Zbliżają się wakacje. Dla większości z nas, jest to czas odpoczynku i wyjazdów. Dzisiaj powiem wam, jakie podejmuje kroki, aby wypoczynek był najlepiej zaplanowany i przyniósł mi maksymalną ilość przyjemności. W końcu o to chodzi, aby odpocząć od życia codziennego, nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie, więc zmartwienia są nam niepotrzebne podczas urlopu.

Planuj wyjazdy z wyprzedzeniem

Zacznę od banału. Większość z nas nie planuje wyjazdów. Zostawia to na ostatnią chwilę lub kupuje zorganizowaną wycieczkę w biurze podróży i myśli, że to już wszystko. Później okazuje się – przed samym wyjazdem -że nie wiadomo gdzie jest paszport i czy jest jeszcze ważny. Zdajemy sobie sprawę, że nasze kąpielówki są już nam za małe albo zaginęły od zeszłego roku. Aby uniknąć niepotrzebnego chaosu, zaplanuj sobie swój wyjazd i niezbędne do tego przedmioty i ewentualne szczepionki wyjeżdżając np. do Indii.

Zabezpiecz się!

Następnym krokiem jest zabezpieczenie siebie, bliskich oraz naszego bagażu. Wiele osób w ogóle o tym nie myśli – nigdy się nie ubezpieczałem i nic mi się nie stało. Takie myślenie jest krótkowzroczne. Wystarczy mieć raz pecha i może się okazać, że koszty leczenia chociażby złamanej ręki mogą przerodzić się w kłopoty na najbliższe miesiące, a tego chyba nikt by nie chciał. Warto również ubezpieczyć bagaż na wypadek zagubienia czy kradzieży. Nie umiemy przewidzieć tego, co się może wydarzyć. Lepiej się zabezpieczyć na wszelki wypadek.

Lista do zrobienia/zobaczenia

W szczególności młodzi ludzie, nie zastanawiają się, co warto zrobić czy zobaczyć w miejscu gdzie się wybieramy, a później po powrocie dowiadują się, że 20km od nich był cud architektury czy natury. Szkoda tracić takie okazje, więc lepiej przed wyjazdem sprawdzić co ciekawego na nas czeka i być może wykupić bilety wstępu z odpowiednim zapasem czasowym, aby nie okazało się, że podczas naszego pobytu już nie ma wolnych miejsc.

Zabezpiecz finanse

Zadbaj również o finanse. Warto dokładnie policzyć ile pieniędzy będzie nam potrzebnych i zapewnić sobie finanse z 20% nadwyżką. Lepiej odkładać przez kilka miesięcy, niż pożyczać czy płacić kartą kredytową i przez kolejne miesiące spłacać wyjazd. Zresztą pożyczki gotówkowe nie są tanie i ten koszt trzeba doliczyć do naszego wyjazdu, który zdecydowanie podbije wartość wyjazdu. Bardzo często nie chcemy rezygnować podczas wakacji z przyjemności i możliwości jakie nam się pojawią, dlatego lepiej mieć więcej zabezpieczonej gotówki.

Wykonaj obowiązki

Pamiętaj również, aby przed wyjazdem załatwić wszystkie swoje sprawy. Zadbaj o to, aby koledzy z pracy nie musieli do Ciebie dzwonić, bo nie dopilnowałeś ważnych spraw czy sąsiedzi, bo zapomniałeś np. wyłączyć świateł czy zostawiłeś włączone nawadnianie ogrodu. Im mniej osób będzie przeszkadzało Ci w wypoczynku, tym lepiej zregenerowana wróci Twoja psychika z wyjazdu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *