Wielu z Nas obawia się zmian w życiu. Lubimy gdy mamy to co znamy. Dlatego przeciętny Polak, broni się przed zmianą zamieszkania rękoma i nogami jak tylko może. W końcu wszystko dookoła jest znane. Mamy ten sam problem podczas zmiany pracy oraz partnera. Boimy się że nowe będzie gorsze, a to co mamy – jest jakie jest, ale dobrze to znam. Czy jak to czytasz nie masz wrażenia, że to jakaś paranoja?? 

Nowe doświadczenia

Każdy z Nas powinien wprowadzać w swoim życiu zmiany, które pozwolą mu na zbieranie doświadczenia i rozwijaniu umiejętności. Nie możemy sobie pozwolić na stratę zbierania bagażu życiowego i odpuścić wyłącznie przed strachem nowego. Uwierzcie mi, że nikt nie ma takich możliwości jak my sami. Wystarczy podjąć trochę ryzyka i zawalczyć o kolejne, pozytywne bądź negatywne doświadczenie. Jeżeli boisz się porażki, to już przegrałeś. Jeśli nie będziesz się rozwijał, to już jesteś w tyle za innymi chętnie rozwijającymi się ludźmi. A Ty do której grupy się zaliczasz??

Nowe możliwości

Dzięki zdobywaniu doświadczenia otwierasz przed sobą nowe drzwi. Jesteś doświadczonym człowiekiem, którego warto zatrudnić na stanowisku kierowniczym – bądź godną podziwu osobą dla innych. A to wszystko otwiera przed Tobą niezliczone możliwości, przede wszystkim w Twojej głowie. Tak naprawdę, to My wewnątrz obawiamy się zmian, bo widzimy sporo niedoskonałości w wielu sferach naszego życia zawodowego i prywatnego. Jednak posiadając odpowiednie doświadczenie, wiemy jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami i mamy świadomość własnej MOCY sprawczej. Jeżeli to poukładasz, będziesz mógł sobie pozwolić na zmianę zamieszkania, aby osiągać sukcesy zawodowe, bądź w sferze prywatnej. Pozwolisz sobie na nowe wyzwania oraz doznania, bo z pewnym czasem zaczniesz ich pożądać. Sprawdź Sam!!!

Rozwój 

W momencie opanowania dwóch pierwszych jakże ważnych umiejętności, czyli zdobywanie odpowiedniego doświadczenia oraz odkrycie możliwości jakie stoją przed Tobą, przyjdzie czas na rozwój osobisty i zawodowy. Będąc doświadczoną osobą oraz wykształcisz umiejętność dostrzegania możliwości, będziesz wiedział kiedy i z jakiej okazji należy skorzystać, a jaką omijać szerokim łukiem. Aby to wszystko opanować musisz od czasu do czasu zaryzykować. W każdą nową zmianę, nawet tą nieudaną, będziesz się rozwijał. Ponieważ będziesz musiał sobie poradzić z szambem w jakim się właśnie znalazłeś, a nic Nas tak nie rozwija jak te najgorsze chwile, pod warunkiem że nie schowasz głowy w piasek i będziesz parł dalej aby zmienić negatywne skutki decyzji na pozytywne. Prawdziwa siła bierze się z naszego umysłu a nie mięśni i bezradności. Nie na wszystko będziesz miał wpływ, ale na sporą część własnego życia już tak, więc dlaczego nadal stoisz w miejscu???

Ludzie

Naszym kolejnym jakże ważnym aspektem w życiu są ludzie Nas otaczający. Jeżeli jesteś w związku z osobą z którą jest “chujowo ale stabilnie” – to lepiej się zastanów czy tego oczekujesz. Oczywiście dotyczy to również przyjaciół i znajomych, z jakimi ludźmi się otaczasz taki sam się stajesz, więc jeżeli zależy Ci aby osiągnąć więcej w życiu, zacznij się spotykać z takimi osobami, które będą Cię ciągnąć w górę a nie w dół. Wielokrotnie okaże się, że ktoś jest od Ciebie lepszy, mądrzejszy, sprytniejszy, bardziej doświadczony i to jest dla CIEBIE DOBRE!!! Aby się rozwijać, należy mieć w swoim otoczeniu ludzi lepszych. Na nasze szczęście żyjemy w świecie, gdzie tych lepszych nie trzeba znać osobiście. W sieci są setki godnych zaufania ekspertów, którzy bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami i nic nie stoi na przeszkodzie aby do Nich napisać, i o ile Twój problem będzie ciekawy, na pewno uzyskasz odpowiedź. Znajdź własnego mentora, i osoby które będą Cię wspierać i dąż do osiągania celów!!!

Przyszłość

Twoja przyszłość zależy wyłącznie od Ciebie. Nie mam tu na myśli, że możesz wszystko ale bardzo dużo. Jeżeli zależy Ci na czymś bardzo mocno, znajdziesz drogę która Cię do tego poprowadzi. Pamiętaj jednak aby coś osiągnąć musisz przyswoić bardzo dużo umiejętności oraz doświadczenia, bo dopiero wtedy będziesz wiedział jak i kiedy sięgać po własne cele. Zapamiętaj TWOJA PRZYSZŁOŚĆ JEST KREOWANA PRZEZ CIEBIE!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *