Dzisiaj już nie wystarcza klientom dobra oferta. Musi za tym stać coś więcej. Obsługa klienta jest bardzo ważna dla nas wszystkich, dlatego postanowiliśmy sprawdzić na własnej skórze, jak działa zaplecze Aion Banku. Po za tym, od dłuższego czasu używamy aplikacji banku i mamy swoje spostrzeżenia. Jeżeli jesteście ciekawi naszej opinii, zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym artykułem.

Testy już chwilę trwają!

Nasze testy Banku Aion rozpoczęły się 3 września. Postanowiliśmy sprawdzić Bank po całości, łącznie z zamówieniem kart do kont, które założyliśmy. Wydaliśmy już przez półtorej miesiąca kilka tysięcy w różnych walutach, płacąc wszędzie gdzie się dało narzędziami dostarczanymi przez Aion Bank. Napisaliśmy również dwa artykuły opisujące podstawowe konto Light “Dlaczego warto założyć konto w Aion Banku? Oferta Podstawowa.” oraz Smart i All-Inclusive “Konto‌ ‌dla‌ ‌wymagających‌ ‌-‌ ‌Aion‌ ‌Bank‌”. W tym czasie zdążyliśmy kilkukrotnie zadać mnóstwo pytań pracownikom banku oraz wielokrotnie używać aplikacji. 

Obsługa Banku

Muszę przyznać, że obsługa banku z jaką miałem przyjemność rozmawiać na czacie za pośrednictwem aplikacji oraz telefonicznie, była na bardzo wysokim poziomie. Pracownicy banku bardzo szybko odpowiadali na moje pytania, bez oczekiwania aż znajdą rozwiązania oraz tłumaczyli jak rozwiązać kwestie z którymi się borykałem. Zadałem im kilka pytań związanych z mobilną i fizyczną kartą, założeniem kont oszczędnościowych, płatnościami mobilnymi czy zmianami ustawień w aplikacji. Muszę powiedzieć, że życzyłbym sobie takiej obsługi w innych bankach. Mam nadzieję, że Aion będzie wyłącznie podnosił poprzeczkę innym w tym obszarze.

Aplikacja mobilna

Chodź bank jest bardzo młody, ich narzędzia działają bardzo szybko i bez problemów. Przez czas testów raz mi się zdarzyło, że aplikacja zawiesiła się na kilka sekund. Jest bardzo intuicyjna i łatwa  w obsłudze. Podoba mi się bardzo jej prostota, w dobrym znaczeniu tego słowa. Wszystko jest tam gdzie powinno być i nie trzeba niczego szukać. Bez problemu działa również uwierzytelnianie przez odcisk palca, z czego bardzo chętnie korzystam. Aplikacja posiada dużą gamę narzędzi i filtrów co ułatwia weryfikację wydatków.

Łyżka dziegciu

Niestety nie ma idealnych rozwiązań, tym bardziej, że Aion jest młodym bankiem. Mi osobiście najbardziej przeszkadza brak BLIKA – jednak z tego co wiemy, bank nad tym bardzo intensywnie pracuje – zresztą duża część klientów upomniała się o tą funkcjonalność. Drugim minusem według mnie jest obowiązek dodania “kontaktu” przed wysłaniem przelewu. W momencie gdy  kupujemy coś w jakimś sklepie internetowym i praktycznie mamy pewność, że więcej tam nic nie kupimy i tak musimy dodać taki sklep do naszej książki. Bardzo dobra opcja jak wykonujemy często przelewy do tych odbiorców, ale zaśmiecają jak jest to jednorazowa płatność. Przydałoby się również jakieś narzędzie do kontroli wydatków.

Podsumowując wrażenia z obsługi są genialne i życzę Aion Bankowi aby utrzymali poziom. Jeżeli chodzi o Aplikację, jest ona już bardzo dobra, a jak zostanie uzupełniona o powyższe braki, będzie jedną z najlepszych na rynku. 

Z blogiem silanauki.pl dodatkowe profity!!!

Dzięki temu, że Aion Bank jest naszym partnerem, przygotowaliśmy dla Was dodatkowe profity, jeżeli zdecydujecie się założyć konto z tego linku. Możecie wybrać między dwoma opcjami:

OFERTA NR 1 

30 PLN płatne na konto klienta w Aion Banku dla Planu Light pod warunkiem wykonania jednej transakcji płatniczej kartą Aion Banku albo dwa miesiące darmowej subskrypcji (zwolnienia z opłaty za Członkostwo) dla jednego z wybranych  planów z dwóch dostępnych  (Smart lub All inclusive). Kod promocji: AION3374F

OFERTA NR 2 

30 PLN płatne na konto klienta w Aion Banku dla Planu Light pod warunkiem wykonania jednej transakcji płatniczej kartą Aion Banku albo sześć miesięcy za 50% (pięćdziesiąt procent) wartości subskrypcji (opłaty za Członkostwo) dla jednego z dwóch dostępnych planów (Smart lub All inclusive). Kod promocji: AION3374L

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *