Cały świat jest przeciwko mnie, to że coś się nie udaje to wina innych osób. Wszyscy są w zmowie, nie lubią mnie i dodatkowo rzucają kłody pod nogi – złośliwcy! Jak wytrwać w świecie spisku – gdzie każdy dzień jest walką? Chyba nie ma ratunku – wyjazd do Norwegii albo w Bieszczady – to będzie jedyne wyjście. Jak sobie z tym wszystkim poradzić – tego chyba nie wie nikt. Codzienne nierówna walka, nikt mnie nie rozumie i na każdym kroku widać niesprawiedliwość.

Poszkodowany

Jeżeli tak podchodzisz do życia – to sabotujesz sam siebie na wstępie. Przykro mi, ale jeśli dalej będziesz miał przekonanie, że inni są odpowiedzialni za to co się dzieje w Twoim życiu – to już przegrałeś. Możesz mieć pretensje wyłącznie do wszystkich – czegoś nie masz i coś Ci nie wyszło – ale kogo to wina? Twoja! Ocknij się i przestań narzekać.

Frustracja

Ile to już powstało postów i artykułów że nie ma się na nic wpływu. Łatwo jest marudzić, siedzieć na tyłku i opowiadać o próbach i mizernych efektach. Jeśli Twoje życie zależałoby od innych i szczęśliwego układu gwiazd na niebie w chwili Twojego urodzenia – to wytłumacz proszę – jak to się stało że Robert Kubica został kierowcą F1 jako jedyny Polak? Co musiało się stać że Tomasz Kot jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych aktorów. Jakiego fuksa musiała mieć Izabela Skorupko żeby zagrać w jednym z filmów o Jamesie Bondzie? No raczej nie spadło im to z nieba i nikt nie zapukał do ich drzwi z lukratywną propozycją.

Porażka

Oczywiście powiesz, że próbowałeś i nic z tego nie wyszło. No tak – ale ile razy próbowałeś po raz kolejny po porażce, błędach i pokonaniu Ciebie przez konkurencję? Ktoś sprzątnął Ci sprzed nosa awans i rozpaczasz, lecz czy dołożyłeś wszelkich starań aby go zdobyć. Być może zamiast siedzieć po kilka godzin dziennie przed telewizorem – powinieneś zdobywać nową wiedzę, szkolić się i poszerzać horyzonty. Łatwo jest obwiniać świat zamiast spojrzeć –  to Ty zawaliłeś sprawę. 

Ucz się na błędach

Jeżeli walisz głową w ścianę przez kilka lat i zastanawiasz się dlaczego ona nadal stoi – to coś musi być nie tak z Tobą. Robi tak niestety mnóstwo osób, nie weryfikują swoich działań i zastanawiają się cały czas czemu ich życie się nie poprawia. A jak ma się poprawić jak cały czas kręcisz się w kółko? Unikasz trudnych rozmów, boisz się zmian, uczenia się nowych rzeczy i popijasz piwo obgadując innych. Nie dziw się że jest do bani, skoro wszystkie Twoje działania prowadzą do pogłębiania się obecnej sytuacji. Nic samo się nie poprawi jeśli stoisz w miejscu – z czasem nawet zaczniesz się cofać a inni prześcigną Cię w dużym stopniu. 

Błędy są nieuniknione – pytanie tylko – co zrobisz po ich popełnieniu. Będzie użalał się nad sobą i marudził – czy skorygujesz kurs i zrobisz coś wartościowego ze swoim życiem? Odpowiedzieć musisz sobie już sam na to pytanie. Nie chowaj tylko głowy w piasek. 

2 Comments
  1. Ale stek bzdur. Żyję tylko ja niezależną od nikogo. ?Przykłady tu przytoczone są ewenementem. Nie ma społeczeństwa gdzie wszyscy są zwycięzcami. Są aktorzy filmów klasy A i statysci filmów klasy C.

    1. Oczywiście, że tak. Sprawdź ile aktorzy filmów klasy A musieli się napracować, poświęcić czasu i życia aby być tu gdzie są. Jeżeli Ty też chcesz prowadzić życie jakie sobie wymarzyłaś musisz poświęcić dużo czasu i pracy aby to osiągnąć. Bez rozwoju, szkoleń, szukania lepszych sposobów na życie będziesz tu gdzie jesteś. Zacznij nad sobą pracować, a ten stan się zmieni. Twoje życie Twój wybór, nie ważne co postanowisz, czas i tak będzie płynął – za 10 lat możesz być w “klasie A” albo w “C”. Wybieraj!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *