15 września 2023 roku we Wrocławiu, odbyła się szósta edycja największej konferencji w Polsce poświęconej sprzedaży za granicę. Organizatorem wydarzenia była firma Global24, a do dyspozycji uczestników był obiekt Concordia Design Wrocław – zlokalizowany na wyspie słodowej, malowniczej i pięknej części stolicy dolnego śląska. Na miejscu na uczestników czekała przestronna sala udekorowana barwami i znakami rozpoznawczymi konferencji. Komfortowe warunki w połączeniu z malowniczymi widokami, sprzyjały przyswajaniu fachowej wiedzy od praktyków związanym z e-commerce i sprzedażą zagraniczną.

Organizacja i miejsce eventu

Po raz kolejny konferencję rozpoczął Artur Olejniczak, aby po chwili zaprosić głównych organizatorów eventu, czyli Pawła Zakielarza – CEO firmy Global24 i pomysłodawcę konferencji oraz Wojciecha Kotlickiego, który był główną osobą odpowiedzialną za przygotowanie wydarzenia i koordynację wszelkich działań z nią związanych. Trzeba przyznać, że wszystko było dopięte na ostatni guzik a uczestnicy mogli skupić się na przyswajaniu wiedzy oraz cieszyć się pobytem w hotelu, którego wielkim atutem jest przeszklony taras na ostatnim piętrze. To właśnie tam uczestnicy mogli prowadzić networking, rozmowy i nawiązywać relacje biznesowe w trakcie przerw i lunchu.

Różnorodny zakres wiedzy

Agenda konferencji została tak przygotowana i zaplanowana, aby poruszyć różne i najważniejsze aspekty działań związanych ze sprzedażą za granicę. Prelegenci zostali dobrani pod kątem praktycznej i fachowej wiedzy jak np. najważniejsze aspekty wejścia na rynki zagraniczne z e-commerce, perspektywy, zagrożenia, trudności oraz możliwości sprzedaży online w Ukrainie, strategii SEO wejścia na zagraniczne rynki, budowania wizerunku na marketplace’ach jak np Amazon czy Kaufland Global Marketplace. Poruszone zostały także zagadnienia związane z podatkami oraz prawem danego kraju, do którego akurat chcemy dostarczać przesyłki. Zwięzłe i treściwe wystąpienia były kopalnią wiedzy, z pewnością każdy mógł wychwycić jakąś nowinkę i poszerzyć swoją wiedzę o nowe cenne wskazówki.

Podsumowanie

Konferencja E-wolucja to ważne miejsce na mapie wydarzeń biznesowych w naszym kraju. Jest kluczowym miejscem spotkań dla osób z branży e-commerce i handlu zagranicznego, które już prowadzą swój biznes oraz dla tych, które dopiero mają go w planach. Wiedza prezentowana w trakcie wystąpień prelegentów jest praktyczna i zawiera mnóstwo cennych porad. Co najważniejsze, porusza różne zagadnienia, od sprzedaży, poprzez marketing aż po zagadnienia prawno-podatkowe. Jeśli interesuje Was branża e-commerce, to nie może Was zabraknąć na kolejnych wydarzeniach spod znaku E-wolucja – Sprzedaż za Granicę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *