Autor książki jest zwolennikiem bezpośredniego podejścia w kwestii rozwoju osobistego. Nie stosuje ogólników i banalnych frazesów. W jasny i konkretny sposób przekazuje wskazówki, które w realnym stopniu mogą mieć pozytywny wpływ na życie każdego człowieka. Dla wielu przeczytanie tej książki może nie być do końca wygodne. Jednak jej zawartość może wywołać rewolucyjne zmiany u ogromnej liczby osób.

O czym jest książka?

Słowa zawarte w tej publikacji uderzają w czułe punkty czytelnika. Autor nie owija w bawełnę. Wytacza najcięższe działa i wycelowuje nimi wprost do wnętrza naszej głowy. Precyzyjnie dobiera słowa aby poruszyć najwrażliwsze obszary naszego postrzegania świata oraz samych siebie. Obnaża to w jaki sposób sami do siebie mówimy na co dzień. Prowadzony każdego dnia monolog wpływa na jakość naszego życia. Negatywne słowa działają destruktywnie, natomiast pozytywne nas wzmacniają i poprawiają jakość naszego życia. Nasze własne myśli wywołują w nas określone emocje. Kontrolując je możemy wpływać bezpośrednio na naszą codzienność. Ważne jest aby zmienić język którym komunikujemy się ze samym sobą. To od Nas zależy co rodzi się w naszej głowie, i co do siebie mówimy. Zmiana języka może diametralnie odmienić naszą codzienną egzystencję.

Czy wywarła na mnie wrażenie?

Zdecydowanie mogę przyznać, że książka mocno na mnie wpłynęła. W książce znajduje się wiele odwołań do słów takich myślicieli jak Epiktet, Seneka czy Sokrates, co nadaje tej publikacji ponadczasowej wartości. Połączenie nowoczesnego podejścia do życia z myślami wielkich filozofów, wywiera na czytelniku wrażenie uniwersalności przekazywanej mu wiedzy. Nie często współcześni pisarze odwołują się w tak silnym stopniu do klasycznych źródeł i wartości. Gary John Bishop w niezwykle trafny sposób łączy ze sobą te dwa światy.

Dlaczego uważam że jest wartościowa?

Treść tej publikacji pomaga w ogromnym stopniu zastanowić się nad naszą egzystencją. Wymaga wręcz dogłębnego przemyślenia fundamentalnych wartości którymi kierujemy się na co dzień. Nawołuje do bardziej rzeczywistego udziału w otaczającym nas świecie. Zamiast analizowania i zadręczania się myślami, nakłania do bardziej świadomego przeżywania codziennych chwil. Ważne jest aby zdać sobie sprawę z tego co się dzieje wokół nas i zacząć w tym uczestniczyć oraz bardziej “przeżywać”. Autor udowadnia że każdy ma na swoim koncie wiele sukcesów, i że możemy je osiągać przez cały czas. Mimo iż będą pojawiać się problemy, to możemy wieść upragnione życie.

Czego możemy się z niej nauczyć?

Jedna z najcenniejszych lekcji jaka jest zawarta w tej książce brzmi “Musisz zapracować na swój sukces”. Podjęcie działania pozwoli na zdobycie tego na co masz ochotę. Trzeba wykonywać niezbędne kroki, które będą przybliżać Cię do celu. Mniej rozważań więcej czynów. Jak ujął to cytowany w książce Napoleon Bonaparte “Nie żałuj czasu na myślenie, ale gdy przychodzi czas działania, przestań myśleć i działaj”. Jest to jedno z założeń tej publikacji. Należy wykonywać szereg czynności aby zdobywać to na czym nam zależy. Musisz doprowadzić do zmian w swoim życiu by nabrało innego kształtu niż dotychczas. Inne niż teraz zachowania wytworzą odmienne od obecnych rezultaty.  

Zdecydowanie jest to wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym. Nie bez powodu została bestsellerem numer jeden na liście amazon.com. Warto po nią sięgnąć chociażby po to, by uświadomić sobie gdzie aktualnie się znajdujemy w naszym życiu. Jak również odpowiedzieć na pytanie dokąd zmierzamy i jakie chcemy wieść życie. Dzięki tej książce możemy zdefiniować nasze postrzeganie świata i naszą w nim obecność. Wartości innych osób nie muszą pokrywać się z naszymi. Możemy wytyczyć własną ścieżkę rozwoju i prowadzić styl życia oparty na zasadach które sami ustalimy. Czasem będziemy robić niewygodne rzeczy, jednak nie powinny one ograniczać naszego potencjału oraz tego czego możemy dokonać w przyszłości. Już sam opis z okładki książki sprawi że postanowicie ją przeczytać, a to dopiero początek wrażeń. Najlepsze czeka na Was w środku.

 

4 Comments
  1. Książka jest naprawdę dobra – niech świadczy o tym fakt, że moja żona przeczytała ją w jeden wieczór! Osobiście uważam, że w sumie nie jest strasznie odkrywcza, choć przekaz ma konkretny – trzeba się zabrać do roboty, by coś w życiu zmienić! 🙂

    1. To prawda, może nie ma tutaj żadnego nowego zagadnienia. Jednak wiedza jest podana w solidny i dosadny sposób. Wyróżniająca się pozycja wśród książek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *