Ile razy zdarzyło się Tobie, że czegoś potrzebowałeś lub zwyczajnie pragnąłeś? Domyślam się, że jest tak niemal codziennie. W sklepie myślisz sobie że coś jest za drogie. Widzisz ładną dziewczynę która ci się podoba  i chciałbyś się z nią umówić. Negocjujesz kontrakt, lecz wolałbyś lepsze i dogodniejsze dla Ciebie warunki. Mimo to, zazwyczaj odpuszczasz lub godzisz się na zastaną sytuację i nie dokonujesz jej zmiany. Kluczem do osiągnięcie czegoś lepszego są najprostsze sposoby. Niekiedy zwyczajnie warto o coś poprosić lub zapytać czy jest inna możliwość, która by Tobie bardziej odpowiadała. 

Złe samopoczucie

Jest to jednocześnie łatwe i trudne. Wiele osób ma problem z przezwyciężeniem swoich słabości – niepewności i nieśmiałości. Gdy o coś poprosimy – istnieje obawa przed odrzuceniem lub zrobieniem z siebie pośmiewiska. Ludzie myślą że będą czuć się głupio. Jednak najczęściej jest to wykreowana fikcja w naszej głowie. Sami przecież decydujemy jak się czujemy i nikomu nie możemy pozwolić by wpływał na nasze samopoczucie w sposób inwazyjny aż poczujemy się źle. Powinniśmy być jak termostat – nie jak termometr – który zmienia poziom temperatury pod wpływem warunków zewnętrznych. Prosząc możemy poprawić własną sytuację i powinniśmy to robić nieustannie. Nic nie tracimy i nasza sytuacja się nie zmieni na gorsze gdy nam ktoś odmówi. Nie możemy nic stracić, jedynie będziemy mogli zyskać. 

Niepewność

Wiele razy już każdy doświadczył niepewności. Nie wiemy co ktoś myśli o danej sytuacji lub sprawie. Często próbujemy dochodzić w głowie sami, bez sprawdzenia jak sprawy mają się w rzeczywistości. Tworzymy pokrętne myśli i nieprawdziwe sytuacje w głowie. Jednak najprostszym sposobem przekonania się jak sprawy się mają jest zwyczajne zadanie pytania. Zamiast marnować czas i kreować teorie spiskowe i bardzo często zamartwiać się, warto odezwać się i wyjaśnić konkretną sytuację i zapytać. Oszczędzi nam to czasu, stresu lub niedomówień. Dobrze jest sparafrazować kogoś wypowiedź lub nawet dla pewności zapytać dwa razy. Wszystko po to, aby mieć pewność i nie zgadywać niepotrzebnie. Jak każdy zresztą wie – kto pyta nie błądzi. Liczą się fakty, nie domysły. 

Zalety i korzyści

Pytania i prośby powinny być nawykiem i należy to robić bez wahania. Z czasem wejdzie nam to w krew i będzie pozytywnie odbijać się na naszym życiu. Na pewno zostaną uzyskane ogromne korzyści, a w najgorszym przypadku pozostaniemy w sytuacji w której byliśmy przed dokonaniem prośby lub zadaniem pytania. Nic nie tracimy. Im więcej pytań zadamy, tym więcej uzyskamy odpowiedzi. Zamiast zgadywać, uzyskamy jasną sytuację i będziemy bogatsi o nową wiedzę. Dowiemy się co jest możliwe a co nie. Wiele sytuacji stanie się dla nas po prostu jasne. Dlatego zapytaj o zniżkę w sklepie, kobietę o numer telefonu, lepsze warunki kontraktu lub o co tylko chcesz. Nie bój się odmowy lub zakłopotania – to tylko wymysł Twojej wyobraźni. Rozwijaj odwagę i śmiałości w proszeniu i zadawaniu pytań. Wyjdzie to Tobie z pewnością na dobre i będziesz zdumiony efektami. Ogromną satysfakcję sprawia uzyskanie nawet pozornie małych korzyści gdy uświadomimy sobie, że wystarczyło się odezwać i zapytać o inną możliwość. Jeżeli raz się uda to już wiesz że w każdej sytuacji będziesz mógł uzyskać coś choćby minimalnie korzystniejszego. Dlatego nie ma potrzeby obawiania się odrzucenia i odmowy. Fortuna sprzyja odważnym. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *