Korono-wybory są dzisiaj języczkiem uwagi w naszym kraju. Rządzący z ogromną troską planowali aby wybrać Prezydenta. Nie udało się. Na otarcie łez Andrzej postanowił wziąć udział w rap grze  – to już kolejny poPiS po spektakularnym debiucie na Tik Toku. Epidemia odkrywa wiele talentów, ale nie ten. Korwin rozjechał konkurencję w #hot16challenge2. Rząd nie chce pomagać i woli kasę wyrzucać w błoto, to artyści sami biorą sprawy w swoje ręce i zbierają pieniądze na pomoc lekarzom i szpitalom. Zawodowi raperzy w swoich zwrotkach pokazali dosadnie co dzieje się w Polsce, a jest coraz gorzej. Elon Musk chciał pierwszy wysłać człowieka na Marsa – ale ma silną konkurencję – naszych rządzących polityków, który już są na wysokiej orbicie.

Kąsanie przedsiębiorców

W obłąkańczym amoku władza zapomniała dzięki komu znajdują się w budżecie państwa pieniądze. Zamiast pomagać i wspierać przedsiębiorców, to wyraz ich niezadowolenia został stłumiony – brawo – teraz podniesiona ręka z pałką zacznie usychać i to coraz szybciej. Porwaliście się z motyką na słońce. Teraz ci którzy pracowali na budżet państwa upomną się o wsparcie. Zamiast traktować ich fair i z szacunkiem, to mimo już i tak wielkich przeszkód śruba została dokręcona. Jednak trudno oczekiwać rozsądku od osób, które nie prowadziły firmy nawet przez kwartał. Jest to niebagatelne wyzwanie, ale jeśli się nie jest w czyjejś skórze to trudno to zrozumieć.

Wiem, ale nie powiem

Ten wpis ukazuje się bez zapowiedzi i bez ogłoszonej konferencji prasowej. Zaoszczędziliśmy wam oczekiwania i nerwów, najpierw powiemy, że coś zrobimy, a później ogłosimy – że to zrealizujemy w momencie gdy już o tym powiemy. Taki był plan, ogłosić a później przesunąć, ale nic z tego nie wyszło, wpis właśnie się ukazał – punktualnie o 18:00. Niespodzianka. Inspiracja do tego zabiegu przyszła z góry. Premier z Ministrem Aktywów – Jackiem Sasinem bawią się z nami i dostarczają takich właśnie wrażeń. Najpierw mówią a później zmieniają zdanie w ostatniej chwili. Etapy odmrażania gospodarki mają być niespodziewane, może za tydzień lub dwa. Oni wiedzą że lubimy być zaskakiwani, przecież nie byłoby z tego frajdy. W tym trudnym czasie warto dać ludowi trochę zabawy. Taki prezent od rządzących. Minister Zdrowia sam już nie wie co robi, z kim i gdzie jest. Może to już, Mars albo Venus, a może ciemna strona Księżyca?

Nie każdy tak może 

Przykład idzie z góry, często to się powtarza. My możemy ale wy już nie. Maseczki muszą nosić obywatele – nie politycy. To znaczy czasem je mają, a czasem nie. Jeśli się już im znudzą to jednego dnia przychodzą do sejmu w maskach i rękawiczkach, a drugiego nie. W sumie nie ma się co dziwić, skoro trudno wytrzymać w restauracji sejmowej i obradować o najważniejszych sprawach – zwłaszcza w nocy. Za to trzeba pochwalić naszych polityków, bo jeśli w fabrykach ludzie pracują nocami, to oni też się solidaryzują i jednoczą w tak trudnej do pracy porze. Chwała i cześć im za to. Co my byśmy bez nich zrobili? Może uczciwe i praworządne wybory? 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *