Mnóstwo osób pragnie żyć w dobrobycie i wieść wspaniałe oraz wygodne życie. Lecz na co dzień robią ciągle te same rzeczy. Nie weryfikują swoich działań i nie mierzą postępów. Dzień po dniu wykonują te same czynności, a mimo to oczekują innych – spektakularnych wyników. Jeżeli ktoś chce osiągać więcej w życiu, to niezbędne jest mierzenie tego co robi i dokonywanie odpowiednich korekt. Nic samo nie przyjdzie i najczęściej sukces okupiony jest ciężką pracą. Na co dzień nie zwracamy uwagi na ludzi którzy mozolnie i w pocie czoła zwyczajnie robią swoje. Dowiadujemy się o czyimś sukcesie dopiero w momencie gdy go osiągnie i widać realne wyniki. Wtedy najczęściej pojawiają się głosy – ale mu się udało, farciarz, miał po prostu szczęście itd. Otóż nic w życiu nie przychodzi łatwo, to nasz wysiłek determinuje to co osiągamy. Trzeba robić rzeczy właściwe i przestać zajmować się tym co nie działa!

Codzienna mantra

Spora część osób każdego dnia wykonuje te same rzeczy. Jedna grupa robi swoje, jest cierpliwa i czeka aż wykonana praca zaprocentuje w przyszłości. Podejmuje różnego rodzaju ryzyko i testuje nowe rozwiązania lub zmienia kurs swoich działań. Nie narzekają i nie obwiniają nikogo, zwyczajnie biorą odpowiedzialność za swoje życie. Natomiast druga grupa pracuje, często nienawidząc swojej pracy, w której nieustannie narzekają. Zazdroszczą i obgadują innych – najczęściej wyrzucając z siebie złość ze względu swoje nieudolne postępowanie. Zamiast być odpowiedzialnym za swoje życie, starają się obarczyć winą za jego jakość innych ludzi. Jest to jedno z najgorszych zachowań jakie może występować wśród otaczających nas osób. Takie jednostki powinny ocknąć się i zacząć coś zmieniać, ponieważ czas leci szybko. Życie nie trwa wiecznie, a łatwo je zmarnować na narzekanie i zrzędzenie. Zrzucając winę na innych i obgadując ich, tak naprawdę wystawiasz sobie świadectwo osoby, która jest zakompleksiona i zawistna. Czas z tym skończyć!

Walenie głową w mur

Im dłużej się robi jedną i tą samą rzecz, to trudno jest oczekiwać że efekty się zmienią. Można wykonywać coś całe życie bezmyślnie i być zdziwionym że jest nadal tak samo, mimo iż oczekujemy zmiany. Od czasu do czasu trzeba dokonać analizy, czy dana czynność zbliża mnie do realizacji moich celów czy wręcz przeciwnie oddala. Najczęściej najtrudniej jest przyznać się przed samym sobą że robimy coś źle lub czegoś nie wiemy. Jeśli nie będziemy mieli z tym kłopotu, to jest to najlepsza droga do zmiany. Sami jesteśmy swoimi wrogami i utrudniamy realizację zadań które powinny być wykonane. Przyznanie się do niewiedzy jest kluczowe aby się rozwijać i przyswajać cenne informacje. 

Zewnętrzna opinia

Dobrze jest od czasu do czasu zasięgnąć opinii innych osób jak nam idzie. Czy to co robimy ma sens i czy zmierzamy we właściwym kierunku. Sami także powinniśmy być dla siebie najsurowszymi krytykami. Musimy realnie i rzetelnie oceniać nasze działania i efekty. Bez zbędnych sentymentów i złudnych oczekiwań. Im lepiej ocenimy daną sytuację, tym lepiej będzie nam się wiodło. Otrzymując reakcję zwrotną od otoczenia również zyskamy cenne informacje, dzięki którym będziemy podążać właściwą drogą. 

Zadawajcie sobie i znajomym nieustannie pytanie – czy wykonujecie obecnie właściwe rzeczy? Zweryfikujcie postępowanie i wprowadzajcie zmiany, dzięki którym osiągniecie to co sobie założyliście. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *