Długo wyczekiwane postojowe nareszcie na koncie przedsiębiorców. Uff co za ulga – można uregulować kilka bieżących rachunków. Na prąd, wodę i papier do drukarki powinno wystarczyć. Jeśli ktoś otrzymał 2080,00 zł 15 kwietnia br. – to do 20 kwietnia br. nie powinien narzekać. Ale tylko pod warunkiem, że prowadzi działalność jednoosobową – bo w takim przypadku jest w stanie zacisnąć pasa i na sucharkach i wodzie poradzić sobie. Z kilkuosobową firmą nie będzie tak łatwo. Nie próbowałeś nigdy głodówki? Jest ku temu idealna okazja. Nie narzekać, tylko wykorzystywać sytuacje podsuwane przez los – idealnie podrasowane przez rządzących naszym krajem. Oni wiedzą co robią, trzeba to docenić! Chwała im za troskę o ludzi – ich zdrowie i sytuację ekonomiczną.

Za, a nawet przeciw

Skoro w wywiadzie dla RMF FM minister zdrowia mówi, że maseczki nie pomagają i nie chronią przed zarażeniem się koronawirusem –  to należy je po prostu… nosić. Premier mówi że trzeba, no chyba by się nie mylił. Przecież skoro w naszym kraju, na zlecenie rządu wylądował największy samolot świata Antonow An-225 we współpracy z KGHM i Lotos. To mimo wypowiedzi ministra Szumowskiego trzeba sprowadzone maseczki gdzieś rozdysponować. Nie muszą pomagać, muszą się rozejść. Na tym teraz oprzemy Polską gospodarkę. Są już wstępne plany regulowania cen maseczek – rychło w czas. Każdy już ma przynajmniej 2 lub 3 w domu, ale dobroczynny i wspaniałomyślny rząd teraz wciśnie je nam mimo naszej woli. Maseczki musi nosić każdy, nie po to robił premier szopkę z samolotem aby poszła na marne. Doceńcie to! Troska o obywateli jest priorytetowa. No chyba że maseczki faktycznie nie pomagają. Ale to nie wina polityków, skąd mieli wiedzieć, że są nieskuteczne, pierwszy raz mają do czynienia z koronawirusem. Można wybaczyć błądzenie jak we mgle.

Urny czekają 

Andrzej już tupie nogami. Wie o tym, że jeśli wybory zostaną przełożone, to będzie miał zbyt dużą przewagę jesienią, oczywiście jeśli epidemia ustąpi. Każdy wie, że woli wyrównaną walkę i dać fory pozostałym kandydatom. Po co ma wygrać przewagą głosów pierwszej turze? On woli rywalizację i pokazać, że w wyrównanej walce będzie wiele debat i udowodni, że zasługuje na obecny urząd prezydenta. Przecież każdy go znał zanim wygrał wybory prezydenckie pokonując notabene nieznanego nikomu Bronisława Komorowskiego. Dziwne i niesmaczne było tylko po ogłoszeniu wyników, że fanatycy partii  obecnie rządzącej krzyczeli Jarosław, Jarosław… ach te przejęzyczenia. To można jednak wybaczyć, bo najważniejsza jest konstytucja i jej przestrzeganie. 

Odkrywanie przyrody

Polscy przedsiębiorcy z niecierpliwością oczekiwali kiedy mogą uruchomić swoje biznesy. I oto nadeszła informacja ujawniona na konferencji prasowej przez Pana Premiera, że już można, ale wejść do lasów i parków. Euforii nie było końca. Zresztą kto powiedział, że nie można umówić się z fryzjerem na strzyżenie w lesie? Przyjemne z pożytecznym i można zaczerpnąć świeżego powietrza. Naostrzone siekiery lub maczety – na pewno fryzjerzy potrafią posługiwać się różnymi ostrzami. W końcu tego uczono ich w szkole i na kursach. Politycy są najlepszym przykładem, że może korzystać z takich usług, fryzury mają zawsze nienaganne. Chyba by nie podjęliby ryzyka złamania przepisów i pójściem do salonu fryzjerskiego aby narazić przedsiębiorcę na karę? Nikt w to nie uwierzy. Każde kolejne wystąpienie Pana Premiera i ministrów jest jak spoglądanie na faraonów i kapłanów głoszących niezwykłe i pozytywne dla ludu wieści. Mimo iż oślepiają nas swoim blaskiem pomysłowości, zawierzamy im i Matce Boskiej z Częstochowy, że wszystko będzie dobrze. Rząd ma dobre intencje. Podobnie jak inni władcy, którym troszkę nie wyszło, kierowanie państwem jest w ich wykonaniu skuteczne – jak wydobywanie przepowiedni ze szklanej kuli. Czary mary, hokus pokus – popełniamy błędy na każdym kroku. Ach, co robić – chyba tylko czekać na kolejne odmrożenie gospodarki. Czy tym razem będzie można wykąpać się w jeziorze? O tym zdecyduje rząd – no bo jak nie oni to kto? 

Wszak od dzisiaj można pójść na zakupy do galerii handlowej lub wynająć pokój w hotelu – przy jednoczesnym utrzymaniu zakazu poruszaniu się i zachowaniu minimum odległości 2 metrów od drugiego człowieka – więc kto ma z tego korzystać? Nikt tego nie wie! 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.