W Polsce panuje przekonanie że pierwszy milion trzeba ukraść. Większość osób uważa również, że w momencie gdy ktoś doszedł do bogactwa, to osiągną to czyimś kosztem. Jest to niestety błędne i bardzo krzywdzące przekonanie. Oczywiście zdarzają się przypadki oszustw lub defraudacji pieniędzy. Jednak w skali osób które posiadają pokaźny majątek, jest to niewielki odsetek ludzi. W momencie gdy widzimy że się komuś dobrze powodzi, to zamiast rzucać fałszywe oskarżenia pod tytułem – złodziej, oszust lub krętacz, może warto podejść i zapytać – jak mu się udało to wszystko osiągnąć?

Milionerów spotykamy na co dzień

Nie zdajemy sobie nawet sprawy, ile osób które posiadają status milionera spotykamy każdego dnia na ulicy. Nie są to osoby mieszkające w willach z basenem i jeżdżące luksusowymi samochodami. Wbrew pozorom są to zwykli ludzie, którzy po prostu są zamożni, jednak nie obnoszą się ze swoim bogactwem. Osoby takie w rozsądny sposób gospodarują swoim majątkiem i zabezpieczają swoją przyszłość. Nie prowadzą również życia na pokaz. Bogate osoby podchodzą z głową do kwestii finansów. Oszczędzają i inwestują zarobione pieniądze oraz zastanawiają się jak pomnożyć swój majątek. Dążą również do uzyskania wolności finansowej i zabezpieczenia przyszłości swoim bliskim. Nie oceniajmy powierzchownie osób które są dobrze sytuowane, ponieważ nie wiemy w jaki sposób uzyskali swój majątek.

Szczęście sprzyja odważnym i pracowitym osobom

Osoby narzekające na swoją sytuację, rzucają często stwierdzenia – miał dużo szczęścia, dlatego mu się udało. Otóż nic w życiu nie bierze się z bezczynności, przypadków i cudownych zbiegów okoliczności. Szczęściu trzeba pomóc, wykonując ciężką i solidną pracę. Nieustannie należy podnosić swoje umiejętności poprzez zdobywanie wiedzy. Mogą to być szkolenia, uczestnictwo w branżowych eventach, czytanie książek lub inne tego typu aktywności. Czy szczęście miał Robert Gryn, że jego firma Codewise stała się jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie? Przykład Roberta Kubicy pokazuje, że jego osiągnięcia są efektem ciężkiej pracy i treningów, które rozpoczął w wieku trzech lat. Zespół Behemoth na czele z Adamem Nergalem Darskim nie odniósł sukcesu w ciągu jednego roku. Od ponad dwudziestu lat konsekwentnie koncertują na całym świecie i komponują muzykę. Za tymi osobami kryją się lata intensywnej pracy, lecz my dopiero teraz widzimy efekty ich starań. Bardzo rzadko zadajemy sobie pytanie – jak osiągnęli sukces w swojej dziedzinie?

Szersza perspektywa

Najczęściej widzimy tylko niewielki fragment obrazu, który prezentuje historie ludzi sukcesu. Nie zauważamy z jak ogromnym poświęceniem i problemami musieli się zmierzyć po drodze. Niektóre osoby owszem posiadają predyspozycje do wykonywania pewnych zawodów lub sportów. Nie możemy tutaj jednak mówić o szczęściu, tylko o ciężkiej pracy którą musieli wykonać by dojść do upragnionego sukcesu w swojej dziedzinie. Jeżeli będziemy siedzieć bezczynnie i wyłącznie rozmyślać o sukcesie to możemy być pewni że go nie osiągniemy. Aby osiągnąć bogactwo należy zabrać się do działania i ciężkiej pracy nie pozostawiając nic przypadkowi.

 

One Comment
  1. Co za banialuki. Wszyscy bogaci których znam zaczynali od przekrętów-mniejszych lub większych ale jednak przekrętów. Przynajmniej taka reguła jest w Polsce.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *