Wiele osób się zastanawia czy lepiej mieć czy może być? Stają przed trudnym wyborem – większej ilości czasu spędzanego w pracy i zagwarantowanie sobie i rodzinie lepszego status życia – czy bycie z nimi w ważnych chwilach i przez to zarabiać mniej i obniżyć status życia?

Mieć??

Pokusa aby mieć jest ogromna. Nie tylko dlatego aby pokazać się znajomym oraz rodzinie – jakim super autem się bujamy oraz w jakiem domu mieszkamy – ale również jak żyje się nam lepiej i wygodniej. Możemy pozwolić sobie na urlop dwa razy do roku oraz wykwintne kolacje w drogich restauracjach. Nie ma takich pieniędzy, których by nam nie udało się wydać. Pytanie brzmi – czy aby na pewno jest to dla Ciebie najważniejsze na świecie?? A może jednak nie!

Być??

Być może dla Ciebie najważniejsze jednak jest być!! Być wspaniałym Ojcem, Synem, Mężem – bądź wszystkim na raz.  Niektórzy uważają, że dzieci są dziećmi tylko raz i trzeba poświęcić im jak najwięcej czasu. Czują potrzebę aby być najlepszym mężem na świecie itd. Uważają majątek za nabytą rzecz, która na długą metę poza zadowoleniem nie przyniesie radości i chęci do życia. Wszystko co mają stawiają na to aby być dla kogoś – bądź siebie – realizując swoje pasje i zainteresowania. 

A może być i mieć??

Ja jednak wybieram opcję być i mieć. Jednak jak pomyślałeś że się tak nie da – to muszę się z Tobą zgodzić. Jeżeli chcesz być i mieć musisz podzielić swój czas. Zastanów się, w którą stronę chcesz skręcić. Określ co jest ważniejsze i poświęć na ten cel więcej czasu. Wyznacz sobie cele w obu wymiarach swojego życia. Jeżeli zależy Ci na tym aby być wspaniałym partnerem, a zarazem utrzymać odpowiedni poziom życia – musisz sobie to zaplanować. Zarządzaj swoim czasem w taki sposób aby mieć czas dla ukochanej osoby i czas na zarabianie pieniędzy. Poświęć np. słabo płatne zlecenia na rzecz partnera a przyjmuj wyłącznie dobrze płatne zadania. Będziesz miał ich mniej, ale jednocześnie nie odczujesz aż tak tego w portfelu a zarazem będziesz miał sporo czasu dla innych i siebie.

Wybór jest Twój!!

To jak będziesz postępował zależy wyłącznie od Ciebie. Wszyscy mamy tyle samo czasu i tylko od Nas zależy jak go wykorzystamy. Jeżeli zależy Ci tylko na dobrach materialnych, wybierz pracę i poświęć się jej bezgranicznie. Jeśli natomiast chcesz być a pieniądze w ogóle Cię nie interesują – to poświęć maksimum czasu dla osób na których Ci zależy. 

Jednak ja uważam, że czas najwyższy nauczyć się łączyć te dwie formy. Nie musisz wybierać jednego aspektu i sposobu życia.  Możesz wybrać najważniejsze dla Ciebie aspekty z obu stron i pogodzić je ze sobą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.