5 rzeczy, które musisz wykonywać w swoim życiu!!!

5 rzeczy, które musisz wykonywać w swoim życiu!!!

Jest wiele dziedzin życia, które zaniedbujemy albo w bardzo małym stopniu o nie dbamy. Co nie jest dla nas dobre. Dwa tygodnie temu na blogu pojawił się artykuł “5 rzeczy które musisz ograniczyć”. Dzisiaj zajmiemy się aspektami życia, które musimy rozwijać aby cieszyć się każdym dniem oraz optymistycznie patrzeć na przyszłość. Zapraszam do lektury!

Zdrowie

Nikogo niby nie trzeba przekonywać że zdrowie jest najważniejsze,a mimo to niewiele robimy w tym wymiarze. Większość z Nas wolny czas spędza przed komputerem albo telewizorem. Czas aby część tych chwil poświęcić na ruch. Nie musisz od razu biegać maratonów. Wystarczy długi spacer z dziewczyną albo wypad nad jezioro rowerami. Jest wiele możliwości spędzenia miło czasu w ruchu. Jedno jest pewne, na pewno Ci to nie zaszkodzi, a z wielką dozą pewności może Ci tylko pomóc.

Drugim aspektem zdrowotnym i bardzo ważnym – jest jedzenie. Zadbaj o to co jesz, w końcu jak mówi przysłowie – Jesteś tym co jesz. Postaraj się urozmaicić dietę, zwiększyć ilość zjadanych owoców i warzyw. Natomiast ogranicz cukry i bardzo mocno przetworzoną żywność. Zmieniaj przyzwyczajenia małymi krokami, a efekty same przyjdą z czasem.

Wiedza

Świat wokół nas zmienia się bardzo szybko. Kto by pomyślał dziesięć lat temu o składanym smartphonie lub autonomicznym samochodzie. Pewnie niewielu z Nas. Zmiany te wywierają na Nas obowiązek zwiększania swojej wiedzy i umiejętności. To że skończyłeś bardzo dobry uniwersytet, nie ściąga z Ciebie obowiązku ciągłego rozwoju. Musisz spojrzeć sobie prosto w oczy i powiedzieć “Jeżeli nie będę się rozwijał to będę się cofał”. Za dziesięć lat przyjdą nowi młodsi – “konkurencja” na Twoje miejsce. Będą wyposażeni w odpowiednią wiedzę oraz młodzieńczy zapał. Jak zamierzasz z nimi konkurować o dobre stanowisko pracy?

Samoocena

Żyjemy w czasie kiedy każdy co się wychyli jest bombardowany przez inne osoby. Zostawmy z boku powody dla których to robią. Czas się przestać przejmować. Jeżeli realizujesz swój plan i dążysz do celu to jesteś w 1% społeczeństwa, które idzie po swoje. Dlatego należy wyrobić w sobie poczucie wysokiej samooceny, aby bezpodstawne komentarze nie mogły Tobą zachwiać i zawrócić z obranej wcześniej drogi. Jeżeli posiadasz świadomość swojej wartości żaden Mietek87 nie będzie wstanie wzbudzić w Tobie emocji. Jest to trudne. Nikt z nas nie lubi być mieszany z błotem, ale jeżeli uświadomisz sobie, że to z Nim a nie Tobą jest coś nie tak, będzie o wiele łatwiej patrzeć przed siebie. I na koniec, lepiej być człowiekiem, który osiągnął swój cel, jest z piękną kochającą kobietą – mogący pozwolić na miły wieczór przy butelce dobrego wina.

Osoby bliskie

Spora część za Nas goni za pieniędzmi, sławą, cudownym życiem. Nie ukrywam że sam chciałbym być osobą zamożna, ale nie za wszelką cenę. Każdy z Nas musi uświadomić sobie jakie ma priorytety. Bardzo często poświęcamy rodziny i przyjaciół w pogoni za wydumanymi wartościami. Kiedy już osiągamy cel, okazuje się że nie mamy z kim go dzielić. Warto zadbać o swoje relacje z ludźmi aby za kilka lat nie obudzić się samemu w dużym domu bez rodziny i przyjaciół. Chyba nikt z Nas nie chce skrolować kontaktów w swoim telefonie i uświadomić sobie, że są w nim wyłącznie kontakty biznesowe i żadnego przyjaciela.

Finanse

Pieniądze są bardzo ważną częścią naszego życia. Ich brak powoduje złe samopoczucie, brak na najważniejsze potrzeby, kłótnie rodzinne oraz wiele innych złych efektów. Dlatego każdy z Nas powinien zadbać o finansową poduszkę bezpieczeństwa zabezpieczającą nas przed utratą pracy czy chorobą. Dopiero w następnym kroku powinniście myśleć o inwestycjach na przyszłość. Jeżeli masz duże długi i połowa Twoich ciężko zarobionych pieniędzy idzie na spłatę jesteś w złym miejscu. Spłać zadłużenie, a dopiero później zacznij myśleć co dalej. Jeżeli zarabiasz za mało, musisz skupić się na zdobyciu nowych umiejętności i zmianie pracy na lepszą. Nikt Ci nie pomoże lepiej zarabiać, a już na pewno banki. W końcu zarabiają na Tobie. Przestań pożyczać i zacznij odkładać!!!

Przyszłość

Jeżeli zadbasz o wyżej wymienione aspekty życia, będziesz mógł spokojnie patrzeć na przyszłość. Twoje umiejętności pozwolą na cieszenie się życiem i zminimalizowanie stresu w codziennym życiu. Wielu z Nas ma na to szansę wystarczy się postarać. Popatrzcie w przyszłość i wyobraźcie sobie, że wasze życie jest wspaniałe, a teraz zakasaj rękawy i weź się za siebie!!!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *