Każdego dnia media przykuwają naszą uwagę na wiele tematów. Wręcz walczą o naszą uwagę. Nie po to aby nas poinformować albo uświadomić, lecz aby zarobić. Mamy masę interesujących rzeczy wokół nas, a mimo to w mediach każdej maści są tematy obok których nie potrafimy przejść obojętnie. I oto kolejna osoba stała się pożywką dla mediów.

Na pewno to zobaczy

Media przygotowują swoje programy w taki sposób aby przyciągnąć naszą uwagę. Dla nich nie jest ważny temat – tylko reakcja oglądającego. Liczy się to aby kliknął w artykuł, zatrzymał się na programie właśnie emitowanym czy kupił czasopismo. Liczy się sprzedaż i oglądalność. Dlatego pomyślcie co nas najbardziej interesuje? Życie innych, kataklizmy, śmierć, przerażenie, wojna, polityka, pieniądze. Czy coś to Wam przypomina? Dokładnie, główne wydanie wiadomości każdej z telewizji czy nagłówki portali. Właśnie tym przykuwają naszą uwagę.

Wzbudzić kontrowersje 

Dopóki informacje te są rzetelne i nie próbują nami manipulować jest wszystko w porządku. Ale my jako ludzie widząc w telewizji informację o powodzi nie zaczniemy szukać o tym więcej informacji. Jednak jeśli usłyszymy, że jakiś zwyrodnialec zabił trójkę dzieci i policja w całym kraju go poszukuje, rzucamy się swoich smartphonów i szukamy więcej informacji. Zauważcie jak dużo powstaje artykułów w internecie które nic nie wnoszą i są powtórzeniem wcześniejszych. To nie dlatego że chcą nam coś nowego powiedzieć, tylko po to aby kolejny raz odwiedzić ich stronę i kolejny i kolejny. Być może po trzech dniach znajdziemy jakieś nowe informacje, jednak do tego czasu powstanie 20 nic nie wnoszących artykułów. 

Przyciągnąć kontrowersje

Kolejną pułapką na nas są kontrowersyjne tematy. Bardzo często wykorzystują je tabloidy i portale informacyjne. Nic nas tak nie bulwersuje jak uzależnienie znanego człowieka od alkoholu czy oddanie przez celebrytkę dziecka pod opiekę innej osobie i wyjechanie na urlop. Nasza psychika jest taka a nie inna i dobrze nas to oburza, ale zastanów się co tak naprawdę to zmieni że wejdziesz na tą stronę i przeczytasz taką informację. NIC! Stracisz tylko czas, zagotuje się w Tobie i to wszystko. Nic więcej się nie wydarzy a tymczasem…

Zarobić jak najwięcej

Ktoś na Tobie zarabia. Im więcej spędzasz czasu na czytaniu takich newsów tym więcej. Każda Twoja minuta, każde kliknięcie jest skrupulatnie wyceniane przez właścicieli mediów, które do Nas docierają. Nie ma się co oszukiwać każdy z Nas jest pożywką mediów. Karmimy ich naszym czasem a one zamieniają to na pieniądze. Miej to zawsze w głowie, że im bardziej szokująca informacja tym większe dochody. Jeżeli uważasz że są media które tak nie działają, to z pewnością tak jest, lecz są one małe i często mało kto zagląda do takich Twórców – a duże korporacje to biznes a biznes musi zarabiać. Dlatego zostaniesz nakarmiony wszystkim tym co może przykuć Twoją uwagę. Jesteś tylko i wyłącznie dawcą czasu, którego można zamienić na gotówkę.

A Ty jak często dajesz się wciągnąć w tą grę?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *