Cała masa poradników i publikacji związanych z rozwojem osobistym, propaguje pozytywne myślenie, jako jeden z najważniejszych wyznaczników sukcesu. Poza tym, że może to być przydatny pierwiastek, to nie zapewni on rezultatów jakie zaplanujemy i o jakich marzymy. Do zrealizowania planów i odniesienia sukcesu w jakiejkolwiek dziedzinie, niezbędne są konkretne działania i narzędzia jakich należy użyć. Konkretne sposoby i metody pracy nad sukcesem, wskazuje Bernardo Stamateas w swojej najnowszej książce Nadzwyczajny sukces, która ukazała się w wydawnictwie Bellona. 

Cele i konkretne działanie

Wyobraźnia jest ważnym elementem jaki można zastosować przy kreowaniu marzeń i założeń, jakie chcemy zrealizować. Jednak po przygotowaniu planu – w głowie lub przelaniu go na papier – niezbędne jest przystąpienie do działania. Mimo najszczerszych chęci i pragnień, nic nie wydarzy się, jeśli nie wyruszymy z miejsca. Właśnie o tym aspekcie, w dużym stopniu traktuje nowa publikacja Bernardo Stamateasa. Musimy zacząć pracować nad swoimi marzeniami i jak najszybciej zabrać się do pracy. Wówczas krok po kroku możemy po pewnym czasie dojść do celu. Jeśli jednak nasz pomysł pozostanie w naszej głowie i w sferze planów, to niestety żadne magiczne myślenie nam nie pomoże. Jak udowadnia autor, należy mieć jednocześnie jasne marzenia i klarowne plany, jakie przyczynią się do ich realizacji. 

Słabości i przeciwności

W książce sporo miejsca poświęcono także naszym ograniczeniom. Jak możemy się dowiedzieć, nikt nie jest od nich wolny. Jednak nie jesteśmy pozostawieni sami sobie i możemy działać mimo niepewności i czynnikom, jakie mogą nas pozornie powstrzymywać przed dopięciem swego. Możemy nieświadomie sami siebie ograniczać lub zrobią to inni. W publikacji “Nadzwyczajny sukces” opisane zostały te kwestie i autor wskazuje sposoby, jakie mogą nam pomóc, aby nareszcie ruszyć z miejsca. W większości, to od nas zależy co zrobimy z naszymi zasobami jakie posiadamy, a nasze myśli będą odgrywały tutaj kluczową rolę. Pomimo problemów z jakimi się borykamy, możemy sobie z nimi poradzić i zmienić nasze położenie. Będzie wymagać to pracy i działania, ale to właśnie umożliwi  osiągnięcie zamierzonych celów. Nawet gdy dotknie nas wielki kryzys, to możemy wyciągnąć lekcje i w kolejnej próbie stworzyć sobie lepsze warunki w celu skuteczniejszego funkcjonowania i realizowania planów. Autor nie tylko pokazuje, jak odpowiednio działać, ale i przedstawia realne zagrożenia na jakie możemy natrafić. Na podstawie tych utrudnień, proponuje metody do natychmiastowego zastosowania, bez nadmiernego analizowania i myślenia o problemach. 

Mentalność i wymierne wyniki

To czy ktoś osiąga sukcesy, jest w dużej mierze zasługą mentalności. Sukces powinien być zdefiniowany przez każdą osobą na własną rękę. Nie ma on klarownej postaci. Dla różnych osób będzie on wyglądał zupełnie inaczej. Jednak najważniejsze jest posiadanie odpowiedniego nastawiania, które połączone z wyznaczaniem celów i konkretnych działaniem, będzie w stanie doprowadzić do realizacji marzeń. Wszystko zależy od tego, jakie kroki podejmiemy i jakie nam będzie towarzyszyć przy tym myślenie. Branie odpowiedzialności za swoje życie dla wielu może być trudne, lecz znając techniki planowania i realizowania założeń będą bardzo przydatne. W tym przypadku myślenie będzie kompasem i jednym z najważniejszych elementów układanki nazywanej sukcesem. Nastawiając się na rozwiązywanie problemów, może zdziałać więcej dobrych rzeczy, niż będąc nastawionym na szukanie dziury w całym. O tym jak skutecznie działać i odnosić zamierzone cele przeczytacie w książce “Nadzwyczajny sukces”. 

Podsumowanie

Pomimo tego, że aktualnie możecie znajdować się w momencie dalekim od pożądanego, możecie zmienić swoją sytuację. Czasami wystarczy jedna iskra, idea lub zaszczepienie pewnej wizji i można przystąpić do realizajci nawet najśmielszego planu. Wystarczy zrobienie jednego kroku i pojawienie się w odpowiednim miejscu, a miejsce waszego położenia może zmienić się diametralnie. Odnoszenie sukcesu będzie zawsze funkcjonować na zasadzie kolejki górskiej, raz w górę a raz w dół. Jednak ważne jest podsycanie płomienia entuzjazmu, energii i karmienie się dobrymi pomysłami. Jeśli kolejny raz zwątpicie w swoje marzenia, sięgnijcie wówczas po książkę “Nadzwyczajny sukces” – Bernardo Stamateasa. Będziecie wówczas mogli spojrzeć na swoje problemy z innej strony, zainspirować się i podjąć działania, jakie zbliżą was do realizacji marzeń. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *