Gra na instrumentach muzycznych

Jeżeli uczysz się gry, na przykład na gitarze, perkusji, fortepianie lub innym instrumencie – powoduje to wytężoną pracę umysłu. Musisz skoncentrować się na wykonywaniu nowych ruchów i przestrzeganiu zasad – dzięki którym wydobędziesz pożądane dźwięki. Powtarzając określone ćwiczenia, stajesz się nie tylko bardziej kreatywny, ale również Twój mózg pracuje na większych obrotach. Efektem ubocznym będzie satysfakcja – w momencie – gdy uda Ci się zagrać poprawnie fragmenty utworów ulubionych wykonawców.

Uprawianie sportu

Poprzez wysiłek fizyczny również można poprawić pracę umysłu. Im lepiej jest dotleniony – tym lepiej pracuje i jest w stanie efektywniej pracować. Często gdy jesteśmy znużeni i brak nam energii, wystarczy wyjść pobiegać, wsiąść na rower lub poćwiczyć. Podczas aktywności fizycznej do głowy mogą nam przyjść nowe pomysły. Najczęściej bardzo oryginalne – na które nie wpadliśmy siedząc przy biurku – na siłę skupiając się. Warto skorzystać z tej formy pobudzania umysłu. 

Działania artystyczne

Wykonując artystyczne czynności, jesteśmy w stanie się odprężyć i przenieść na pewien czas do kreatywnego świata. Sięgamy po pokłady nowych niecodziennych pomysłów. Odkrywamy w zakamarkach umysłu idee, które przenosimy na pole tworzenia. Sami często nie jesteśmy świadomi tego – jak bardzo możemy być kreatywni i co potrafimy stworzyć. Łącząc ze sobą kolory i eksperymentując z kształtami – możemy wykonać projekt, który zachwyci wiele osób. Nawet pozostawiając swoje efekty pracy w domu, możemy być dumni z siebie. A już na pewno rozwiniemy swoją artystyczną duszę i umysł. 

Gry planszowe

Tego typu gry uczą strategicznego myślenia i analizowania kolejnych posunięć. Trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów i przewidywać ruchy przeciwników. Im bardziej skupiamy się na samej grze, tym lepiej poruszamy się po planszy. Obecnie mamy wybór wielu gatunków tego typy gier – aż trudno się zdecydować na jeden rodzaj. Możemy wybierać spośród takich gatunków jak: wojenne, zagadkowe, finansowe i wiele innych. Dzięki takiej formie rozrywki – możemy się dowiedzieć wiele interesujących rzeczy, poprawić pracę umysłu i spędzić w ciekawy sposób czas ze znajomymi.

Rozwiązywanie zagadek

Istnieje mnóstwo zagadek, które potrafią nas zaskoczyć. Bardzo często ich rozwiązanie jest dla nas nie lada zdziwieniem. Testują one naszą czujność i spostrzegawczość. Wymagają od nas maksymalnego skupienia i zwracania uwagi na wiele istotnych elementów. Mimo to i tak jesteśmy zaskoczeni – jakie jest poprawne rozwiązanie zagadki. Od czasu do czasu dobrze jest skonfrontować się z tą formą intelektualnej rozrywki, i wytężyć swoją głowę do intensywnej pracy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *