Często zdarza się tak, że słyszymy od ludzi porady i wskazówki – jak mamy postępować i żyć. Doradców jest pełno, uważają że wiedzą co jest dla nas najlepsze. Czy jest tak w rzeczywistości? Zobaczmy jak to wygląda w praktyce.

Dobre rady

Gdy ktoś jest po ślubie i posiada dzieci – to gdy spotka osobę, która nie jest w podobnej sytuacji – najczęściej zaczyna zadawać interesujące pytania. Głównie związane z planami małżeństwa i założenia rodziny. Kiedy ślub i kiedy pojawią się dzieci? Można w takiej konwersacji odnieść wrażenie wymuszania i ponaglania. Dlaczego tak się dzieje? Najczęstszą przyczyną jest wąska wizja życia i świata. Tak jest od pokoleń w mojej rodzinie i każdy tak robił – więc i ja szybko wziąłem ślub i założyłem rodzinę. Do tego kredyt na budowę domu i kupno samochodu. A co gdy ktoś pragnie prowadzić inny tryb życia i ma odmienną wizję? Bardzo często odbywa się krytyka i napiętnowanie. Ale skąd się to bierze?

Zazdrość

Przyczyną zazdrości jest przede wszystkim brak wyboru. Została podjęta decyzja i wdrożona w życie – według wielu osób nie ma już odwrotu. Jest jeden schemat funkcjonowania w społeczeństwie i tak należy żyć, a jeśli ktoś postępuje inaczej – robi po prostu niewłaściwie! Doprawdy interesujące postrzeganie świata. Jest przecież tyle sposobów i pomysłów na życie, że trudno je zliczyć. Czy każdy musi działać według gotowego szablonu odziedziczonego po przodkach i wykreowanego przez znajomych? Absolutnie nie – nie ma potrzeby się temu poddawać. Każdy ma swoje życie i niech je wiedzie w taki sposób jaki mu odpowiada. Nasza obecność na świecie jest chwilowa, i nie ma co marnować czasu na przejmowanie się opiniami innych. Powinniśmy działać w zgodzie z własnymi przekonaniami, tak abyśmy czuli satysfakcję z tego co i jak robimy. 

Konsekwencje

Poddając się opinii i działając za namową innych osób, możemy doprowadzić do własnego nieszczęścia. Jeśli będziesz robić coś wbrew sobie, tylko po to aby zaimponować i spełnić oczekiwania innych – doprowadzimy do katastrofy. Ponieważ będziemy żyć w taki sposób, jaki nam absolutnie nie odpowiada. Ktoś kto woli podróżować i zmieniać miejsce zamieszanie co jakiś czas, źle będzie się czuł mieszkając w jednym miejscu całe życie. Nie każdy jest stworzony do założenia rodziny i małżeństwa. Ważne aby postępować w zgodzie ze sobą i robić to co uważamy z słuszne – tak aby być szczęśliwym i spełnionym.

Sens życia

Odkrycie sensu życia jest niezwykle ważne, i powinien nad tym zastanowić się każdy choć przez chwilę. Jeśli robisz to, co dla Ciebie ma sens i czujesz radość, to nie zwracaj uwagi na słowa pseudo doradców. Tylko Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze. Nikt nie wie wszystkiego o Tobie. Postępuj i żyj tak jak chcesz, bo to Twoje życie i warto się nim cieszyć – działając w taki sposób, jaki odpowiada każdemu z osobna. Dlatego nie ulegaj naciskom i opiniom innych osób. Ponieważ może okazać się, że zmarnujesz ogromną część swojego życia. Życie masz tylko jedno i to Ty jesteś jego autorem. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.