Dzięki wydawnictwu Rebel mieliśmy okazję przetestować nową część gry “Super Cortex – wyzwania”. Jest to kolejna gra z serii Cortex, pozwalająca młodym ludziom rozwijać swoje mózgi, poprzez zabawę i rywalizację. Aby recenzja mogła być pełna, do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci i młodzież.

Zawartość pudełka 

Autorzy gry przygotowali dla nas 90 kart rozgrywki, które podzielone są na osiem różnych wyzwań (wyścig, trasa iluzja, proporcje 3D, kwadraty, kod, wyzwanie). Dodatkowo otrzymujemy układankę 6 mózgów podzielonych na 4 części. Całość jest dobrze wykonana i przyjemna w dotyku. Do trwałości nie mam uwag, dzięki czemu nasza gra długo nam posłuży. 

Zasady

Zasady gry są bardzo proste. Gracze muszą jak najszybciej rozwiązać zagadkę z karty. Najszybsza osoba ma tylko jedną szansę na podanie poprawnej odpowiedzi, w innym przypadku nie zyskuje karty tylko traci kolejkę. Przez proste zasady i wcale nie zawsze łatwe zagadki, gra nabiera wielu wymiarów, co jest wyłącznie na korzyść zabawy. Nie dość, że ćwiczymy nasz mózg to dodatkowo uczymy się radzić z presją czasu.

Świetna zabawa

Jak już wspomniałem, do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci i młodzież, aby sprawdzić czy dla nich również gra będzie interesująca. Muszę powiedzieć, że rozgrywka jest tak pomyślana, iż dzieci 10 – 13 lat bawiły się fenomenalnie. A najwięcej radości sprawiały sytuacje kiedy pokonywały nastolatków 18 – 20 lat. Rywalizacja była na wysokim poziomie, a zagadki raz były łatwiejsze i rozdanie kończyło się w ciągu 2s a podczas kolejnego rozdania nasi testerzy potrzebowali kilku minut aby rozwiązać zagadkę. Gra jest tak skonstruowana aby mózgi graczy musiały przełączać się szybko między zadaniami, co dodatkowo motywowało graczy. Każdy z nas czuje się lepiej w różnych kwestiach, co bez wątpliwie widać podczas rozgrywki.

Podsumowanie

Gra sprawdza się fenomenalnie. Nie tylko dzieci bawiły się dobrze, ale również ich rodzice. Piątkowy wieczór z grą minął szybko i emocjonująco. Każdy chciał wygrać co prowadziło do zabawnych sytuacji. Z całą pewnością mogę polecić tę grę na prezent dla dzieci od 8 – 9 roku życia aż po dorosłe osoby. Każdy będzie się przy niej dobrze bawił. Wykonanie stoi na wysokim poziomie. Warta jest także swojej ceny

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *