Lech Kaniuk jest przedsiębiorcą, którego można kojarzyć z takimi firmami jak PizzaPortal, iTaxi, Bean & Buddies czy też SunRoof. Jest również ekspertem od innowacji i skalowania biznesu. Założył wiele firm, które odniosły międzynarodowy sukces i stały się warte ponad 5 miliardów euro. W swojej książce opisuje jak rozpoczął drogę przedsiębiorcy, z jakimi wyzwaniami musiał się zmagać, by dotrzeć do miejsca, w którym znajduje się obecnie. Bardzo szczerze opowiada o wszystkich aspektach prowadzenia biznesu, o jego zaletach oraz pułapkach na które można natrafić. Na bazie swoich doświadczeń dzieli się cennymi radami by pomóc innym z sukcesem prowadzić swoje firmy.

O czym jest książka

Autor opisuje swoje życie od wczesnych lat młodości gdy testował różne możliwości zarabiania pieniędzy. Począwszy od sprzedaży kwiatów które zbierał wokół bloków i domów, sprzedaży losów do Bingolotto, pracy w pralni chemicznej, sklepie spożywczym, czy też hucie. Szczegółowo opisuje jak każde z tych doświadczeń wpłynęło na jego myślenie i postrzeganie zarabiania pieniędzy. Jedno doświadczenie prowadziło do drugiego i uczyło coraz to nowych rzeczy. Dzięki działaniu każdy pomysł stwarzał nowe możliwości i przyciągał nowych ludzi pragnących mu pomóc. Zdobywając doświadczenie i obserwując otoczenie wykorzystywał swoją wiedzę w kolejnych miejscach pracy, jednocześnie je ulepszając i zarabiając większe pieniądze.

Lech Kaniuk opisuje także swoje rozczarowania z jakimi musiał się zmierzyć w życiu i jak na nie reagował. Nigdy jednak się nie zatrzymywał i nie roztrząsał przykrości jakie go spotkały, tylko nieustannie był w ruchu i działał. Z każdego błędu i negatywnej sytuacji wyciągał cenne lekcje, które w późniejszym czasie okazywały się bardzo pomocne. Przez cały czas szukał możliwości i sposobu na własny rozwój oraz poprawienie sytuacji materialnej. Za każdym razem gdy starał się o pracę lub rozwój własnego biznesu stawiał sprawę jasno, dzięki czemu był odbierany jako osoba szczera i godna zaufania. Grając w otwarte karty zjednywał sobie wspólników i osoby które chciały z nim pracować.

Autor “Siły Pędu” pokazuje zarówno blaski prowadzenie biznesu jak i cienie. Przestrzega przed niektórymi ruchami i konsekwencjami, które mogą się pojawić na przykład przy pozyskiwaniu inwestorów do swojej firmy. W inteligentny sposób przekazuje najlepsze możliwe rady jakich decyzji unikać i jak działać z sukcesem w świecie przedsiębiorczości. Interesujące jest to jak Kaniuk przekazuj swoją wiedzę z punktu widzenia międzynarodowego biznesmena, który urodził się w Polsce, a wychował w Szwecji. Dzięki temu widać kontrast sposobu myślenia o robieniu interesów i skali w jakiej działa.

Dla kogo jest ta książka?

Ta pozycja jest dla osób, które już prowadzą własne firmy oraz dla tych, którzy zamierzają założyć własny biznes. Z pewnością takie osoby odnajdą mnóstwo bezcennych wskazówek, które okażą się pomocne. Ten kto chce polepszyć swoje działania otrzyma wiele porad,  dzięki nim zaoszczędzą czas i pieniądze. Na pewno pomogą uniknąć kosztownych błędów i pomogą skupić się na ważnych kwestiach biznesowych. Lech Kaniuk opisuje drogowskazy dzięki którym można podążać w odpowiednim kierunku. Na bazie swoich doświadczeń potrafi pokazać jak od pomysłu przejść do jego realizacji i komercjalizacji. Na przykładach prowadzonych przedsięwzięć w Szwecji i innych krajach przedstawia obraz prowadzenia interesów w skali globalnej. Przy czym zaleca by rozpoczynać działania lokalnie, a następnie stopniowo wychodzić z inicjatywą do innych rejonów świata.

Czy warto przeczytać?

Uważam że jest to lektura obowiązkowa dla osób przedsiębiorczych oraz takich, które pragną zmienić swój sposób zarabiania pieniędzy. Na lekturze tej książki skorzystają z pewnością właściciele i pracownicy start-upów. Otrzymają w tej książce sprawdzone w boju pomysły i rady jak kierować swoimi firmami. Cenne są lekcje i podsumowania rozdziałów, które zawierają esencje wiedzy autora. Książę czyta się z ogromną ekscytacją i zainteresowaniem. Nie można się wręcz doczekać co znajduje się na kolejnych stronach i jaka będzie dalsza część historii. Są również momenty, które trzymają w napięciu i z zapartym tchem czyta się o tym co działo się w biznesach i życiu Lecha Kaniuka. Jest to postać wyjątkowa i godna uwagi, od której można się wiele nauczyć. Do wszystkiego w życiu doszedł sam, gdyż większość biznesów powstało z jego inicjatywy. Z pewnością współpracował również z ludźmi, z którymi nadawał na tych samych falach. Dzięki czemu wspólnie osiągnęli niewiarygodne sukcesy w świecie biznesu.

 

Książka wyjątkowa pod wieloma względami i absolutnie obowiązkowa dla ludzi ze świata biznesu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *