Bardzo często słyszę od wielu ludzi, że nie mają szczęścia w życie. Nic im się nie udaje, całe ich życie jest usłane kłodami. Marudzą że nigdy nie mieli żadnej okazji się dorobić a ich sąsiad czego się nie dotknie zamienia w złoto. Jednak czy mamy rację i szczęście omija Nas szerokim łukiem czy nie umiemy go wykorzystać?

Okazje których nie widzimy

Może nie wydawać się to intuicyjne, lecz bardzo często możliwych szczęśliwych trafów nie widzimy. To nie jest tak, że Kowalski wszędzie gdzie się uda je znajduje a My nie. Nasz Kowalski posiada pewne umiejętności i porusza się w takich rejonach życia i miejscach, gdzie może trafić na okazję. Prosty przykład. Jeżeli narzekasz na swoją pracę, ale nie szukasz innej – to nie możesz mieć szczęścia w znalezieniu dobrego zatrudnienia. Nasz Kowalski nie narzeka, tylko aktywnie szuka nowego zatrudnienia bez presji czasu, ponieważ pracuje i on decyduje która otrzymana oferta jest dla Niego atrakcyjna. Wniosek z tego jest prosty – Szczęściu trzeba pomóc!

Umiejętności które potrzebujemy

Oczywiście nie wystarczy rozsyłać CV w różne miejsca. Musimy szukać pracy jaką możemy wykonywać. To że marzy nam się być programistą, a komputer umiemy wykorzystywać do oglądania filmów nie pomaga szczęściu. Jeżeli bardzo tego chcesz, musisz nauczyć się programować i udowodnić swoje umiejętności np. w konkursie czy na portalach gdzie pomaga się innym użytkownikom. Daj się poznać społeczeństwu jako specjalista. Oczywiście nikt nie zmusi Cię do zdobywania nowych umiejętności i obecnie posiadane też można wykorzystać.

Odpowiednie miejsce i czas

Oczywiście wszystko ma swoje miejsce i czas. Nie wystarczy czegoś bardzo chcieć i to się spełni. Jeżeli chcesz coś osiągnąć, musisz pójść w odpowiednie miejsce o odpowiednim czasie. Jesteś wykwalifikowanym pracownikiem, to wybierz się na targi pracy i sprawdź jakie firmy potrzebują takich ludzi jak TY i co mogą zaproponować. Jeśli chcesz ruszyć z biznesem – poszukaj lokalnej społeczności i spotkaj się z innymi przedsiębiorcami. Masz pomysł na nowy produkt, ale nie masz pieniędzy, przygotuj działający prototyp, zbierz opinie, sprawdź czy jest popyt, stwórz biznesplan i rusz w poszukiwanie inwestora. Sam pomysł w głowie nie pomoże odnieść Ci sukcesu.

Szczęściu trzeba pomóc

Jak sam widzisz – szczęściu trzeba pomóc. Nie wystarczy siedzieć na kanapie z ulubionym napojem i oglądać kolejny odcinek serialu i narzekać. We własnym domu nic nie robiąc, minimalizujesz do maksimum swoje możliwości. Szczęście to nie jest nadprzyrodzony twór, to wyłącznie suma umiejętności, prób i uporu, które w odpowiednim połączeniu dają nam możliwości i my je zamieniamy w szczęście. Gdybyś nie wyszedł z domu i nie zagadał do swojej partnerki – to by Jej nie było. Nie wyjdziesz z domu i nie poszukasz lepszej okazji, to jej nie znajdziesz. Przemyśl to!! 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *