Wiele osób ogląda telewizję, YouTube, przegląda różne profile na Instagramie oraz Facebooku. Najczęściej w celach rozrywkowych oraz podglądania życia innych ludzi. Bardzo często wiąże się to z przeżywaniem życia innych osób zamiast swojego. Ponieważ łatwiej jest siedząc na kanapie spoglądać na to co robi ktoś inny, zamiast podjęcia działania i robienia czegoś wartościowego. Czy aby na pewno dobrym sposobem jest obserwowanie innych, niż przeżywanie własnego życia w pełnej świadomości i poczuciu spełnienia?

Bez próby generalnej

Życie, które zostało nam dane nie jest próbą, jest głównym aktem w przedstawieniu, którego jesteśmy głównymi bohaterami. Nie będzie drugiej szansy by cokolwiek zmienić później. Życie toczy się tu i teraz. Nie otrzymamy drugiej szansy i jeśli teraz nie będziemy uważnie z niego korzystać, w przyszłości możemy bardzo żałować, że przegapiliśmy wiele cennych chwil. Odkładanie wielu rzeczy na później może nie być dobrym pomysłem, ponieważ czas mija bardzo szybko. Jesteśmy na tym świecie tylko na moment, o czym często zapominamy. Ulegamy złudzeniu, że posiadamy nieograniczoną ilość czasu, co jest niestety wielką nieprawdą. W skali tysięcy lat istnienia naszej planety, nasze życie jest tylko minimalnym ułamkiem na przestrzeni istnienia całej ludzkości.

Delektowanie się życiem

Mnóstwo rzeczy odkładamy na jutro i wiele z nich nie doczeka się daty realizacji. Wpadamy na pewien pomysł i obiecujemy sobie, że kiedyś wdrożymy go w życie. Często taka inspiracja pochodzi z mediów, gdzie ktoś pokazuje że robi coś niesamowitego, a my chcemy dokonać tego samego. Ulegamy złudzeniu pięknych kolorów świata telewizji i odczuwamy emocje gdy ktoś realizuje swoje pasje. Jednak my tylko siedzimy w domu na wygodnej kanapie lub w wygodnym fotelu. Czy nie lepiej byłoby ruszyć się z własnego domu i samemu doświadczyć na własnej skórze jak to jest iść za głosem serca i zrobić coś interesującego i co nas niezmiernie ciekawi? Życie jest po to by czerpać z niego radość. Mimo iż możemy doświadczyć wielu nieprzyjemnych chwil, to warto realizować najskrytsze idee. Oglądanie czyichś wyczynów nie jest nawet namiastką tego, czego sami możemy być świadkami.

Chwilowa niewygoda i cierpliwość

Nic nie wydarzy się w ciągu jednego dnia lub nocy. W celu osiągnięcia czegoś wartościowego i interesującego musimy wykonać wiele kroków, które będą wiązały się z wysiłkiem fizycznym i emocjonalnym. Jednak gdy już podejmiemy niezbędne kroki, to nagroda za nasz wkład może okazać się bezcenna. Nic trwałego i wartościowego nie zostało stworzone bez ciężkiej i solidnej pracy. Dlatego należy z całych sił walczyć o to czego pragniemy i na co mamy ochotę. Nikt nie będzie w stanie nam zabrać naszych przeżyć i emocje jakich doświadczymy realizując nasze plany. Należy uświadomić sobie, że jest się główną postacią swojego życia, od którego zależy jak wiele  zdoła osiągnąć. Filmy i seriale mogą nas zainspirować i podsunąć pomysły, ale nie zastąpią nam realnego i świadomego życia. Dlatego chwytajcie każdą chwilę jaką otrzymaliście od życia i działajcie pełną parą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *