Każdy ma swoje przywiązania i przyzwyczajenia. Wiążą nas relacje z innymi ludźmi i mamy głęboko zakorzenione sposoby myślenia. Dokonanie zmiany i korekty swojego postępowania jest trudne i jeśli odczuwamy głęboką zależność, bardzo ciężko będzie nam uwolnić się od silnych emocji i danego postępowania. Jednak nie ma sytuacji bez wyjścia i dzięki sprawdzonym technikom, można zerwać z dotychczasowym działaniem oraz przekształcić je w takie, które będzie dla nas o wiele korzystniejsze. Z pomocą przychodzi do nas Damon Zahariades ze swoją książką “Wrzuć na luz. Sztuka odpuszczania”. Dzięki niej mamy okazję dowiedzieć się, jak skutecznie nauczyć się odpuszczania, zmiany myślenia, działania i kierowania swoim życiem w sposób, jaki zapewni nam więcej szczęścia i radości. Zapraszam do przeczytania recenzji tej książki, za której wydanie odpowiada Wydawnictwo Bellona.

Kompleksowy poradnik

W swojej publikacji, autor zawarł zbiór wskazówek, dotyczących odpuszczania w życiu, uwalniania się z negatywnych i dokuczliwych myśli. Każdy miewa dni kiedy jest przygnębiony i gdy rozpamiętuje złe momenty, z jakimi musiał się mierzyć. Dzięki poradom z książki, łatwiej jest nam zrozumieć, w jaki sposób można uwolnić się od destruktywnych myśli oraz jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, jakie nas dotykają w życiu. Autor kompleksowo zgromadził najważniejsze zasady i ćwiczenia, które mogą nam pomóc w szybszym pozbyciu się ograniczeń i wydostaniu się z błędnego koła negatywnych emocji. Kluczowa jest tutaj wytężona praca osoby czytającej tę książkę, ponieważ nie wystarczy ją przewertować i oddać się chwilowej zadumie. Ważna jest tutaj indywidualna praca i trening mentalny, związany z trudnościami, jakich się doświadcza i przepracowanie ich we własnej głowie. Opisane techniki są proste i nadające się do natychmiastowego wdrożenia. Jeśli nie interesują nas wszystkie kwestie, śmiało możemy wybiórczo przejść do tych, jakie są najbardziej wartościowe dla nas i mogą się przydać w aktualnej sytuacji życiowej. 

Rezygnacja a odpuszczanie

Kluczowej dla całej filozofii książki, jest rozróżnienie najważniejszych pojęć z nią związanych. Odpuszczanie to nie ignorancja, rezygnacja, olewanie i brak zainteresowania danym tematem lub innymi ludźmi. To kwestia zmiany mentalnej, związanej z nadmiernym przywiązywaniem się i oczekiwaniem konkretnych wyników w określonym czasie. Nadmierne oczekiwania potrafią nas przytłoczyć i wyrządzić ogromną krzywdę. Dlatego tak istotne jest nauczenia się tytułowego “wrzucania na luz” i “sztuki odpuszczania”. Czasami – jak pokazuje życie – rzeczy wydarzają się same i nadmierna kontrola oraz przewidywania nie są konieczne, dlatego jak radzi autor – warto odpuścić. Nikt nas nie zwolni z wytężonej pracy nad marzeniami i kształtowania wspaniałego życia jakiego oczekujemy, jednak jeśli robi się coś na siłę, to może przysporzyć nam więcej szkody niż pożytku. Warto przepracować ćwiczenia z książki i starać się żyć z większą swobodą i radością. 

Powody i skutki

Damon Zahariades analizuje nie tylko sam proces odpuszczania, ale i powody, zalety i skutki jakie wywołuje. Przeprowadza nas przez cały proces związany z naszymi myślami, emocjami i postępowaniem w trudnych emocjonalnie sytuacjach. Pokazuje jak powinno przebiegać odpuszczanie i jak możemy zachować się w danej sytuacji jaka nas trapi. Prowadzi nas za rękę, ku możliwie jak najlepszemu rozwiązaniu naszych trudności. Weryfikuje nasze programowanie od najmłodszych lat życia i to, jak możemy się zmienić w dalszym życiu, na podstawie prezentowanych w książce technik odpuszczania. Pomaga zrozumieć nasze potrzeby, oczekiwania i wartości jakimi kierujemy się na co dzień. Dzięki takiej analizie, możemy zanurzyć się głębiej w swój umysł i wykorzystać porady autora. 

Podsumowanie

Książka “Wrzuć na luz. Sztuka odpuszczania” pomaga uwolnić się od emocji, ludzi i sytuacji, które nadmiernie  angażują nasze zmysły, głowę oraz ciało. Dzięki zastosowaniu technik, jakie znajdują się na stronach publikacji, każdy może nauczyć się sztuki odpuszczania i lepiej radzić sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami, które spotykają nas w trakcie życia. Autor w prosty sposób przedstawia techniki radzenia sobie z przywiązaniem i pomaga wdrożyć zmiany w  naszym systemie myślenia o różnorodnych sprawach. Zrozumiały i klarowny język jest ewidentną zaletą książki i może być ona doskonałym wstępem do stosowania i doskonalenia sztuki odpuszczania w życia każdego z nas. Jeśli borykacie się natłokiem myśli i nadmiernym przywiązaniem, to z pewnością ta pozycja pomoże Wam w nabraniu dystansu i spojrzeniu na życie z odmiennej perspektywy. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *