Codziennie każdy zmaga się z różnego rodzaju trudnościami i wyzwaniami. Niektóre potrafią mocno wpłynąć na nasze samopoczucie i poczucie własnej wartości. Niekiedy czujemy że wszystko wymyka się spod kontroli i mamy wszystkiego dosyć. Jednak Ci którzy odnoszą sukcesy, to ludzie niepoddający się pod wpływem kłopotów i niepowodzeń. Codziennie wstają i zmagają się trudami codzienności. Jednego dnia wygrywają, innego doznają porażki. Ostatecznie zwycięzcę poznaje się po tym, jak sobie radzi z różnymi wyzwaniami na co dzień – które często mogą sprawić mnóstwo bólu i ran. W swojej najnowszej książce “Wstawaj i walcz” Daymond John zebrał historie, porady i praktyki, stosowane w życiu przez ludzi odnoszących sukcesy na różnym poziomie oraz w odmiennych dziedzinach. Wśród osób opisanych w tej książce są m.in. Gary Vaynerchuk i Carlos Santana oraz wiele innych interesujących postaci. Każda z tych osób dzieli się swoją historią i wiedzą zdobytą przez całe swoje życiu. Przekazują rady które mogą pomóc czytelnikom wznieść się na wyższy poziom i działać o wiele efektywniej zawodowo, a także na płaszczyźnie prywatnej. 

O czym jest książka?

Publikacja ukazuje historie ludzi którzy zmagają się z różnymi wyzwaniami na co dzień – podobnie zresztą jak sam autor – który również dzieli się swoim doświadczeniem. Wskazują na sytuacje w których mieli bardzo ciężko, i opisują jak sobie radzili w wyjątkowo trudnych momentach. Przekazują czytelnikom metody jakie wykorzystywali aby uporać się z niekomfortowymi sytuacjami. Każda z postaci posiada własne sposoby radzenie sobie z problemami oraz odnosi się do specyficznych i konkretnych okoliczności. Dlatego tak ogromną wartość posiada ta pozycja, ponieważ mamy różne odniesienia i mnogość rozwiązań. Możemy dowolnie czerpać informacje i inspirować się poczynaniami bohaterów tej książki.

Pamiętajmy jednak że żadna sytuacja w życiu nie jest taka sama i trzeba ją traktować odrębnie. Coś co zadziałało w jednym przypadku, niekoniecznie musi sprawdzić się w innym. Dlatego trzeba patrzeć przez pryzmat własnej sytuacji. Warto czerpać wiedzę od bohaterów tej książki, lecz trzeba mieć na uwadze własne życie i to co aktualnie się w nim dzieje. 

Dla kogo jest ta publikacja?

Książka z pewnością zainteresuje osoby przedsiębiorcze – które szukają motywacji, inspiracji, rozwiązań swoich problemów oraz te które pragną coś zmienić w swoim życiu. Jeżeli masz jakiś pomysł na biznes i chcesz go wdrożyć, to w tej książce uzyskasz informacje które pomogą Ci ruszyć z miejsca. Będzie mógł uniknąć wielu błędów, które popełnili bohaterowie tego wydawnictwa i lepiej wykorzystać dostępne zasoby. Na bazie wielu przykładów, będziesz mógł przeanalizować czy istnieje podobieństwo z tym co aktualnie dzieje się u Ciebie. Następnie będziesz mógł podjąć decyzje o wdrożeniu rozwiązań, które zadziałały u innych osób. Aby dokonać zmian musisz wdrażać zdobytą wiedzę i podejmować działanie, tylko w ten sposób osiągniesz to czego pragniesz.

Czy warto przeczytać?

Jest kilka powodów dla których warto przeczytać tę książkę. Po pierwsze napisał ją człowiek, który odniósł ogromny sukces w biznesie. Daymond John jest twórcą marku FUBU – jednej z najpopularniejszych marek odzieżowych na świecie. Jest on również jurorem w programie Shark Tank, gdzie ludzie przychodzą zaprezentować swój pomysł na biznes. W zamian za sprzedaż części udziałów pragną otrzymać dofinansowanie do swojego biznesu. W skład jury wchodzi również między innymi Mark Cuban – miliarder i właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks. Po drugie autor dzieli się osobistymi historiami które wywarły na nim ogromne piętno. Dzięki czemu nieustannie walczy o to aby osiągnąć sukces. To właśnie problemy z którymi się borykał, ukształtowały go i pokazały jak należy sobie radzić i codziennie stawać do walki o lepsze jutro. Po trzecie – w tej publikacji jest tyle inspirującej treści, że można ją przeglądać w dowolnym czasie i wracać, gdy tylko będziemy chcieli sobie przypomnieć wskaz24ówki konkretnej osoby. Jest to ogromna skarbnica inspiracji i wiedzy dotyczącej biznesu oraz podejścia do życia. Gorąco polecam tę pozycję, jak również poprzednią książkę tego autora “Siła przedsiębiorczości. Siła upadku” – której recenzja znalazła się także na naszym blogu pod adresem: https://silanauki.pl/sila-przedsiebiorczosci-sila-upadku-daymond-john/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *