Na co dzień wykonujemy często powtarzalne czynności. Wiele z nich robimy mechanicznie i nie zastanawiamy się nad nimi zbytnio. Po prostu uznajemy że są częścią dnia i naszego życia. Jednak w ten sposób popadamy w rutynę i często dopada nas marazm. Warto zdawać sobie z tego sprawę i zacząć zmieniać nasze zachowanie tak, aby nie popaść w stagnację.

Doświadczaj nowych rzeczy.

Czy zastanawiałeś się w ostatnim czasie – co zrobiłem niedawno po raz pierwszy? Być może wybrałeś się do kraju w którym nigdy nie byłeś? Uprawiałeś sport z którym nigdy nie miałeś nic do czynienia? A może byłeś po raz pierwszy w życiu w filharmonii? Jest tyle rzeczy, które można zrobić i które będą robione jeden jedyny raz w życiu. Mało kto się nad tym zastanawia, lecz niektóre sytuacje zwyczajnie się nie powtórzą kolejny raz. Życie jest bardzo krótkie i na pewno nie zrobimy wszystkiego co sobie zaplanowaliśmy.

Eksperymentuj!

Niektóre sytuacje które przeżyjesz z pewnością Cię nie zaskoczą i nie będziesz zadowolony. Tylko czy nie warto próbować i korzystać z możliwości jakie niesie nam życie? Doświadczenie jest cenniejsze niż miliony, które można zarobić. Przeżyć nikt nie może Ci zabrać. To od Ciebie zależy jak będziesz pielęgnował wspomnienia. Nawet jeśli coś nie pójdzie po Twojej myśli i nie przypadnie Ci do gustu, to i tak warto testować różne rozwiązania. Jeśli za każdym razem zamawiasz w restauracji to samo lub Twoja lista zakupów składa się z tych samych elementów. To nie znajdziesz lepszych i bardziej odpowiadających Tobie produktów. Wykraczaj poza swoje wygodne przyzwyczajenia, dzięki temu odkryjesz wiele wspaniałych rzeczy jakie ma do zaoferowania świat.

Ciekawość to pierwszy stopień do oświecenia

Jeżeli chcesz poszerzyć swoje horyzonty, musisz doświadczać nowych i ekscytujących rzeczy. Warto spakować plecak i wyjechać za granicę, dzięki czemu zobaczysz jak żyją i funkcjonują ludzie w innej części świata. Poznasz odmienny punkt widzenia na wiele spraw i różnicę w podejściu do życia. Coś co jest oczywiste dla Ciebie, niekoniecznie będzie dla kogoś kto mieszka w USA. Nie musisz jechać aż tak daleko żeby odczuć inną mentalność ludzi. W Niemczech i Holandii, krajach które są bardzo blisko naszego – ludzie mają zdecydowanie inne podejście do codzienności. Ważne by porozmawiać z tymi ludźmi i dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Dzięki takim interakcją można wiele się nauczyć i wdrożyć niektóre przekonania do własnego życia.

Odkrywaj i doświadczaj. Kup inne niż za każdym razem piwo. Pojedź odmienną trasą do pracy, jeżeli masz taką możliwość. Odważ się na zmiany i delektowanie się czymś nowym. Z pewnością korzystnie wpłynie to na Ciebie i postrzeganie świata. Im więcej rzeczy spróbujesz i przeżyjesz, tym większy wachlarz doświadczeń uzyskasz. Nie będzie monotonii oraz znudzenia. Staraj się regularnie robić coś pierwszy raz, na pewno na tym zyskasz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *