Dawniej nasi przodkowie za wolność oddawali życie. Pragnęli żyć w wolnym kraju i cieszyć się życiem oddychając wolnością. Zjednoczona walka ramię w ramię w imię swobody była priorytetowym działaniem. Niestety mnóstwo osób straciło chęć bycia niezależnym za kilka złotych więcej w kieszeni. Politycy obiecali więcej kasy i w zamian ludzie oddali na nich głosy. Dzięki temu w  ważnych sprawach nabierają wody w usta i siedzą cicho. W ten sposób wolność zostaje stopniowo ograniczana i większość obywateli grzecznie idzie na smyczy władzy. Nie ma nic za darmo. Branie pieniędzy od polityków prędzej czy później będzie miało swoje konsekwencje. Zamiast bronić możliwości wolnej wypowiedzi i życia według własnych zasad, mnóstwo osób jest zaślepiona socjalnymi programami. Mimo iż są to te same pieniądze, które są wcześniej zabierane z ich kieszeni. Nie mając pojęcia jak działa ekonomia dają sobą sterować i potulnie reagują na polecenia rządzących. Którzy i tak później robią co im się podoba. Jak pokazały ostatnie wydarzenia – to naród jest dla nich – nie odwrotnie. Mamiąc ludzi pieniędzmi i bonami mają ich na swoich usługach. Ta zabawa nigdy się nie kończy. 

Ograniczanie wolności i samowolka 

Ile czasu potrzeba aby ludzie wreszcie przejrzeli na oczy? Czy może być coś bardziej odrażającego niż nieudolni i zachłanni politycy, którzy myślą tylko o sobie? Właśnie z takimi osobami mamy do czynienia w naszym kraju. Od marca borykamy się z kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Firmy bankrutują, ludzie tracą pracę i mamy ogromną dziurę w krajowym budżecie. Do tego dochodzi nieudolność ich działania w tym trudnym czasie. Nawet taka sytuacja nie potrafiła zmusić ich do wytężonego działania na rzecz obywateli potrzebujących pomocy. Pomyśleli jednak o sobie i zagłosowali za przyznaniem sobie znacznych podwyżek. Obrzydliwe i skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Gdybyśmy byli krajem na fali wznoszącej, znacznie rozwijającym się, żyli w spokojnych czasach i politycy wykazywali by się ponadprzeciętnie  – to być może politycy by zasłużyli na większe uposażenie. Jednak nie wykazują żadnych ponadprzeciętnych wyników – wręcz przeciwnie – trudno znaleźć jakieś pozytywne i genialne posunięcia. O tym czy zasługują na dodatkowe wynagrodzenia i tak powinni decydować obywatele kraju np. w referendum a nie oni sami. Jednak ludzie w wyborach wybrali partię i głowę Państwa którzy dewastują zbudowany przez poprzednie lata porządek, praworządności i powodują cofnięcie się w rozwoju o wiele lat. Wszystko to zostało oddane za kilkaset złotych, głównie za program  500+. Wolność krok po kroku jest zabierana i jakikolwiek sprzeciw jest tłumiony siłą i niekorzystną dla obywateli zmianą prawa.

Tylko korzyści materialne

Obecnie widać, że największą wartość mają dobra materialne i pieniądze które otrzymuje się bez wysiłku do ręki. Politycy doskonale wiedzą co zrobić aby przekonać wyborców do oddania na nich głosów. Dlatego licytują się kto da więcej i mnożą się programy socjalne. Nie jest ważna kondycja naszej gospodarki i możliwości budżetu Państwa. Najważniejszym celem jest wydanie wszystkich pieniędzy, byle tylko kupić głosy i utrzymać stołki. Po dostaniu forsy większość osób siedzi cicho i są zadowoleni że można sobie pozwolić na więcej. Chwilowo czują się lepiej, jednak w dłuższej perspektywie stracą więcej własnych pieniędzy i nie będą mogli buntować się przeciw złym decyzjom polityków, które ograniczą nasze swobody obywatelskie. Zamiast patrzeć w kierunku rozwoju, doświadczamy regresu na wielu płaszczyznach naszego życia. Tak łatwe oddanie wolności byłoby nie do pomyślenia dawniej, o którą walczono z bronią w ręku za cenę życia. Jeśli ludzie nie ockną się z letargu w porę, wszyscy obudzimy się w zdewastowanej Polsce pod dyktaturą i będziemy na skinienie rządzących. Dzisiaj wolność dla wielu jest tak oczywista, że już zapomnieli cieszyć się nią i walczyć. Przyjmowana jest jako coś co nam się zwyczajnie należy. Jednak tylko kilka kroków dzieli nas od tego aby ją utracić. Warto sobie w porę zdać z tego sprawę, ponieważ niebawem może być już za późno. Wtedy będzie trzeba faktycznie podjąć drastyczne kroki i ponownie ją sobie wywalczyć, mimo iż została zwyczajnie oddana.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *