Niezliczona ilość książek o sposobach na osiągnięcie sukcesu skupia się głównie na wzbudzeniu motywacji. Czytając kolejną książkę o podobnej tematyce, można odnieść wrażenie, że mowa jest nieustannie o tym samym – szybciej, więcej, lepiej i najlepiej bez odpoczynku. Ostatecznie jednak najwięcej korzyści osiągają ich autorzy, a nie czytelnicy. Na szczęście pojawiła się na rynku wydawniczym pozycja “Rusz się!” – w której miliarder Igor Rybakov opowiada o osiąganiu sukcesu. Robi to w taki sposób, jakby odbywał z czytelnikiem przyjacielską rozmowę w cztery oczy. Widać że zależy mu na tym, aby każdy osiągał wszystko to co najlepsze i prowadził szczęśliwe życie. Jego efekty pokazują, że wie jak to zrobić – jest przecież jednym z najbogatszych ludzi na świecie. 

Proces transformacji

Na bazie swoich doświadczeń, autor książki pokazuje, co wpłynęło na jego osiągnięcia i jak czytelnik może zastosować jego rady w swoim życiu. Prezentuje sprawdzone sposoby i metody, jakie sam praktykuje każdego dnia. Nie zmusza nikogo do niczego i nie mówi że są one jedyne w swoim rodzaju. Czytelnik może wybrać z całego szeregu porad te, które są dla nie najdogodniejsze. Najważniejsze jest to, że Rybakov odkrywa sposoby dzięki, którym można zwiększyć swoje szanse na sukces w wybranej dziedzinie. Pisze o tym, jak “przebudować siebie” i ruszyć do przodu w kierunku spełnienia marzeń. Kluczem do tego jest zastosowanie innego trybu myślenia i zastosowanie nowych metod działania. 

Zmiany

Z publikacji płynie przekaz, który udowadnia, że w każdym momencie życia możemy dokonać zmiany siebie i swojego położenia. Igor Rybakov przyznaje się do swoich słabości i nawyków z jakimi mierzy się nieustannie w swoim życiu. Opisuje w jaki sposób walczył ze złymi przyzwyczajeniami i jak je zmienił. Wskazuje praktyki jakie sprawdziły się w jego przypadku i jaki pozytywny wpływ wywarły na jego życie. Energię jaką dzięki temu zyskał, wykorzystuje w wielu aktywnościach zawodowych i życiu prywatnym. Autor pokazuje, że również nasze otoczenie i ludzie z jakimi przebywamy determinują nasze samopoczucie i to co osiągamy. Niestety negatywne postacie mogą nas pociągnąć w dół i odbiorą nam pozytywną energię. Dlatego należy poszukać ludzi dzięki którym wzrastamy i rozwijamy się. Będzie to z korzyścią dla naszego samopoczucia i dobrobytu.

Nieszablonowe myślenie

Często powtarzającym się przekazem jest także nietypowe podejście do rozwiązywania problemów i wymyślania nowych koncepcji. W publikacji czytelnik znajdzie wiele odniesień do nieszablonowego myślenia jakie wykorzystuje Rybakov w swoim życiu. Do trudnych spraw podchodzi z dystansem i otwartą głową. Zamiast załamywać ręce, stara się ugryźć konkretną sprawę na chłodno i wdrożyć nietypowy sposób postępowania. Dzięki właśnie takiemu podejściu, udało mu się ze swoim wspólnikiem rozwinąć firmę Technonicol. Mimo ogromnego sukcesu w biznesie, Igor Rybakov nie osiada na laurach. Angażuje się w coraz to nowe projekty – jest m. in. blogerem, vlogerem, autorem książek i muzykiem. 

Podsumowanie

Zaletą książki jest jej przejrzystość i wiedza pogrupowana w bloki tematyczne. Dzięki temu łatwo można odszukać pożądaną myśl. Po każdym rozdziale następuje podsumowanie i zebranie 10 najważniejszych zasad i rozwiązań. Jest to o tyle ważne, że istotne kwestie nie giną w natłoku informacji i skondensowanej treści – co jest przypadłością niektórych książek. Każdy kto chce znaleźć motor do działania i poznać skuteczne metody pracy, z pewnością odnajdzie je w tej książce. Jest ona napisana klarownym i przystępnym językiem. W prosty sposób autor przekazuje swoje myśli i podaje na tacy rozwiązania jakie znalazły zastosowanie w jego przypadku. Maksymalnie stara się uprościć każdą myśl i metodę ich wdrożenia. Dzięki temu większe grono osób będzie miało okazję przekonać się o skuteczności tych wskazówek.

Zamiast szukać motywacji u osób zajmujących się wyłącznie przemawianiem, sięgnijcie po książkę wybitnego praktyka biznesu. Dowiecie się co należy robić aby zarobić pieniądze, czerpać radość  z życia i przekraczaj swoje granice. Poznacie nietypowe sposoby myślenia i wyjątkowe podejście do wielu codziennych kwestii. Igor Rybakov pokazuje, że istnieje wiele ścieżek na które można wkroczyć, osiągać spektakularne wyniki i żyć w zgodzie ze sobą. Pokazuje czytelnikowi, że zamiast podążać za kimś, można znaleźć własną drogę i być prekursorem w wybranej dziedzinie. Wykreowanie upragnionego życia jest w naszych rękach, tylko trzeba wydobyć z własnego wnętrza pokłady odwagi i energii, które nam posłużą do wejścia na szczyt.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *