Tenis ziemny to wymagający indywidualny sport. W swojej długoletniej historii miał wielu wybitnych graczy. Jednym z nich jest z pewnością Boris Becker – zwycięzca sześciu wielkoszlemowych turniejów. Pomimo ogromnych sukcesów w bardzo młodym wieku, borykał się ze swoimi demonami i dolegliwościami. W zrozumieniu jego fenomenu i bolączek pomaga nam film Boris Becker dostępny na Canal+ online.

Cena sukcesu i sławy

Film przybliża nam sylwetkę tenisowego mistrza i jego zmagania w świecie sportu oraz walkę z problemami w życiu prywatnym. Na przemian widzimy materiały archiwalne, gdy święcił triumfy na korcie i współczesne, gdzie podglądamy jego życie rodzinne i zawodowe. Widzimy ogromny kontrast. Sława, pieniądze i zwycięstwa mieszają się z problemami finansowymi, osobistymi i zdrowotnymi. Jeśli bez przerwy marzycie o sławie, musicie zdawać sobie sprawą, że na pewnym poziomie może ona słono kosztować. W przypadku Beckera, są to dolegliwości związane z bólem kostki i stopy, które uległy zniszczeniu podczas tysięcy meczów tenisowych. Do tego dochodzą problemy z pieniędzmi. Nietrafione inwestycje, niespłacone kredyty i podatki – wszystko to odbiło się na jego jakości życia. Oliwy do ognia dolewają bez przerwy dziennikarze, pisząc o jego finansach i sprawach sądowych. Wszystko w imię sprzedaży gazet i dużej klikalności w sieci. Dzisiaj Becker musi płacić sowitą cenę za sławę i swoje potknięcia.

Człowiek z klasą

Niemiecki mistrz tenisa miał przyjemności działać z osobami, które ciężko z nim pracowały, wspierały i pilnowały, aby pozostawał na właściwym zwycięskim kursie. W dokumencie widzimy, kto i jaki wpływa miał na młodego Borisa. Znalazł opiekunów, którzy chcieli dla niego jak najlepiej i motywowali go do wytężonej pracy. Wpajano mu ponadczasowe zasady i dzięki temu wygrywał i przegrywał z klasą. Również dzielił się sukcesami, sławą i pieniędzmi z kolegami z drużyny, gdy była taka możliwość i potrzeba. Po latach ma także sporo przyjaciół, wśród byłych rywali i ludzi z wyższych sfer. Kim oni są? Przekonacie się o tym podczas seansu filmu. 

Przewrotność życia

Z pewnością można powiedzieć, że trzykrotny zwycięzca Wimbledonu zna smak sławy i gorycz porażki. Kiedyś stał uwielbiamy na piedestale, dzisiaj jest już mniej podziwiany a nawet oczerniany – głównie przez media. Choć pełni funkcje publiczne. Jednak stara się uporządkować swoje sprawy i iść naprzód. Film pokazuje, jak ważna jest rodzina i bliscy, w których można mieć oparcie podczas życiowych zawirowań i nieprzewidzianych trudności. Na przykładzie Borisa Beckera widzimy, że najważniejsze jest zatrzymywanie się i nie zamartwianie się. Problemy są jak burza z gradem – kiedyś minie i wyjdzie słońce. Wydaje się, że Becker stara się być optymistą, choć nie jest mu łatwo konfrontując się z takimi trudnościami jak napotyka na swojej drodze. 

Podsumowanie

Dokumenty o sportowcach są cenną lekcją życia. W ciągu półtorej godziny, otrzymujemy esencję ich przeczyć. Możemy zobaczyć jakie święcili zwycięstwa i jakich doznawali porażek w życiu sportowy i poza nim. Możemy podejrzeć ich sposoby na radzenie sobie z presją i stresem. Tak jak to ma miejsce w filmie “Boris Becker”. Widzimy zmagania pięćdziesięcioletniej gwiazdy tenisa, która od trzydziestu lat jest na ustach wielu ludzi. Czasami mówią o nim z godnością a czasami wypowiadają oszczerstwa. Warto obejrzeć ten film, aby dowiedzieć się, jakiego poświęcenia trzeba dokonać żeby odnieść sukces oraz jak radzić sobie z mijającą sławą i czasem. Film jest wieloaspektowy i z pewnością zapewnia widzowi coś, co zapadnie na długo w pamięć. 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.