Być może Twoje życie zmieni się nie do poznania. Co wtedy zrobisz? Jak się zachowasz? Kto na Ciebie wpłynie i w jakim stopniu? Usiądź wygodnie – przed tobą “Czarna Owca”

Twórcy i Aktorzy 

“Czarna Owca” została wyreżyserowana przez Aleksandra Pietrzaka. Scenariusz przygotował Bartosz Kozera. Za kamerą stanął Mateusz Pastewka. W główne role wcielają się Arkadiusz Jakubik (Arek), Magdalena Popławska (Magda), Kamil Szeptycki (Tomek), Agata Różycka (Asia), Włodzimierz Press (Walenty). Obsadę uzupełniają Anna Cieślak (Justyna), Anna Smołowik (Zuza). 

Dramat

Obraz można podzielić na dwa elementy – dramatyczny oraz komediowy. Rozpad rodziny, brak umiejętności brania odpowiedzialności za swoje czyny oraz rezygnacja z planów o których marzyło się całe lata. Dramatyczne wybory i próby rozwiązania problemów skutkują dalszymi nieprzyjemnymi konsekwencjami dla całej rodziny. Niestety elementy dramatu są z nami przez cały film. Fabuła potrafi zaskoczyć i pogłębić negatywne odczucia dotyczące bohaterów. 

Komedia

Jednak w każdej sytuacji naszego życia są komediowe elementy, i tak jest również w filmie “Czarna Owca”. Widzowie są z boku całej historii, której przydarzają się tak zabawne sytuacje, że aż się nie chce wierzyć, że jest to możliwe w dramacie ich życia. A jednak wybuchamy śmiechem w sytuacjach, w których powinniśmy zachować pełną powagę. Twórcy spektakularnie dobierają dialogi oraz szczegóły, w taki sposób aby budzić w nas śmiech, zamiast dramatycznych odczuć. Według mnie, twórcy poszli lepszą drogą, obraz ten mógł wyglądać zupełnie inaczej, budzić w nas oburzenie i niesmak. 

Przekaz Siły Nauki

W pierwszej chwili może się wydawać, że film “Czarna Owca” i blog Siła Nauki nie mają ze sobą nic wspólnego. Jednak jest zupełnie inaczej. Zarówno my, jak i film uczymy, że za życie trzeba się zabrać z całą siłą, w innym przypadku to życie zajmie się nami i to co nam zrobi nie będzie przyjemne. Bohaterowie filmu nie poddają się, wyciągają wnioski i doprowadzają do zwycięstwa w swoim życiu. Nawet największy dramat można przekształcić w dobre rzeczy. 

Uważam, że film jest bardzo ciekawy i zrealizowany w nietuzinkowy sposób. Bawi nas, uczy i pokazuje co może zmienić w życiu jedna nieprzemyślana decyzja czy głupi czyn. Jeżeli macie możliwość obejrzeć Czarną Owcę – naprawdę polecam.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *