Codziennie jesteśmy poddawani różnego rodzaju wpływom naszego otoczenia. Ludzie stawiają wobec nas wymagania oraz oczekują określonych zachowań. Czasem spełniamy ich prośby bez słowa, a czasem nie zgadzamy się na nie i protestujemy, czy też wykonujemy zadania w inny sposób. Życie polega na ogromnej ilości kompromisów i dogadywaniu się z ludźmi którzy są wokół nas na co dzień. Nie jest możliwe żeby być lubianym przez wszystkich oraz aby darzyć sympatią wszystkie osoby na świecie. Zawsze znajdzie się kwestia która można poróżnić dwie osoby i taki temat który zjednoczy. Warto jednak pomagać i być dla nich wsparciem, jednak może zdarzyć się sytuacja że będzie to zbyt mocno wykorzystane. Jeżeli ktoś posiada opinię człowieka pomocnego i pracowitego, może się zdarzyć że jego uczynność będzie mogła zostać wykorzystana w nadmierny sposób. Oczywiście jest to potraktowanie takiej osoby w sposób niesprawiedliwy, zamiast doceniać jej wkład w pracę i chęć pomocy, to próbuje się obarczyć ją dodatkowymi obowiązkami.

Interesy jednostki oraz zespołu

Nie ulega wątpliwości że podczas wykonywania pracy zespołowej jedni docenią pomoc, a inni będą jej nadużywać. Nie ma co do tego reguły. Ważne by być sobą i robić to, co uważa się za słuszne. Czasami trzeba postawić na swoim i nie można dać wejść sobie na głowę. Ponieważ może nas to przytłoczyć i będzie zbyt dużym obciążeniem psychiczny oraz fizycznym. Wewnętrzny głos i przeczucie pomagają we właściwej ocenie sytuacji i podjęciu należytej decyzji. Gdy przydarzy się gorszy moment warto na chwilę zwyczajnie odpuścić. Jednak po pewnym czasie trzeba się podnieść i zakasać rękawy do pracy. Należy być inicjatorem zmian, najgorsze to poddać się i zdać się na ślepy traf. To co podsuwa nam los może doprowadzić nas do zguby i dryfowania przez całe życie. Tam gdzie rzuci nas fala zmian, tam pozostaniemy i niekoniecznie będzie to zgodne z naszą wolą i preferencjami.

Zdobywanie upragnionych rzeczy

Odpowiedzialność jest kluczem do kreowania swojej rzeczywistości. To my zarządzamy własnym życiem i im wcześniej zdamy sobie z tego sprawę, tym większe sukcesy odniesiemy. Jeżeli chcemy zdobyć to na czym nam zależy, to musimy o to walczyć z całych sił. Potrzeba do tego hartu ducha, głębokiej wiary i ogromnych pokładów odwagi. Jeśli chcemy wieść życie o którym marzymy od zawsze, to nie ma innej drogi jak tylko z zaangażowaniem zabrać się do wytężonej pracy. Będą miały miejsce takie sytuacje że ktoś powie – po co to właściwie robisz? Jedną z odpowiedzi może być – bo warto. Nie jest łatwo sięgać po wymarzone i upragniony życie. Jednak opłaca się włożyć wysiłek i nieustannym działaniem krok po korku przybliżać się do realizacji założonych celów.

Twój los w Twoich rękach

Podejmując działanie dajesz sygnał światu że nie ugniesz się pod ciężarem problemów i kłopotów, które napotkasz na swojej drodze. Decyzje które podejmujesz, wyznaczają kierunek w którym podążasz w swoim życiu. Doskonale określił to w swojej książce “Obudź w sobie olbrzyma” Tony Robbins, jeden z najwspanialszych mówców naszych czasów – “Twój los kształtuje się w momencie podejmowania decyzji”. Każda z pozoru nawet najmniej ważna decyzja wpływa na kształt i charakter naszego przyszłego życia. To co postanowimy dzisiaj może mieć swoje efekty lub konsekwencje dopiero za kilka lat. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się wydarzy.

Przyszłość jest jedną niewiadomą, jednak powinniśmy podejmować jak najlepsze decyzje w danej chwili. Po drodze doświadczymy różnego rodzaju uczyć, wzlotów i upadków, lecz to reakcje na wydarzenia nas określają. Gdy natrafimy na problem, to możemy schować głowę w piasek lub stawić mu czoła. To jest tylko nasz wybór, możemy oczywiście posiłkować się radami i pomocą innych. Jednak to ostatecznie od nas zależy co zrobimy. Z kłopotliwych sytuacja starajmy się za każdym razem brać cenne lekcje i wyciągajmy wnioski. Jesto to prawdziwa szkoła życia, która jednocześnie jest najwartościowsza którą uda nam się ukończyć. Szukajmy w problemach okazji do nauki i przyszłych korzyści jakie mogą się nam dzięki nim objawić.   

Rozterki i wątpliwości

Codzienność potrafi skłonić nas do myślenia o przyszłości i kierunku w jakim będziemy zmierzać. Niektórzy będą chcieli mieć wpływa i kontrolę nad tym co będziemy robić. Powinniśmy sami wiedzieć do czego chcemy dojść i co zamierzamy robić. Nie możemy ulec presji otoczenia i zgadzać się na każdą prośbę lub sugestię. Sami musimy wyczuć co jest dla nas odpowiednie i jakie kroki podejmiemy. Możemy się czasem sugerować i inspirować słowami ludzi, z pewnością nam to pomoże. Nic nie zastąpi jednak tego co sami czujemy i uważamy za słuszne. Należy wziąć życie za barki i wywalczyć sobie upragnione dobra, które ma do zaoferowania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *