Zapewne kojarzysz markę ubrań FUBU (For Us By Us). Szerzej znana w środowisku hip-hopowym, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Jej założycielem jest aktualnie jeden z najlepszych przedsiębiorców świata oraz juror reality show Shark Tank – Daymond John. Inspiruje swoją postawą i działaniem wiele osób, co zresztą można zauważyć w książce “Siła przedsiębiorczości. Siła upadku”.

O czym jest książka?

Autor pokazuje jak wykorzystać sytuację kryzysową na swoją korzyść i przekształcić ją w ogromny sukces. Jeśli jesteśmy w niekorzystnym położeniu i posiadamy niewielki kapitał to musimy wykorzystać wszystkie swoje pomysły i całą energię do działania. Wówczas dokonujemy największych odkryć oraz postępów. W każdej trudnej sytuacji możemy odnaleźć możliwości które przyniosą nam pozytywny rezultat. Musimy tylko wykorzystać swoją wewnętrzną siłę i działać tak, że w grę nie wchodzi inna możliwość jak tylko osiągnięcie upragnionego celu. W momencie gdy nie widzimy już żadnej nadziei i szansy, jedynym wyjściem jest wykorzystanie siły upadku i zmierzanie w kierunku odniesienia sukcesu.

Czy wywarła na mnie wrażenie?

Z publikacji możemy zaczerpnąć sposób myślenia który pomoże nam uporać się z najtrudniejszymi momentami życia przedsiębiorcy i nie tylko. Autor w konkretny i rzeczowy sposób pokazuje czym jest siła ukryta w ciężkich chwilach, i jak ją wykorzystać w życiu oraz biznesie. Czasem wydaje się że wszystkie możliwości zostały już wykorzystane i nie widzimy żadnego wyjścia. Istnieje jednak wielka moc którą posiada każdy z nas i w momencie gdy jesteśmy w trudnej sytuacji, dokonujemy rzeczy z pozoru niemożliwych. Książka pokazuje wiele interesujących historii znanych przedsiębiorców. W ciekawy sposób ujawnia kulisy trudnych momentów oraz spektakularnych osiągnięć których dokonali. Godne uwagi jest to jak autor uzupełnia przemyślenia bohaterów książki o swoje własne i w ciekawy sposób puentuje ich wypowiedzi.

Dlaczego uważam że jest wartościowa?

Wielu osobom wydaje się że do otwarcia biznesu potrzeba ogromnej sumy pieniędzy. Daymond John uważa że czasami duża ilość gotówki potrafi zadziałać na naszą niekorzyść. Gdy mamy mało pieniędzy to dwoimy się i troimy, robiąc co w naszej mocy by nasz biznes stał się rentowny. Poszukujemy każdej najdrobniejszej okazji by usprawnić działanie firmy, tak jakby niepowodzenie było rzeczą niemożliwą. W książce znajdziemy historie czołowych przedsiębiorców takich jak Tim Ferriss, Kevin Plank, Jay Abraham czy też Steve Aoki. Pokazane zostało jak różne okoliczności wpłynęły na rozwijane przez nich biznesy i z jakimi trudnościami musieli sobie radzić. Z każdej historii możemy wyciągnąć cenne lekcje i odnieść je do własnego życia. Niezależnie od tego czy prowadzimy firmę czy dopiero zamierzamy ją założyć.

Czego możemy się z niej nauczyć?

Największe korzyści niesie uświadomienie sobie że aby założyć własny biznes i osiągać sukcesy, nie trzeba posiadać wielkiego kapitału. Możemy wystartować z niewielką ilością pieniędzy i istnieje sporo szansa że uda nam się rozwinąć biznes na ogromną skalę. Wszystko sprowadza się do skali naszego myślenia, podchodzenia do porażek oraz tego jak potrafimy wykorzystać to co już posiadamy w zanadrzu.

Kto powinien po nią sięgnąć?

Tą pozycją powinien zainteresować się każdy kto prowadzi lub zamierza uruchomić własną działalność gospodarczą. Książka może również pomóc osobom które borykają się z trudnymi sytuacjami w życiu i nie widzą żadnego pozytywnego rozwiązania. Do książki powinny zajrzeć osoby które uważają że prowadzą dobrze prosperujące biznesy oraz te które szukają rozwiązań swoich problemów. Jeżeli wszystko toczy się dobrze to czasem można osiąść na laurach i stracić możliwość wykorzystania nadarzającej się okazji. Dzięki której można wynieść biznes na wyższy poziom. W życiu zdarzają się różne sytuacje, te złe i dobre. To od nas zależy jakie nadamy im znaczenie i jakie kroki podejmiemy w związku z nimi. W nawet najtrudniejszej sytuacji możemy odnaleźć ogromne możliwości, które przekształcić możemy w niesamowite korzyści. Wykorzystując siłę upadku możemy dokonać rzeczy o których nawet nie marzyliśmy.

Warto sięgnąć po tę publikację ponieważ może zmienić ona sposób postrzegania trudnych momentów w życiu oraz biznesie.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *