Wykonując codzienne obowiązki popadamy często w rutynę i skupiamy się tylko na tym, co mamy w danej chwili zrobić. Brakuje nam czasu aby zastanowić się nad długofalowymi planami, i tak mija dzień za dniem. Zapominamy również o tym żeby dokonać czegoś wielkiego, to musimy szerzej spojrzeć na nasze życie i na to, jakie możliwości stoją przed nami. Możemy oczywiście chodzić do pracy lub prowadzić biznes dzień po dniu w taki sposób, że wszystko będzie funkcjonowało poprawnie. Jednak nie będzie to przynosiło spektakularnych efektów. Wykonywać swoje obowiązki, i to co do nas należy w zadowalający sposób. Czy jednak tego oczekujemy od życia lub może jesteśmy w stanie dokonać czegoś lepszego? Do tego będzie potrzebna nam szersza perspektywa i inne spojrzenie na możliwości jakie oferuje nam świat.

Dostrzeganie szans

Niekiedy jesteśmy tak skupieni na jednym elemencie życia, że nie zauważamy szans jakie się przed nami ukazują. Możemy kurczowo trzymać się przez wiele lat jednej pracy i nawet nie wiedzieć o tym, że nasza wartość na rynku pracy i w innej firmie jest dużo większa. Nasze zarobki u innego pracodawcy na tym samym stanowisku mogą być o połowę większe, a w niektórych przypadkach nawet o 100%. Warto trzymać rękę na pulsie, ponieważ w tym przypadku chodzi o nasze dochody i finanse osobiste. Przez brak działania i właściwej reakcji może się okazać, że przechodzą nam koło nosa ogromne pieniądze. Warto również nieustannie podnosić swoje umiejętności, szkolić się i zdobywać wiedzę. Spowoduje to wzrost naszej wartości w oczach pracodawcy, naszej skuteczności, co przełoży się na otrzymywanie większej ilości  lukratywnych ofert pracy.

Gdy przygotowanie spotyka okazję

Nawet jeśli będziemy na tyle błyskotliwi aby zauważyć ogromną okazję, to niestety nic nam po niej jeśli nie będziemy odpowiednio przygotowani. Musimy posiadać określone umiejętności i wiedzę, którą możemy przełożyć na działanie. Jeśli odpowiednio wdrożymy to co wiemy, to uda nam się w pełni wykorzystać potencjał sytuacji, w której się znaleźliśmy. Musimy być w odpowiednim miejscu i czasie, wiedzieć że się w nim znajdujemy i wykorzystać szansę, która może nam pomóc odnieść sukces. Wielu osobom może wydawać się że nigdy nie mają dobrych okazji i mają pecha. Być może jest to spowodowane tym, że ich nie poszukują, nie dostrzegają lub nie są do nich odpowiednio przygotowani. Czujność, wyostrzone zmysły i uważność są niezbędne aby odnaleźć pożądane sytuacje. To od nas zależy na co zwracamy uwagę i jakie są nasze priorytety i oczekiwania względem życia.

Planowanie i tworzenie

Bez dobrego planu i określonego celu trudno jest nam osiągnąć coś wyjątkowego na przestrzeni naszego życia. Jeśli w szczegółach będziemy mieli określony nasz cel, to istnieje ogromna szansa, że do niego dotrzemy. Mając klarowny obraz rzeczy, które chcemy zdobyć oraz stylu życia jaki chcemy prowadzić, zwiększamy prawdopodobieństwo że dopniemy swego w tym zakresie. Bez planów będziemy błądzić i kręcić się w koło. Nigdy nie uda nam się osiągnąć czegoś dużego gdy nie sprecyzujemy co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Wytyczenie planów i konkretnej ścieżki ich realizacji będzie już połowa sukcesu.

Działanie na 100%

Jeżeli jesteśmy pewni swego i mamy jasny obraz naszego celu, to nie wystarczy działać na pół gwizdka. Potrzebna jest energia i swego rodzaju obsesja połączona z wielką wizją. Patrząc szerzej na nasze życie możemy zdobyć o wiele więcej, ponieważ będziemy poznawać nowych ludzi i spoglądać w kierunkach często mało oczywistych. Kreatywność będzie w tym przypadku naszych ogromnym atutem i sprzymierzeńcem. Być może nieoczekiwane poznanie nowej osoby lub przeczytanie poleconej książki zmieni nasz sposób myślenia i kierunek działania. Dzięki temu odkryjemy nowe przestrzenie działania i kierunku w których będziemy chcieli podążać. Determinacja i nieustępliwość będą niezbędne do tego by dopiąć swego. Nawet jeśli przydarzą nam się potknięcia i porażki, to nie odpuścimy i będziemy mieli w sobie na tyle samozaparcia że podniesiemy się i będziemy działać dalej.

Powierzchowność jest wrogiem

Oczywiście możemy mieć wielkie plany i oczekiwania, jednak bez zaangażowania i nieustępliwości nie uda nam się odnieść sukcesu w wybranym obszarze życia. To co odróżnia ludzi osiągających zamierzone cele od osób które narzekają na swój los – jest pełne zaangażowanie. Działają tak jakby porażka nie mogła się zdarzyć. Od czasu do czasu zdarzają się im gorsze dni, lecz nie stanowi to dla nich przeszkody i nie powoduje zniechęcenia. Wręcz przeciwnie, jest to dnia nich motorem do działania i osiągania coraz większych rzeczy. Jedynie rezygnacja z działania będzie porażką, dopóki się nie poddamy to nie można mówić o jakiejkolwiek porażce. Jeśli będziemy robić coś od niechcenia i tylko pobieżnie, to z pewnością trudno będzie dokonać wielkich rzeczy. Musimy być pochłonięci zdobyciem tego co jest dla nas najważniejsze. Trzeba mieć ogromną pasję, zaangażowanie oraz wielką wizję rzeczy które są możliwe do osiągnięcia.  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *